Louis Vuitton

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 1 април 2010.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.734
  Допаѓања:
  28.682
  Пол:
  Женски
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.176
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
 4. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046

  jas imam slusnato deka vo skopje ima prodavnica samo za LOUIS VUITTON samo toa znam:) a niz bt imam vodeno mn raboti ama ne se originalni jas imam kapce ama ne e to to
  [mod-kirilica:1bh66f0f][/mod-kirilica:1bh66f0f]
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
 7. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
 8. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
 9. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
 10. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  Па да ти кажам не сум видела оргинал некада,фалш ги има речиси во секоја продавница за чанти.Провери во ГТЦ можеби има во република дела мода,а ако нема таму тогаш незнам каде да ти кажам...позз
   
 11. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.825
  Допаѓања:
  9.090
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 13. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Само кога ќе го слушнам името на оваа марка, веднаш ме асоцира на мода, елегантност и квалитет... ;)
   
 14. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.734
  Допаѓања:
  28.682
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На lackygirl и annnni им се допаѓа ова.
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Јас не ги сакам овие Луи Витон кафени, бели, кремасти, црни ташни со знакот на Витон зашто тоа е најфејк, накопираната ташна во светот.
  Премал број жени го имаат оригиналот, а секоја втора ја има истата ташна купена од пазари, од црнци што продаваат на улици, од кинески продавници и ми е баш оноа пазарска ташна!
  Подобро ќе носам чисто кремаста обична чанта, него фејк Луи Витон кремаста ташна. Досадна ташна е!!! |(
   
  На sparklie, OzzyAngel и Phyramide им се допаѓа ова.
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Само што ќе го напишев истото што и Роси. Значи толку е веќе се пренатрупано со ова знакчево на ЛВ, што веќе искрено се мрштам кога ќе здогледам некој со ЛВ ташна, каиш или билошто.
  Се извинувам ако навредам некоја девојка и знам дека се работи за вкус, мој личен вкус, ама покичесто нешто немам видено во живот.
  Премногу скап кич а пак што ми е најсмешно што некои девојки штедат со години, па ќе оплескаат 600 евра за една чанта, но се прашувам, за што? За оригинал кој нема ни да биде препознаен.

  Годинава ја имав таа „чест“ да влезам во новата продавница на Луи Вуитон во Париз. Абе ќе се покакав од среќа |( Другарка ми сакаше да си купи ташна па отидовме. Ајде, барем ја видов продавницата, ако ништо друго. Дизајн и стил на интериерот - беспрекорен. Продавачите да имате желба да ги галите цело време, ете толку беа прекрасни. Како живи кукли. Ама пред ташните морав да подзамижувам па уште и кога ни рекоа дека обично малецко чантуле чини 600 евра, да не знаеш дали да се чудиш или да плачеш. Системот е - влегуваш, еден продавач ти се посветува цело време, бираш ташна и бидејќи секоја изложена ташна им е уникат, ако ја немаат (т.е. ако го немаат тоа едно парче) треба да го резервирате и во точно одреден ден и време треба да дојдете да си ја подигнете. Ги превртев очите и отидов поарно во H&M отспротива и си купив дизајнерско преубаво чадорче за неверојатни 5 евра! :)

  Кој како сака, но јас лично поарно ќе истерам два одмора во Турција отколку да имам мало чантуле со светски познат знак, па уште и грдо како свињски опаш.
   
  На soffce, crazyinlove19, Neytiri и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.500
  Јас веројатно сум една од ретките која не го сака овој бренд. :puke:
  Не ми се допаѓа апсолутно ништо - ниту чантите, ниту марамите, ниту накитот, ама баш ништо.
  Го мразам логото, ме нервира опседнатоста со брендот, единствено полошо од Луи Витон - е фејк Луи Витон.
  Не би купила ништо, никогаш, па макар пливала во пари до грло.
  Неивентивно, преценето и кичесто, тоа е мојата етикета за Луи Витон.

  Ако е за марка, Фенди имаат едно милион пати поубави чанти.
  А ако станам одвратно богата, би се почастила само една Hermes Birkin чанта, ете баш ко оваа.
  И онака не сакам нешто посебно чанти.
  [​IMG]
   
  На Noemi, Phyramide и rossonerka им се допаѓа ова.
 19. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]-паричник
  [​IMG]-колан
  [​IMG]
   
 20. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • lv mm.jpg
   lv mm.jpg
   Големина на фајлот:
   21,6 KB
   Прегледи:
   186
  • lv wallet.jpg
   lv wallet.jpg
   Големина на фајлот:
   20,4 KB
   Прегледи:
   186
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.