Louis Vuitton

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 1 април 2010.

 1. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Новата торба- опаковка за трофејот во светското првенство во фудбал ќе била Луис Витон :)
  Еве ја како изгледа:
   

  Прикачени фајлови:

  • naomeLV.jpg
   naomeLV.jpg
   Големина на фајлот:
   24,1 KB
   Прегледи:
   436
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  [​IMG] [​IMG]-Whisper црна
  [​IMG]-Бијонси со зачинети сандали
  [​IMG]-есен-зима 2008-2009
  [​IMG]-Ешли Тисдејл
  [​IMG]-Ај-под футрола за Карл Лагерфелд
  [​IMG]-скејтборд футрола
  [​IMG]-торба за куглање
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
 4. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  :rofl: :rofl: :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Бијонси со парчиња, Луис Витон :inlove:
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  [​IMG]
  ^ Кање Вест
   
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.157
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Овие двете ми се преубави :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ваква имам црнобела :)
  [​IMG]
   
 10. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Патичињава се профи...Се вклопуваат во мојот стил :D
   
 11. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Ова е сликано во Милано во излогот на Louis Vuitton, најнови трендови ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_6073.JPG
   DSC_6073.JPG
   Големина на фајлот:
   91,8 KB
   Прегледи:
   289
 12. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.157
 13. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Britney Spears

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 14. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.157
 15. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.157
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  ^ Последнава :inlove:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]-багаж за патување
  [​IMG]-Скарлет
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.157
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.157