1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Linea Nigra

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 10 ноември 2010.

  1. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    јас ја немам оваа линија , но може ке се појави до крајот. А да, од друга страна пак ареолите ми се и тоа како потемнети
     
  2. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    И јас ја немам таа линија, уствари имам една мноооогу слаба скоро невидлива линија од под градите па надоле под папокот ама не се забележува воопшто, само јас си ја забележувам никој друг :lol:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Katalea

    Katalea Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    200
    И јас ја имам, приметив дека ми се појави при крај на 5 месец, сеуште не е толку изрзаена, но се познава.. Мислам дека нема врска со полот на детето иако ми рекоа дека се појавувала само кај машки деца, но сепак мислам дека нема врска и дека се си зависи од организам до организам.. исто за ареолите, мене ми се потемнети но многу малку, не е некоја голема разлика. Незнам, можеби до крај ке потемнат уште, но сега за сега не се многу.
     
  4. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Мене оваа линија ми се појави во петти месец и еве денес по скоро три месеци уште си стои. Инаку не верувам дека има врска со полот, јас родив женско па ете ја имав линијата.
     
  5. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    во првата бременост немав линија носев машко а имав стомак како за женско голем широк а во втората бременост имав таква линија се појави накај 7-8 месец не беше многу изразена но сепак постоеше имав стомак само како топка да имам напред значи одпозади да ме гледаш немаше да знаеш дека сум бремена а родив девојче и до сега што читам лнијата ја имаат оние со женски бебеиња што не мора да значи дека е точно само претпоставка
     
  6. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Ја имав јас и тоа се појави накај 7ми месец, па месец дена после пороѓај, исчезна. Ништо страшно,а си родив момче. Не верувам многу во бабини деветини, иако за мене се се совпадна што се велеше.
     
  7. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Mislev ja nema,no ete me iznenadi i se pojavi ;) pocnuva od pod gradite pa nekade do papokot,mozebi i podole ama jas ne mozam da vidam.Se nadevam ke ja snema po poroduvanjeto,oti bas se poznava :tmi:
     
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Со првото ми се појави во 6ти месец после породувањето мистериозно исчезна родив машко,сега пак чекаме машко крајот на 7ми месец сум и уште не се појави
     
  9. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    и кај мене не се појави за разлика од претходниот пат кога беше многу изразена :?:
     
  10. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    еве и кај мене се појави кога влегов во 7 месец а мислев ќе поминам без неа :tmi: ама добро е сега за сега е многу светла едвај се познава се надевам после породуванјето да ја снема :lol:
     
  11. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Кога ја носев ќерка ми ми се појави не памтам тошно во кој месец,ама ја имав до крај.А сега ја немам можеби има врска плот
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Mama25 да не имаат од линијава само првороткиве? :D
    Јас со првото околку 6-7 месец ја добив оваа линија носев машко,сега сум 8ми со машко пак и ја немам уште :?:
     
  13. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Можда има врска и тоа :)
     
  14. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Нема врска полот, се` е до хормоналниот статус и кожата на трудницата :)
    Свеки беше изгорена женско да има (додуша и ние) и кога ме виде со линеава, се разочара ти се чини на амниоцинтеза и` кажаа дека машко носам :D
    Па женско родив :lol:
     
  15. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    и јас ја немам :?:
     
  16. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Јас ја имав оваа линија во бременоста и еве веќе еден месец како сум породена и сеуште ја имам, не исчезнала сеуште...ќе има ли намера да си оди или ? :tmi:
     
  17. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    да да ке си оди :)само треба да помине извесен период ,и јас истото се прашував беше доста изразена и темна ама скрос се повлече ,а сега пак ич не ми се ни појави а во осми месец влегувам :*
     
    На Mama25 и SimonaTino им се допаѓа ова.
  18. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    и јас ја имам и баш ме интересира по колку време од кога ќе се породам ќе ја снема? :^)
     
  19. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    не се секавам точно за колку време ја снема линијата мислам дека за 3-4 месеци после порагајот ми се врати стомакот во нормала и се изгуби и линијата ,а сега воопшто не ми се појави :)
     
  20. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    Мене ми се појави минатата недела ама бледичка е, не е страшна. :lol: