1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Looklet

Дискусија во 'Мода и стил' започната од frutini, 4 февруари 2011.

 1. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  http://looklet.com/
  Откако се отвори темата за Polyvore, одлучив да отворам тема за мојата моментална опсесија. Сигурна сум дека многу од вас веќе имате слушнато за оваа страна (па можда и одамна сте активни членови), но оние кои немаат ОБАВЕЗНО да пробаат.
  Уште еден интересен сајт каде што можете да ја покажете својата креативност, својот стил и уникатност :)
  Откако една другарка ми кажа за странава, јас еноставно се заразив. Да, тоа е најубавиот збор за опис! хахахахах Секогаш кога имам слободно време седнувам пред компјутерот и почнувам со креирањето, се губам во светот на модата! Многу е едноставно за користење и пред се многу забавно :D

  Ме интересира дали вие сте членови таму? Па ако сте покажете ни некои од вашите ракотворби :)

  Ајде јас да не останам должна ќе постирам некои од моите креации и ќе ставам линк до мојата "страна" :)
  http://looklet.com/user/623002/looks
  Се надевам ќе ви се допаднат!
  Поздрав <3<3<3
   

  Прикачени фајлови:

  На RedHeart, calliope, la-chicka и 4 други им се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  На blueeparadise, la-chicka и frutini им се допаѓа ова.
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.407
  Допаѓања:
  6.008
  Ееј, па интересна била страничкава. :lol: Си направив неколку комбинации ама не се зачленив, ме мрзеше а и после ќе се навлечам на ова па што ќе правам. :D Јас се некои рокерски комбинации правев и добри беа, ама ај сеуште сум почетник, можеби ќе се зачленам, ќе се научам и јас. Само да не ми стане зависност, ко фемина и фејсбук. :lol:
   
  На CoverGirl10 и frutini им се допаѓа ова.
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.642
  Пол:
  Женски
  Росоњерче со сите модни страни си во тек ;)
  Браво :clap:
  Јас сега се зачленив на оваа страна и направив еден модел, ама луѓе три ташни сум ставила :tmi:
  Па не се гледаат од позади се, ама после кога видов :$ :tmi:
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Сум и ја, ама нешто ја запоставив во последно време :D (се ориентирав кон Поливор повеќе :$ )

  * И таму сум La_chicka кој сака нека ме add ;)

  Еве некои мои

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :)
   
  На frutini, blueeparadise и rossonerka им се допаѓа ова.
 6. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Аааа ми се допаѓа странава,решив и тука да се зачленам :$
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  Не е лоша станава, имам профил и на неа, но ретко го користам. Мислам дека Луклет со Поливор неможе да се спореди. На Луклет има помал избор на гардероба и нема многу креативност, а на Поливор, барем ќе се потрудиш твојот сет да изгледа уникатно, сепак има поголема слобода во комбинирање...
  Луклет е океј, ама Поливор за ништо на свет не го давам
  Океј, не баш за ништо :D
   
  На frutini и rossonerka им се допаѓа ова.
 8. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  :$
   

  Прикачени фајлови:

  На frutini и blueeparadise им се допаѓа ова.
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.407
  Допаѓања:
  6.008

  Ауу, Росоњерче преубави ти се комбинацииве. :clap: Ми се допаѓаат. :inlove:
   
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Фала blueeparadise :$

  Еве уште неколку
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 11. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Сите креации што ги видов изгледаат навистина прекрасно!!!! :)
  И јас се сложувам со коментарите дека polyvore е подобар, пред се затоа што има подобар и поубав избор за облека и (особено!) обувки . Но мене некако побрзо ми оди правењето на комбинации тука. Се надевам дека ќе го подобрат изборот на облека тука :D

  Еве пак нешто од мене :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На nice.girl9090, blueeparadise и la-chicka им се допаѓа ова.
 12. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Еве го мојот прв look на странава како за проба :D
  [​IMG]
  и да прашам каде се ставаат позадини? Инаку прекрасни ви се изгледите :up:
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 13. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  ^ каде што бираше модел , до тоа квардатче има и background квадратче и таму ќе си избереш :) До него има и effects квадратче, тоа е за дополнителни ефекти на сликата :)
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rosy

  Rosy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  Девојки јас да прашам каде ги наоѓате креациите на другите за да ги гледате ?Можеби е смешно прашањето,но сега се зачленив и уште не ми е се јасно :) Фала однапред.
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Е ајде и од мене
   

  Прикачени фајлови:

  На frutini и rossonerka им се допаѓа ова.
 16. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  На nice.girl9090 и frutini им се допаѓа ова.
 17. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Еве моето најново :) :D
  [​IMG]
   
 18. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  еве го и моето.

  [​IMG]

  ми се свиѓа сајтото но има слабо избор на облека и позадини за разлика од Поливор кој има неноермален избор, ма што да ти текне има.
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 19. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
 20. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  еве и од мене :)
  [​IMG]
  инаку како се додаваат пријатели?? :$
   
  На frutini и Hipica им се допаѓа ова.