Louis Vuitton

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 1 април 2010.

 1. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Сестра ми има две ташни од Луј Витон. Плесна 900 евра, ама се исплати, маста им ја извади.
  Оваа ја купи уште првата година кога дојдовме во Виена и беше 300 евра.
  [​IMG]
  Вторава си ја купи сега во октомври за матура да се почастела, 600 евра.
  [​IMG]
   
 2. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  Имам една ја купив од Милано пред 2 години,во Македонија не вреди да ја носиш освен тој што разбира сите ќе мислат дека ти е од на пазар купена,многу се квалитетни убава кожа и се мојата ретко ја носам во Македонија најчесто само надвор.
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pipaa

  Pipaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Единствено ми се допаѓа neverfull моделот.
   
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  15.573
  Пол:
  Женски
  Фрлајте камења и дрва, ама, оригинал или фејк, поголем кич од овие кафениве торби, па и марами, чевли и тракатаници што се цели испишани со логото - нема. :whew:
  Не зборам целокупно за брендот, ама ги видам ли гореспоменатите на некого, на лице место ми иде да им ги земам од раце и да ги спалам.
   
  На fighter, littleflower, SV1911 и 11 други им се допаѓа ова.
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.553
  Допаѓања:
  247.420
  Пол:
  Женски
  Само алма доага во предвид еден ден да имам друго не би.
   
 6. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.553
  Допаѓања:
  247.420
  Пол:
  Женски
  Баш ме занима шо чувство може луј витон да ти даде?
  Колкави материјалисти сте..тоа е чудо.
   
  На SV1911, koritsaki, Giovanna и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  2.194
  Се согласувам во целост со горе напишаното!
  Џабе да ми ги даваат не би ги носела:!:
   
  На fighter и koritsaki им се допаѓа ова.
 8. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Хахах, мислењево ми е страва, значи.. :)Ова сум го пишала пред неколку години, така сум мислела тогаш, сум размишљала поинаку.. Не мислам сега така, фалаимнабоговите:D
  Сепак не мислам дека ако некој сака да носи ЛВ е материјатист, не се расфрлај одма вакви сте, такви сте..

  Да не бидам оф, со овој памет сеа уопште не сакам да носам нешто што оддалеку удара у очи еве, видете ме што имам.. Повеќе сум за посуптилни ствари..
   
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.553
  Допаѓања:
  247.420
  Пол:
  Женски
  Грешка си.Не те нареков материјалист заради тоа што наводно носиш луј витон.
  Туку бидејки не убедуваш дека брендот-името на ташната давало посебно чувство кога го носиш.
  Те прашав кое е тоа чувство?Чувство на срека,поголема вредност или што?Сеа не се правдај јас вака,јас така...
   
 10. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Ни среќа, ни чувство на поголема вредност.. Издоеност од другите, тоа ми било тоа чувство тогаш.
  Воопшто не ти се правдам, не гледам потреба за тоа.. Кога ќе ми бидеш некој фактор во животот, можеби тогаш.
   
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.553
  Допаѓања:
  247.420
  Пол:
  Женски
  Битно торбата те издвојувала дека си посебна ;)
   
  На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Браво, што кажа.. седи, 5 :)
   
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.553
  Допаѓања:
  247.420
  Пол:
  Женски
  Бар не ме возвишуваат површни работи ;)
   
 14. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  10.668
  Кој што има и колку има не ме интересира, ама темава ме потсети на сцена од филмот Leap year. Главните ликови имаа интересен дијалог на тема Витон, кој комплетно го опишува снобизмот на едната страна и потсмевањето на другата.  tumblr_n6ap35vvz41tvxe90o1_250.gif
   
  На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.502
  Пол:
  Женски
  Тетка ми има вакви ташни :)
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.295
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ги пробав овие, и мислам дека најлошиот пад на штикла што некогаш сум ја облекла, не можев три чекори да направам. Ама затоа, прекрасни се.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. jasna83

  jasna83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  5.781
  Пол:
  Женски
  Neverfull e некако по кежуал.
  Alma е некако по елегантна
   
 18. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Би дала пари единствено за city steamer. Безвременски убава чанта, елегантна и тотално во мој стил. Речиси се друго од брендов ми е кич и пренападно.