1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LMFAO

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од rossonerka, 25 март 2012.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  [​IMG]

  LMFAO се електро поп дуо составено од DJs Redfoo и неговиот внук SkyBlu.
  Тие постојат од 2006та година, досега имаат 2 албума и трет којшто се очекува да излезе годинава.
  Party Rock (2009)
  Sorry for Party Rocking (2011)
  Party Rock Business (2012)
  Во музиката на LMFAO се наоѓаат примеси од електронска музика, денс, електро хаус, од рап, од хип хоп, од Р&Б, рок, обожаватели се на Мајкл Џексон па користат негови чекори.
  Соработуваат и со многу други музичари.
  Нивната кариера вртоглаво порасна со хитовите „Party Rock Anthem“ и „Sexy and I’m know it“.
  Имаат и нивна модна линија, јас им ги обожавам очилата :lol:
  Ми се допаѓаат што се луди оригинални момци и на сите настапи во живо нивни, ма и нивни песни ти доаѓа одма да денсаш :)
  И имаат супер спотови.

  http://www.youtube.com/watch?v=KQ6zr6kCPj8

  http://www.youtube.com/watch?v=wyx6JDQCslE

  http://www.youtube.com/watch?v=XNtTEibFvlQ

  http://www.youtube.com/watch?v=hWjrMTWXH28

  И најдобриот настап на АМА наградите за 2011та.
  http://www.youtube.com/watch?v=v_qh_mJRuAg
   
 2. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  И јас ги сакам многу се некако интересни оригинални нови смешни (на добар начин) иако не слушам многу ваква музика (на рок метал гранџ сум си јас :rock: :$ ) али многу се срцки а со наочарите се легенди,браво за темата росоњерке :* поздрав :angel:
   
 3. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Единствено таа со Дејвид Гета и Ферги ми се допаѓа. Освен тоа, само Sexy and I know it и Sorry for the party rocking сум ги слушнала и... не сум нешто воодушевена. :emo:
   
 4. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Бљак :puke: .Не ги можам овие а уште помалку нивната музика,ако може да се нарече музика.Брат ми ги слуша тие двете песни што им се најпопуларни и глава ми пука од нив.Ама добро,и овие во ист кош со Дејвид Гета,Питбул и остала дружина.Касички за собирање пари.
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Интересни се, ги слушам сите нивни песни, освен последната која не ми се допаѓа нешто нај нај. Оргинални си се на свој начин и тоа е добро, барем да се не повторува се едно исто :)
   
 6. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  интересни се :D
  sexy and i know it најдобра е
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Видов еден пост во 9гаг-Every day I'm shufflin, и си реков да видам втф е ова. На ЛМФАО било бе. :D И пријатно се изненадив. Малку е иритирачка во некои делови но сепак се разликува од другите шити песни што ги имаат. А и интересено танцуваат, одлична вежба за нозете. :D

  http://www.youtube.com/watch?v=KQ6zr6kCPj8
   
 9. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Кога го гледав спотот за ајм секси анд ај ноу ит, се иам искапано од смеење, сите зелени на едно место собрани :rofl: , за денсање онаака се, само 2 песни им знам, песната што ја сподели Трендафилка и оваа што погоре ја наведов, друго нити сум им чула нити планирам, огринални се, ама тоа не е стилот што јас го слушам :D

  Едит: знае некој што значи ЛМФАО ? :?:
   
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  ^Не сум се распрашала ама мислам дека е laughed my fucking ass out
  А оригинални-не! И не!

  Ова танцот малку личи на jerk, ама вака е многу поинтересно.

  http://www.youtube.com/watch?v=VLplan6G ... re=related

  Лекции од мајсторите демек. :D
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.