Libresse влошки

Дискусија во 'Тело' започната од EMILI1999, 24 септември 2012.

 1. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  дали ги користите овие влошки??? :^)
   
 2. lili....sweet

  lili....sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  19
  LIBRESE ВЛОШКИ

  да многу се добри... :0
   
  На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  4.669
  Пол:
  Женски
  LIBRESE ВЛОШКИ

  Moze li slika da tsavis?Ne znam za koj se raboti,inaku ne sum koristela vakvi,always platinum koristam..
   
 4. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  LIBRESE ВЛОШКИ

  Како да не, добри. |( Ги купив пред една година само заради контењерчето за влошки што доагаше со нив, и тоа беше последен пат. Мене никогаш во животот нема ми се случено да ми потече од страна и да се направам лом, ама со нив и тоа го доживеав. Воопшто не впиваат срање живо се. :puke:

  Е за ова ги купив.

  [​IMG]
   
 5. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  1.088
  LIBRESE ВЛОШКИ

  Јас сега прв пат ги користам, зошто ми се вода поефтинки а баш немав многу пари во моментот кога ги купував и некако онака ми се... не се ни лоши ама не се како Always или Every Day, кои се дефинитивно најдобри од сите кои до сега ги имам користено.
   
 6. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  LIBRESE ВЛОШКИ

  еве слика од влошките јас ги користам плавите ама големо паковање и нокни дека се таман за мене и кај мене во продавница големи се 94 ден. [​IMG]
   
 7. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  4.669
  Пол:
  Женски
  LIBRESE ВЛОШКИ

  Не пропуштаат?Инаку јас немам толку обилно крварење, па сакам да пробам?
   
 8. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.768
  LIBRESE ВЛОШКИ

  Добри се, многу се подобри од поефтните влошки. Ама не можат да се мерат со Олвејс И Евридеј кои засега се незаменливи.

  Не впиваат брзо, малку ми се гужваат отстрана, а имаат попосебен направен слој одзгора, демек за најдобра заштита.
   
 9. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  барем мене ни еднаш не ми пропуштиле иако мн ми крвари најдобри ми се!!!
   
 10. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Ги користам Libresse секојдневните, добри се!
  [​IMG]
   
  На kolache му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Не фала!
  Прво ми пропуштија, а немам обилно што е најинтересно. Никад Евридеј не ми пропуштиле.
  Второ лепенката е ужас, па поради тоа и се гужваат и изместуваат .
  И трето преспоро впиваат.
   
 12. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Јас 6 месеци заборавив што се влошки. :D
  Сега ги користам секојдневните Libresse и тоа кога морам, гледам да ги избегнувам колку можам.
  Си ја вршат функцијата.

  [​IMG]
   
 13. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Мене овие влошки ми се дури подобри од Олвејс и Евридеј.Ми се допаѓа бидејќи се памучни и не ствараат иритации и црвенила.Обично го купувам економичното пакување.
  Посебно ми се допадна лименката за влошка,за во ташна што одеше со нив :) Ми останува уште секојдневните да ги пробам.
  [​IMG]
   
  На LittlePinky и La.Reina.Del.Sur им се допаѓа ова.
 14. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  348

  Иста ситуација!
  Барем кутивчето ми погоди. :)
   
 15. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Тотално се согласувам со тебе.
  Откако ги пробав, веќе не купив други. Убави ми се, не се многу скапи а и се погодија за мојата обилна менструација :)
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.324
  Допаѓања:
  82.431
  Мене овие ми будат носталгични чувства.
  Поќнав да добивам далечната 1993-та, кога кај нас имаше Oна од дебелите и цик-цак памук.

  Користев Ona неколку месеци, кога излегоа овие - Libresse! Чудо! Наместо големо пакување од 10 дебели влошки, овие замислете дури беа спакувани, секоја во посебно кесиче, завиткани на три дела, и имаа подобела лента за лепак! Кесичето беше бело, со розеви птички, мислам дека и сега логото им е со такво. Не можам да ви објаснам какво беше задоволството кога излегоа тие со крилца, нешто подоцна!

  Ги користев доста време, можеби неколку години, а доаѓаа се пософстицирани, и постојано има напредок. Ни олвејс не се исти како порано, има страшен прогрес.

  Ги заменив дури после неколку години со евридеј, а после неколку години евридеј со олвејс. Ама секојаш кога ќе видам Libresse ме потсетуваат на едно убаво безгрижно време.
   
 17. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Veke so godini upotrebuvam isklucivo Libresse vloski i epten sum zadovolna od niv.Najmnogu mi se dopaga sto se pamucni za razlika od always,i ne mi ja iritiraat kozata.I od sekojdnevnite koristam i tie se ok.
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.972
  Допаѓања:
  77.229
  Пол:
  Женски
  Значи плавите се ноќни. :?:
  Јас имам обилни менструации и не можам ниту да замислам да ставам пократки влошки.
  Порано на овие имаше прикачено пакетче со влажни марамчиња за интимата, па знаев да си земам понекогаш, ама редовно завршував со црвени точки од крв по облеката и постелнината и знам дека ми беа кратки. :worried:
  Убави се, згодни за носење, ама и јас го имав чувството дека преспоро впиваат.
  И баш ми е жал што не зедов кога имаше пакувања кои одеа со тоа кутивчето. Ептен е убаво. :)
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Мене многу ми се добри, со овие ми нема капнато на друго место.
  Исто како Мишела, јас имам обилни менструации кои траат од 7 до 11 дена.
  Првите 5 дена партал ме прави, постојано полни скроз, ќе прелие чиниш.
  На почетокот користев Everyday, ужас, се осеќав како вреќа да имам меѓу нозе. Како одам тоа звук создава, а кога ќе седнам, воопшто не се чувствував пријатно.
  А со Либресе, сите можни пози во спиење и седење ги правам и пак немам ниту една капка крв настрана.
  They rock.
  :rock:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 20. jahh8

  jahh8 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Јас користам само Flirt Fantasy (teen line ) најдобри ми сее :D