1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Life coach

Дискусија во 'Барање работа' започната од Elmic, 17 септември 2015.

 1. Elmic

  Elmic Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Колку оваа нова светски доста напредна професија кај нас е застапена и колку луѓето кај нас знаат за неа и би посетиле тренер за живот кој ке помогне во решавањето на проблемите и потешкотиите со кои се соочуваме?
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Јас би можел малку да се посветам на ваква работа, но мислам дека ќе ми треба премногу слободен простор.
   
 3. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа ама за жал тешко дека би успеала кај нас барем не во наредните 4-5 години. Премногу сме close minded, своеумни. А башка од финасиски аспект не би можеле да си дозволиме вакво нешто.