1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LOL: Laughing Out Loud

Дискусија во 'Филмови' започната од Twilighter, 10 јануари 2012.

 1. Twilighter

  Twilighter Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  11
  LOL: Laughing Out Loud е нов Американски римејк на францускиот филм со истото име од 2008 година и е режисиран и напишан од Лиза Азуелос и Карим Ајнус. Главните улоги се Мајли Сајрус,Деми Мур,Ешли Грин и Адам Севани.


  [​IMG]  http://www.youtube.com/watch?v=OAgh03R1fJA
   
  На BaDLaDy и mileystar им се допаѓа ова.
 2. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.823
  Допаѓања:
  231.475
  Го немам гледано филмот, ама гледам која е актерката во главна улога |( .
  Девојки јас сфаќам вкусови, ама отварате теми за секакви лимонатки и тинејџ филмови кои не даваат простор за никаква дискусија.
  Многу од филмовите кои вредат да се коментираат се со по една, две страни или воопшто не постојат теми за нив, а некакви си филмови кои главна прича е како типкава е грдото пајче и оп ја сака принцот, е најчитана тема.
  Форум е, секој има право да отвори теми, но подобро е да се отворат теми каде што ќе може да се потикне дискусија, а не тема за секој филм со Мајли и Селена.
   
  На Dulceee, BlackSwan5 и drugarka им се допаѓа ова.
 3. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  филмот немам го гледано,но со нетрпение го чекам да излезе бидејќи ја обожавам Мајли! :)
   
 4. Punkgirl

  Punkgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Lol (Лол)

  филмот: типичен тинејџерски неми остави впечаток ама глумецот ох ох леле колку е сам најубав :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: се заљубив :lol: :lol:
   
 5. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Lol (Лол)

  Филмов е тинејџерски и многу ми е интересен. Мајли е малце антипатична, ама глумецот е преубав :inlove:

  [​IMG]

  Се работи за тинејџерка- Лола, која на почетокот од учебната година дознава дека дечкото ја изневерил преку летото и тие раскинуваат. Нејзиниот другар Кајл е постојано со неа и тие постепено се заљубуваат еден во друг...
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.461
  Lol (Лол)

  Го симнав пред една недела. Во план ми е да го гледам, кога ќе имам слободно време (тоа значи, кога ќе немам за учење). Ми изгледа како интересен филм.
   
 7. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Lol (Лол)

  Го гледав и многу ми се допаѓа...го гледав заради Мајли :D
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  3.360
  Lol (Лол)

  Го имам гледано, интересен е многу :)
   
 9. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  Lol (Лол)

  многу ми се допадна филмот.Мајли е срцка а Кајл или како беше :D многу е убав :inlove:
   
 10. IvanaOneD

  IvanaOneD Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Lol (Лол)

  баш се срцки двајцата и мн ми е убав филмот :)
   
  На blosson и macam им се допаѓа ова.
 11. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Lol (Лол)

  И јас конечно го изгледав се утре утре и дојде тоа утре конечно.Филмот ми беше многу интересен поради мајли и Кејл :inlove: јас си се вљубив во него.Инаку најинтересн дел ми беше кога беа во Франција во ,,Париз'' :lol: и кога ги однесоја кај тие фамилиите чудни :rofl: .Сега планирам пак да го гледам :lol:
   
 12. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  немам ич навика да се натегам со некого околу вкусови, јас имам скоро 17 години па сеуште ја сакам мајли, не дека сум некој луд фан ама едноставно израснав со хана монтана и е еден од клучните ликови во моето детство исто како што верувам дека и ти си имала некој посебен лик од некоја серија.....

  ќе прокоментирам за филмов, првично е катастрофален, незнам што е полошо дали глумата или приказната ама сепак го догледав од горенаведената причина :) можеш да го гледаш хана монтана 2 или ЛАст сонг, многу добри тин филмчиња со истиот лик
   
 13. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Најубав тинејџерски филм што сум го гледала!Многу е убав и интересен.Досега го имам изгледано над петтнаесет пати,па може да се каже дека го научив и на памет и не ми здосадил.Глумецот Douglas Booth многу ми се свиѓа,згоден,убав...А,и песната ми е омилена...
  http://www.youtube.com/watch?v=gV3e2ukX-y0
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Најубавиот филммм!
   
 15. mawotosweetie

  mawotosweetie Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Филмов ми е омилен, преубав е, баш како за тинејџери...драма, романса, и комедија на едно место, браво. :clap:
   

  Прикачени фајлови:

 16. Grejsi

  Grejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  73
  Типичен тинејџерски американски филм, ништо посебно, веќе гледано не знам колку пати,добар за тепање досада. А глумецот е многу подобар од филмот :lol:
   
 17. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Мене многу ми се допадна филмчево, ама и глумците ми се некако погодени :)
   
 18. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.484
  Допаѓања:
  21.218
  Пол:
  Женски
  Филмот е тинејџерски и е многуу интересен сум го гледала а и Мајли е многу убава ;)
   
 19. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.956
  Која е пораката? А? Сега може да хејтам, пошто сум го гледала :rofl:
  Веќе видена по билионити пат приказна за тинејџерска љубов и пријатели кои се заљубуваат и све остало. Башка па дечкото у бенд, да биде по лајкбл за девојките (би му ја шишнала емо шишката одма :D ). Да бев 10год помала може ќе ми се свиѓаше :^) со право си е наменет за друга публика. Ама верувам дека има доста поквалитетни филмови за тинејџери од овој, тоа дефинитивно.
  За Мајли што да кажам, никогаш не сум ја сакала, и не знам што бара во филмски води, кога не ми глуми убаво.
   
  На Cacy, Sanniii и Mishela им се допаѓа ова.
 20. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Баш е интересен, Мајли некако баш и не ми е за улогата во филмот, ама Емили е закон ! :D