Limitless (TV Series 2015-2016)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Cinderfakinrella, 16 јули 2017.

 1. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  7.409
  Пол:
  Женски
  Сигурна сум дека повеќето веќе сте го гледале за мене култниот филм Limitless, но сега врз основа на тоа е направена и серија со истото име.
  Се работи за Брајан, член на пропадната група. Додека сите се запослиле, оформиле семејства... Брајан тупка во место. Се дур не го сретне дргугарот кој бил член на истата група. Тој го запознава со чудеснато апче односно NZT. Но, небрзо после тоа... Дознава дека другар му е мртов. А, тој е на местото на злосторството кога доаѓа FBI за да го истражи случајот.
  Така, се запознава со Ребека, агент во FBI која го воведува Брајан како консултант во FBI, но под еден услов. Секој ден да зема од апчето, бидејќи всушност, тогаш е најпаметниот човек на планетата.
  Во сплет на околности, барајќи го убиецот на својот несреќен дргар. Брајан е погоден со куршум во ногата и се буди во чудна просторија.
  Таму го затекнува Едвард Мора. Кој му нуди имунитет од апчињата, но под еден услов: не смее на никого да каже.
  Има добри глумци, на пример: Ребека е Дебра (сестрата на Декстер во истоимената серија).

  Мислам дека не е дупла :) И ваљда не дадов многу спојлери!! :D

  p.s https://en.wikipedia.org/wiki/Limitless_(TV_series)
   
 2. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Супер серија штета што има само 1 сезона
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.