1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Loki (Disney+)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Stephen Amell, 27 мај 2021.

 1. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.751
  Допаѓања:
  16.698
  Пол:
  Женски
  MV5BY2YxMzgzOGUtMzA3ZC00ODkzLTg4YjktZmMxODZiZDBkYjUzXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_.jpg

  „Loki“ е новата серија на Disney+ која е за истоимениот лик од стриповите на Marvel. Loki е во продукција на Marvel Studios.

  Премиерата на „Loki“ е закажана за 11 јуни и серијата ќе има 6 епизоди. Loki е дел од четвртата фаза на MCU.

  Настаните во серијата се одвиваат после случувањата во филмот „Avengers: Endgame“ од 2019 година, по крадење на Tesseract од страна на Локи. Алтернативна верзија на Локи е доведена во Time Variance Authority (TVA), бирократска организација што постои надвор од времето и просторот, и го следи временскиот ред. Тие му даваат избор на Локи: да го избришат од постоење или да им помогне да го поправат timeline-от, а со тоа да спречат голема закана. Локи останува заробен во сопствениот криминален трилер, патувајќи низ времето и менувајќи ја човечката историја.

  Главни улоги : Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw и Wunmi Mosaku.

   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.