Lida таблетки за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од Bibko, 14 јуни 2010.

  1. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Ја отворам оваа тема зошто деновиве слушнав многу позитивни мислења за нив и сакам да ги нарачувам, па ме интересира дали сте слушнале з анив моѓеби некоја ги употребувала и колку се ефикасни. Инаку не верувам воопшто дека со јадење може да се слабее а при тоа да не се вежба, меѓутоа некако како од сите страни да слушам за Лида па се прелажав :D
    инаку гледам на нет има само на англиски, не дека не разбирам туку некако ми звучи ептен рекламски 8)
     
  2. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    Здраво Бибко, не сум слушнала за тие таблети за слабеење, но ми ги препорачаја капсулите Зарсена, биле многу ефикасни имало 100 таблети.Јас планирам да ги купам па ако има некоја користено од нив или слушнато известете ме.Поздрав и бацки
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    а одговор и од 2те вас Ч))) колку пари се овие апчиња и каде може да се најдат?? и за 2та вида ме интересеира
     
  4. feminafan18

    feminafan18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    najiskreno ne pomagaat ni edni tableti za slabeenje,a voopsto nekoj ako oslabel od tableti e toa od cista posugestija(toest ke mislis deka se slabee od niv i mozokot ke ti bide programiram da ne ti bara mn hrana)a sami po sebe ni edni tableti nemaat efekt.toa go zboram od iskustvo,lani kupiv nekoi tableti za slabeenje od hrvatska,sto gi reklamiraa deka bile mn efikasni i se skapi i koga pocnav da gi pijam nezabelezav rezultati nikakvi,zatoa nemojte so tableti toa se se hemikalii zemete jadete umereno,vezbajte i ako imate moznost odete vo sauna pa ke vidite kolku ke oslabete
     
  5. worried

    worried Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    i jas nemam slusnato za ovie tablete no momentalno gi pijam slimline kapsulite i cajot
     
  6. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    Ludoto19 ovie zarsena mislam deka gi ima vo site apteki, okolu 360 denari se 100 tableti.Pozdravce
     
    На Miss-HeLL му/ѝ се допаѓа ова.
  7. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    за другиве немам слуснато, ама една другарка ослабе 15kg од slim-line мислам дека тие беа ;) :)
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    фала срц... ја нешо барав на нет, и видов баш за овие некоја жена кажа дека немале ефект ;( сеа нз а и ја се загреав да ги купам после постов
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    а ке може да ја прашаш другарка ти за сигурно дали се тие шо пари се и ја може да ги најдеме? плиззз :lol: :*
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.300
    Допаѓања:
    200.493
    Пол:
    Женски
    Добро, може да прашам како не ви е страв да купувате такви таблети? Посебно затоа што не знаете што содржат. Не дека јас знам, па затоа ми е некако шубе... поарно нема да јадам отколку да пијам такви таблети.

    Ова ми доаѓа од таму што кога бев на факултет, некој од асистентите по фармакологија спомна такви таблети - беше муабетот на зезанција, ама се спомна можноста да има тении во такви апчиња, особено во капсулите. А знаете ли што се тении? Паразити - се вгнездуваат во цревата и ја јадат сета храна што ја внесувате, ама буквално се... а вие ништо не добивате, само болест. Тогаш тоа го сфативме на зезанција, ама верувајте, сега страв ми е какво било апче во уста да ставам, а камоли овие за слабеење.

    Млади сте бе девојки, и не слабејте само за да изгледате убаво. Важно е да сте здрави. ;)
     
  11. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    Epa sega Ludoto19 ne se site organizmi isti ,moze ti ke osjabees od nif mozebi jas ne.. nikoj ne znae.. osven ako ne se proba na kraj kraeva od kaj ke znaeme :) ajde kupi pa ako ima efekti kazuvaj :) pozz
     
  12. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Ја прашав другаркава и ми кажа дека биле на природна база го намалувале апетитот и ништо не ти се јадело по цел ден, ама не знам колку е вистина дека се на природна база, она вика имало и сертификат дека е вистина. Иначе има со 12 апчиња биле 750 ден, а со 36, 1850, е сега треба да имаш некој да ги нарачаш, ги нема по аптекиве ;)
     
  13. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    [mod-reklama:caetiwbt][/mod-reklama:caetiwbt]
     
  14. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    епа тие се тие, пола факултет ослабе од нив ;) :)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    се е супер, ама малце скапочки... :| а и не верувам дека со тие од 750 ке има некој ефект... до кај 2 кг може да се симне, а ова со 36 апчиња малце е скапичко :worried:
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    со 12 капсули не верувам дека можеш нешо ептен да напраиш....тоа е доза за 1 недела, дури ни толку :(
     
  17. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    по едно на ден се пие, ама сепак мислам дека повеќе од 3 кила со малото кутивче тешко, другарка ми 5 мали испила :worried: :o
     
  18. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13

    Jас ги имам пиено зимото овие апчиња,точно е дека немаш апетит ама тоа и не е толку убаво зашо првиот ден јадев едвај едно јаболко.A првиот ден кога го испив апчето после пола час почнав да осекам адреналин во мене,почнаа малку да ми треперат рацете и нозете незнам зашто али само првиот пат ми се деси тоа,се консултирав со повеке девојки што ги пиееја во моментално и ми рекоа дека го почувствувале истото.инаку од една цела паковка ослабнав 2-3 килограми што за една недела ги вратив одма после кога почнав нормално да ручам и вечерам...Tака да се откажав од било какви апчиња и решив да не вечерам навечер за почеток и почнав да јадам овошје и зеленчук во поголеми количини,исфрлив бел леб и јадам помалку благо па за две недели ги скинав истите кг како од апчињата,џабе фрлање пари...Сега реба да ослабам уште 2 кг за да изгледам онака како што посакувам.позз
     
  19. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    можеби тебе ти се вратиле килата, ама другарка ми не ги пие од фебруари веќе, а нема вратено ни кило, од 70 падна на 57 она е презадоволна, значи на сите различно им делуваат :?:
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    леле се тоа е супер 13кг алал да и е.. ама 5 по 750 3750 денари за 13кг ;( :worried: има еден чај кинески е се вика PAIYOUJI околу 30е е ;( за 14 дена 10кг се слабеело од него, ама лошото е само од нет се нарачува, кај нас го нема, и у ниедна земја, само од нет се купува ;(