1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

L'OCCITANE cosmetics

Дискусија во 'Тело' започната од lola-86, 1 октомври 2011.

 1. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Долго време читам некои препораки и убави мислења за овој козметички,француски бренд,но до сега не сум користела ништо од оваа компанија,и сакам кој има искуство да сподели,да каже што знае,сто мисли за производите и сл.
  Знам дека во Рамстор има продавница,и мислам дека е единствена,цените сепак се малце повисоки во споредба со другите марки но ме интересира дали вреди да се проба...па повелете девојки кој има искуство со некој од производите нека не информира...
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.815
  Производите им се повеќе од прекрасни. Мирисот веднаш ве пренесува во Франција. Заљубена сум во нив.

  Но, не си ги дозволувам многу често затоа што се доста скапи.

  Ама продавницата им ја обожавам, целиот концепт, преубаво осмислен! Најмногу сум навлечена на нивната колекција од вервена - сапунчиња, гелови за туширање па и оние мали вреќички со сушена вервена кои издржуваат и година дена. Си ги ставам во фиоката со пешкири - мирисаат едноставно божествено. Да му е мерак на човек да се брише со нив :)
   
  На cresa-jagoda, LivingGlam и lola-86 им се допаѓа ова.
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Имам еден лосин од локатин,ги имав видено овде во Aвстралија ама не ми текнало да купам,и кога дојдов таму видов во Cкопје дека имаат,и влегов ама доста соленички цените,веке и здосадив на таа продавачката,барав нешто ама да не мириса на рози и слично,и ми го препорача овај,го зедов малото пакување зашто не ми се даваа 1000 денари :wasntme:
  Eве го
  [​IMG]

  Mногу убав е,имај некој смирувачки мирис,водест е некако што ми се допага и како да ме освежува сеогаш кога ке го ставам :D

  Mорам да ги најдам тие кесичките,да ја размирисам кукава :D
   
 4. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  најпрекрасни се но не купувам од таму, премногу ми се скапи а за човек како мене што мрази да дава мн пари по козметика воопшто не одговара :D
   
 5. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Каде точно се наоѓа продавницата? :)
   
 6. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  во рамстор :)
   
 7. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Баш ти фала Lollipop7 :$
   
  На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. livert

  livert Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  115
  Jа обожавам! Gи имам пробано речиси сите нивни производи освен парфемите и колекцијата со роза од таа колекција го имам само кремот за нозе и презадоволна сум од се ,веке имам пишувано и во други теми за одредени производи, само флуидот со сп15 фактор мене не ми одговараше лично но не значи дека не е добар. Mене лично ме привлече тоа што е органска козметика особено кремот за лице од маслинка треба сам да си го соединиш но маана му е што баш поради тоа има Mногу краток рок на траење. Aко сакате да пробате за прв пат ви ги препорачувам кремот за раце со shea butter или млекото или кремот за тело од истата колекција ;)
   
 9. gogotea

  gogotea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  13
  Некоја французинка братучетка на татко ми ми ги купила и пратила за роденден и тоа цела колекција шампон регенератор купка гел млеко и уште неколку шишенца али имаше и едно со прскалка како парфем појма неам шо е али мислам дека е за расчешлување ...И имаше една една миризлива врекичка :)
   
 10. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Женски знаете од прилика барем ,колку им се кремите за раце кај нас?
  И која им е најубава? :wasntme:
   
 11. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.957
  Пол:
  Женски
  ^
  Ја земав оваа крема летово во Задар беше на 50% попуст околу 6,5евра и е прекрасна ти ја препорачувам од 1 ставање се осеќа разлика огромна,богата е со карите масло, етерично масло од лимон и цитрус
   
 12. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Тоа би му дошла оваа крема стандардната, или некоја друга?
  [​IMG]
   
 13. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.957
  Пол:
  Женски
  ^
  Sorry Miss сум заборавила слика да ставам оваа е таа крема
   

  Прикачени фајлови:

  • P.jpg
   P.jpg
   Големина на фајлот:
   52,5 KB
   Прегледи:
   360
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 14. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  56
  Многу добра козметика,имам користено крем за раце и беше нешто неверојатно.
   
 15. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  1.046
  Оган да ги изгори цените само, другото е кое од кое поубаво. :D Јас сум навлечена на линијата од ангелика, една многу убава билка со најсвежиот мирис што постои. Природна козметика, за мене најдобрата од својот тип.

  [​IMG]
  Ова е колекцијата, од која немам се пробано. Начекав на фришоп мини сет во пакувања за на пат, помала милитража, крем, тонер, гел и ролон за околу очи во несесер спакувани. И немам мир од тогаш, само нешто правам комбинации да ги начекам на акција или нешто слично пак. Кремот го имам фалено во други теми мислам. Ролонот за две секунди освежува, со некој разладувачки ефект е, ко да сум спиела 10 саата и е факинг 800 денари кај нас. |(
  Не знаев од зеленава колекција горе дека има и спреј, сега баш чачкав и сакам и таков. :D
  [​IMG]
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.688
  Допаѓања:
  80.835
  Пол:
  Женски
  Дали некоја ги користела крем парфемите?
  Одамна ги меркам, ама ме интересира дали имаат интензивен и траен мирис. Ми фатија око така повеќе мириси, па ако чинат би си купила. :wasntme:
   
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Тоалетни води се Мишел траат помалку него парфемите. Али имаат зачудувачки мириси траат пристојно врме 5-6 часа.
  Имав еден од поодамна т.е мајка ми имаше и беше задоволна.
  Баш вчера бев кај нас у L'Occitane во Рамстор и го имаат најубавиот мисир на портокал.Цената им е околу 2000 за 75 милилитри. Според мене се исплати.
  Јас сум заљувена во кремитенза раце и балсаните за усни.
  Вредат секој денар.
   

  Прикачени фајлови:

  • loccitane-lip-balm.jpg
   loccitane-lip-balm.jpg
   Големина на фајлот:
   69,1 KB
   Прегледи:
   141
  • P.jpg
   P.jpg
   Големина на фајлот:
   83,4 KB
   Прегледи:
   141
 18. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  547
  Ја имам оваа колекција,само без парфемот.Совршенство :clap:

  [​IMG]
   
 19. Penkalce

  Penkalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  Колку се кремите за раце? :)
   
 20. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.889
  Допаѓања:
  9.889
  Пол:
  Женски
  Koлку се балзамите за усни? :)