Louis Vuitton

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 1 април 2010.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Најмногу ги сакам ташните од Louis Vuitton
  [​IMG]
   
 2. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  и јас сум `болна` по оваа марка, едноставно ја обожавам :)
   

  Прикачени фајлови:

  • lv.png
   lv.png
   Големина на фајлот:
   759,9 KB
   Прегледи:
   245
  • LV_underwear_swimwear.jpg
   LV_underwear_swimwear.jpg
   Големина на фајлот:
   63,4 KB
   Прегледи:
   249
  • lv_phone_1.jpg
   lv_phone_1.jpg
   Големина на фајлот:
   54 KB
   Прегледи:
   247
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10,4 KB
   Прегледи:
   246
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  ^ Бљак колку е кичест телефонот и купачот...
  Имаш нешто оригинал?
  Ако немаш тогаш вие сте "болни" по фејк луи витон. Да се разбереме.

  Иначе ако одите во странство имаш шанси да ве фати модна полиција и да ви ја провери ташнтата, чевлите што и да се од Луи Витон. Читав дека е најпроверувана марка Луи Витон. Ако не е оригинал ќе имате казна од тука до небото висока да платите :lol: Иако реално е многу тешко да ве фати таа полиција дека е малубројна, ама Милано, Париз, Лондон и поголемиве градови ако се, е тогаш пазете се. :P
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  накитот ми се допаѓа, но баш заради оние чанти со лажниот знак на Л. Витон не ми се допаѓаат ни оригиналите.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ова ми се допаѓа!
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Незнам оти ама јас ко ке слушнам за витон одма ми излегува сека алекисч пред очи :lol: Ма го неќам бре брендов..уште на чело да истетовираат сите.. L.V. :^) Едноставно ми е одбивен од целата фејк роба насекаде, а и се сомневам дека ние може да најдеме и да си дозволиме нешто оригинал од нив.
   

  Прикачени фајлови:

 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Oф топик ^^^Ова е Сека? Ма дааааај, ама со половинката и газето од Фотошопка Манекенкоска :rofl: И тие гради бе, мрсни, се ослабело само тие не :rofl:

  Инаку, не го сакам Луј Витон брендот, не сакам униформирани, и не ја сакам Сека ни Јеца затоа што носат Луј Витон (или што и да е што личи на тоа). Нит Боки го сакам! Го запустија брендов такви ко нив
   
 8. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  ХОЛОХОПКИ :D
   
 9. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.304
  Допаѓања:
  8.325
  Мене не ми се допаѓа дека е премногу исфорсиран. Најобично парче облека/накит...му ставила orромни букви LV и woww, треба да паѓаме во несвест. Има некои работи шо ми се допаднале ама без да знам дека се лв, така некои по дискретни што се, али у глобала на 99% од производите ги имаат буквите (поголеми од самиот производ). Може се квалитет и незнам што, јас искрено никогаш не сум поседувала нешто вакво, ниту оригинал, уште помалку фејк и незнам за таа страна да зборам, ама дизајнот ми е веќе накај кич од толку фејк ствари.
  Ете прост пример со купачите погоре, толку се прости и ендоставни, да не речам грди, ама пази, LV се :!:

  п.с Мене пак коа ќе видам LV на Боки 13 ме потсеќа :D се некои кичести фаци носат од брендов, демек да се покажат шо се
   
 10. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.101
  кај сликата од цеца работи фотошоп и тоа на големо..кажуваа и на тв :rofl:
  да не бидам оф -топик :
  [mod-kirilica:310s547o][/mod-kirilica:310s547o]
   

  Прикачени фајлови:

  • dffs.jpeg
   dffs.jpeg
   Големина на фајлот:
   15,1 KB
   Прегледи:
   158
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  ХУЛАХОПКИ!!!!


  Иначе се предомислив, сватив дека сакам нешто од Витон. Сааатите :inlove:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  A eве и кичест за оние преоптеретените со логото ЛВ :puke:
  [​IMG]
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Aу кич невиден ја замислувам Сека, Јелена Карлеуша или Боки во оваа грда навлака на колава.
  Фичо боље ќе возам со обични седишта него ова |(

  Луи Витон претеруваат со нивното лого, па ај лого него и нивното име секаде да е.
  Исто и Фенди претерува.
  Овие другиве не таман си се. Ташните на Шанел едно знакче кај закопчувањето што има и Прада исто така. Затоа си ги сакам нив, не се кичести.
  Луи Витон само часовници добри има!
   
  На Alanna и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Погрд автомобил не сум видела :puke:
  [​IMG]
   
 15. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.188
  Допаѓања:
  16.442
  Пол:
  Женски
 16. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  можи да ми кажеш од каде ја купи чантата од напред ти благодарам поздрав......
   
 17. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Луи Витон ме потсеќа на Шутка.Кога и да отидам наидувам на такви ташни каиши,марами,новчаници и што уште не.Одвратноо... :tmi:
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Ако некој знае од кое место од Битола можам да купам чанта од Louis Vitton нeка пиши.......
   
 19. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  Ми ја даде сликава еден другар што беше во Швајцарија, продавница на Луи Витон..
   

  Прикачени фајлови:

  • luis.jpg
   luis.jpg
   Големина на фајлот:
   67,8 KB
   Прегледи:
   347
 20. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  Од новите пазари можеш да купиш ама тоа не се чанти од Луи Витон туку фалш имитации... Од авион се гледа дека не е тоа тоа.