LSD (Labrinth, Sia & Diplo)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Mr. Right, 7 февруари 2019.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  LSD е музичка група чии што нивни членови се пејачите Лабринт и Сиа и музичкиот продуцент Дипло. Групата е именувана според нивните први иницијали од нивните имиња:
  L - Labrinth
  S - Sia
  D - Diplo.

  Досега имаат објавено четири песни. Првата песна беше промовирана во мај насловена како "Genius". После седум дена го објавија и вториот сингл насловен како "Audio" заедно со музички спот.
  Во мај беше објавена и песната "Thunderclouds" која беше употребена за рекламата на новиот Samsung Galaxy S9.
  А во ноември ја објавија и песната "Mountains".

  Во интервју Сиа откри дека спремаат и заеднички албум кој треба да искочи годинава.
  Дали ги слушате?
  Како ви се допаѓа нивната музика?
  Која ви е омилена песна?
  LSD.jpg labrinth-sia-diplo-press-photo-by-JUCO-2018-billboard-1548.jpg

  Песни:   
  На Brokenn и Purplelilac им се допаѓа ова.
 2. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Темава... :^)
  Го објавија албумот во петокот. Еве уште четири песни од албумот. Предобри се. :rock:
   
  На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.