1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LR козметика

Дискусија во 'Тело' започната од FBI, 7 јуни 2012.

 1. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Ја отварам темава, бидејќи сакам да прочитам мислења и искуства во врска со оваа козметика, која што сеуште ја нема кај нас.

  [​IMG]

  Козметиката е германска и важи за козметика со врвен квалитет.
  Располагаат со широка палета на парфеми (и машки и женски), пудри, кармини, моливи, сенки, но имаат и здрави производи кои може да се користат во исхраната.

  [​IMG]

  Во споредба со Авон и Орифлејм, имаат повисоки цени, но на европскиот пазар важат и за далеку поквалитетни од нив.

  [​IMG]

  ова е нивната веб страна http://www.lrworld.com/en/product-world/quality/
  а, ова е каталогот на производи за 2012 http://www.lrworld.com/fileadmin/my...a/flashbooks/Collection_2012_AU-NZ/index.html

  Произведуваат и линија на производи од Алое Вера, за кои се вели дека се поквалитетни од Алое Вера од Форевер Ливинг продактс.
  [​IMG]

  Па, девојки... бујрум кој е расположен да каже мислење. Би ги користеле или пак можеби веќе ги користите?
   
 2. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Претходно кај тетка ми ги имам пробано и стварно се многу добри, некои алое креми пробував и креми за лице. Деновиве треба да ми стигне тоа што нарачав од нив (дневн, ноќна и крема за околу очи, парфем, пудра, кармин и некои алое производи). Највише што ме привлече е дефинитивно алоето пошто има производи што се и до 90% алое вера така да нив едвај чекам да ги пробам.

  Негде во ранг на клиник па може и малку над нив, изнад авон и орифлејм се каде каде. За наш стандард се малку скапички ама сепак јас мислам дека за квалитетни ствари вреди да се одвојат пари :)

  Ова им се каталозите за 2014Ч
  http://www.emagcloud.com/lr/BG_bg_L...gcloud.com/lr/BG_bg_LRCB_0114/index.html#/38/
  Цените поделети ги со 1.94 и добивате цена во евра.

  Се надевам ќе живне малце темава, а кога ќе ги пробам производите ќе ви пишам подетално како сум задоволна.

  Инаку се размислувам да почнам да работам со нив бидејки може да се заработи солидна сума на пари а имаат и многу доби награди.
   
 3. chiquita1

  chiquita1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Јас работам моментално со LR козметика. За квалитетот немам зборови, навистина вреди да се проба.

  За разлика од Авон И Орифлејм се навистина поскапи, но вредат за парите дефинитивно.

  Доколку сте заинтересирани за соработка, за било кои продукти или што и да е во врска со производите на LR ви стојам на располагање.
   
 4. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
 5. Amaris

  Amaris Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  1.025
  случајно дознав за оваа козметика кога моите родители се зачленија. Пробав некои од нивните производи и навистина се добри. Парфемите се доста трајни, кремовите им се многу добри, а декоративната козметика и јас допрва чекам да ја пробам.
  гледам нема тука многу луѓе што користат производи од LR