Life coach

Дискусија во 'Барање работа' започната од Elmic, 17 септември 2015.

 1. Elmic

  Elmic Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Колку оваа нова светски доста напредна професија кај нас е застапена и колку луѓето кај нас знаат за неа и би посетиле тренер за живот кој ке помогне во решавањето на проблемите и потешкотиите со кои се соочуваме?
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јас би можел малку да се посветам на ваква работа, но мислам дека ќе ми треба премногу слободен простор.
   
 3. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа ама за жал тешко дека би успеала кај нас барем не во наредните 4-5 години. Премногу сме close minded, своеумни. А башка од финасиски аспект не би можеле да си дозволиме вакво нешто.