1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Lipstick jungle (2008)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nena2010, 10 март 2011.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.853
  Допаѓања:
  105.053
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Топло ја препорачувам. Ја има на интернет за симињање. Прекрасна серија за тру успешни жени во Њујорк. Работена според книгата на Кандес Бушнел (Сексот и градот) ама според мене поубава и покомплексна.

  Уживајте.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.138
  Допаѓања:
  56.468
  Пол:
  Женски
  :o Дури сега ја гледам темава.

  Супер е серијава, според мене е подобра од Сексот и градот.
  Единствено што ме нервира е тоа што тешко се наоѓа добар онлајн стриминг за оваа серија, па мора да се симнува :doh:
  Нена ако случајно знаеш некое добро линкче за гледање онлајн - те молам сподели ;)
   
 3. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Ги симнував епизодите дури одеа во Америка 2008. Пред отприлика месец дена ја гледав повторно :)

  LivingGlam обиди се со овој линк:

  http://eztv.it/shows/167/lipstick-jungle/
   
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.853
  Допаѓања:
  105.053
  Пол:
  Женски
  Јас ја симнував цела. Не ја гледав онлине. Ама ќе просурфам ќе ти кажам.
   
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.853
  Допаѓања:
  105.053
  Пол:
  Женски
  http://www.tvduck.com/Lipstick-Jungle.html

  Ева ја цела серија за глредање онлајн.
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.876
  Допаѓања:
  152.733
  Си ја почитувам серијава.Ми се допаѓа,само и фали уште нешто за да има некоја топлина во неа и комплетност,уште некои случувања,личности и...преуредување на станот на Венди...постојано изгледа како да реновира по дома побогу!
  Како и да е...прекрасно ми се нашминкани и облечени сите три,а најмногу се пронаоѓам во Нико,а Брук Шилдс ми е прекрасна,права дама!
   
 7. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Денес прв пат ја гледав серијава на Foxlife и ми се виде интересна дефинитвно ќе продолжам да ја следам
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.052
  Кое време ја има?
   
 9. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Вторник и сабота во 21:10
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Ја изгледав, се согласувам со Лилит, серијата е добра, ама и фали малку возбуда, некоја поинаква вибрација да биде комплетна, вака лично за мене е малку статична.
  Ми се допаѓаат сите три, иако Нико ми е на пиедестал.
  И можеле малку подобар кастинг за билионерот... мислам... :^)
   
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Предобра серија, налик на сексот и градот,со далку помалку секс и разголени сцени!
  јас ја изгледав цела и да криво ми е што не продолжија барем со уште една сезона!
  Имам забелеша на првата епизода како тотално се смени дејствијата кон 2 епизода на 1 сезона, не само што го сменија глумецот, туку и случувањата
  [​IMG] Шејн прво беше еден друг актер неможам да го најдам и во првата епизода тие се разделија, но веднаш во втората ем го сменија глумецот ем среќни и задоволни со Венди.
  Исто го сменија мажот на нико со др глумец-> [​IMG]
  И исто да не заборавам и лепотанот Крби прво беше друг глумец а не совршенствово->[​IMG]тоа мене ми беше кататрофална грешка, гокема утка на режисерот
  Како и да е пријатна серија, инзворедна глума на трите мускетарки, иаку сосема се различни, секогаш се надполнуваа и секогаш си помагаа и се разбираа. Може да се каже дека беше една модерна и вистнска слика на бизнис жените од New York!
  На крајот им недостауваше нешто, незнам можеби малце повеќе возбуда и драма!
  We are all drama queens-a little :lol:
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.853
  Допаѓања:
  105.053
  Пол:
  Женски
  Еј сега ме заитригира ќе ја пуштам првата епизода за да видам дали стварно ги сменале глумциве. Јас не приметив а 3 пати а имам гледано серијата . :lol:
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  баш да гледаш 1 епизода 1 сезона, и гледај ја одма втората ама одма, одма се приметува разлика...мн лошо е, но не до толку за да влиејеа. Ама ете јас ко сто сум таква родена се забележувам и најмал детал ми остана до ден денес у очи. А и јас ја имма гледано пред мн време :lol:
   
 14. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Јас сега ја гледам на фокс лајф и не гледам да не пропуштам ни една епизода...многу интересна серија ми е и најубава ми е Нико а Крби каков е самоо..ммм :P :P

  Инаку од 14:10 мислам дека е секој ден од понеделник до петок (тоа се репризите ама јас нив си ги гледам оти тој термин повеќе ми одговара) и навечер нова епизода во 20 часот.
   
 15. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Женски ај некоја ако ја гледаше денешната епизода на фокс ако сака да ми каже што се случи бидејќи не ја гледав ? :wasntme:
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Почнав да ја гледам серијава, при крај на прва сезона сум, ама штета што не снимаат повеќе.
  Не знам која да ја одвојам, сите три ми се мили и симпатични.Нико и фотографот ми се ептен убави, Венди е многу харизматична, Викторија ми е многу позитивна и со млад дух.
  Убава серија.
   
 17. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Наскоро на сител ќе почнат да ја емитуваат. :)
   
 18. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Ама ептен касно ќе биде 23 и 45 :|
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  смешни ми се сител, дури и патетични.
  Ама ајде поодобро да даваат серија стара 5 години која е прекината него турскиве глупсти, само осеќам пак ќе биде некој бесен термин од 12, 11 навечер :fubar:
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Чувствувам дека ќе ја сакам серијава... :D
  Штом можам да издремам 2 и пол часа гледајќи турски серии, ќе се потрудам да останам и после 12 ама барем да изгледам нешто што стварно ќе ми се допаѓа.
  Ако е слична на Сексот и градот, како што велите, тогаш обавезно ќе се гледа...