1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ljubovna magija

Дискусија во 'Канта' започната од Demon4e, 28 октомври 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Bidejki gledav deka vakva tema nema resiv jas da napravam vakva tema..
  Dali veruvate vo ljubovna magija? Dali ste nekoj pat probale nesto da napravite, pa da vidite dali kje vi uspee?
  Dali mislite deka vakvite magii se predizvikuvaat so sluzenje na Satanata? Dali bi pravele vakvi stvari?
   
 2. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Dal si normalna
   
  На Alisa22, Harper, ane.bella и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  nisam majke mi..
   
  На Стараалуда му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.574
  Допаѓања:
  39.611
  Пол:
  Женски
  Не?
  Ако треба некој да е мој ќе биде, нема да идам на бајачки и разноразни вештерки за да го постигнам тоа.
  Аман имајте малку самопочит, користете го тоа што го имате за да заведете.Дваеспрви век сме..
  Све мора со Сатаната да поврзувате (facepalm)
   
  На Demon4e и Purplelilac им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.848
  Допаѓања:
  150.235
  Пол:
  Женски
  Да.

  Ние му служиме на Сатаната потпишувајќи се во неговата книга на услуги. Ама очекувај дека ако ти помогни, ќе бара нешто назад.

  Размисли добро.
   
  На buba4e89, Nigredo Odor, lovestoneddd и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.772
  Пол:
  Женски
  Ако ја направиш и ти успее да ми кажеш да видам и јас нешо да напраам со мојов љубовен живот 8-|
   
  На Harper, smooch, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.574
  Допаѓања:
  39.611
  Пол:
  Женски
  Ма јас би му ставила една игла направена со магија под перница.Да се боцне и да ме засака.
  Или пак да падне во длабок сон како Трнорушка па јас со мојот бакнеж да го развбудам :inlove:
  И ќе си живееме среќно до крајот на светот.
   
  На cresa-jagoda, Demon4e и Purplelilac им се допаѓа ова.
 8. Polyina

  Polyina Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Не е сериозно ова така?
  :D:D:D:D:D:D:D
   
  На Demon4e и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  Мене еднаш ме опседна еден демон, ама кога почна сѐ да го боли од спондилозата, веднаш се откажа.
   
  На lovestoneddd, SwanMay, kolovoz и 7 други им се допаѓа ова.
 10. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.598
  Допаѓања:
  13.758
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно зашто мислите дека се шегува типката која ја отворила темава. Па да 21во век сме и баш се случуваат вакви работи,отворете нет ионака веќе доволно кисните па после правете муабет. Прочитајте други искуства јас за жал не само што сум слушала и читала туку и сум видела. Ужасно е ама да луѓе се занимаваат и со оваа бизарна работа
   
  На Skorpija_29 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.169
  Пол:
  Женски
  Каде е модераторот?
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  Пие кафе со сатаната што го чекаше ти за да му ја продадеш душата.
   
  На RainbowButterfly, Alisa22, lovestoneddd и 8 други им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.076

  Што си видела?
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.574
  Допаѓања:
  39.611
  Пол:
  Женски
  Па знаеме дека не се шегува де.Ние си играме мајтап баш пошто е 21ви век, и има многу начини да се придобије машко него со скапани магии.Абе женски сме еј ние ако не го искористиме тоа што ни го дал Господ (не само физичкиот изглед општо се) тогаш кој?
   
 15. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Tuka sum, pa iskreno mene mi e napraveno ljubovna magija da patam po nekoj, sega idam na iscelitelni molitvi zatoa sto imav mnogu negativa dur bev so decko mi... Sega raskinavme i se se smiri, ama patam po nego..
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  Како не се шегува? Девојката си игра мајтап со цел форум.

  чекајте да сумираме:

  1. изгубила невиност на 14 години (сега има 18 )
  2. бисексуална е
  3. три пати била силувана од три различни мажи
  4. сака див и груб секс
  5. скоро е оперирана од рак на грлото на матката
  6. се дечко ѝ се изневеруваат од почетокот на врската
  7. швалерката на дечко ѝ е трудна
  8. дечко и ја бара таа да му биде швалерка
  9. изгледа и таа е трудна (утре ќе ни каже)
  10. изгледа ѝ е направена љубовна маѓија

  Ова ни во шпанска серија го нема.
   
  На Alisa22, Desi1991k, Harper и 15 други им се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.574
  Допаѓања:
  39.611
  Пол:
  Женски
  Од кај си толку сигурна?

  @DAngel Wait what??????
   
  На Demon4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Zasto decko mi mi ima kazano deka negovata baba mu pravela magii, taa sto iskreno kje go zasaka da pati po nego...
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.897
  @Demon4e како бе не осети кога му го пушеше дека му мириса на друга :rofl:
   
  На Nigredo Odor, cresa-jagoda, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.076
  Чекајте... генерално, прашањето не е лошо:
  Дали вие сте пробале некогаш да правите магија?

  Баш ме интересира, кој 'пробал'
   
  На Nigredo Odor, Feminka22 и Demon4e им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.