1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

lucid dream

Дискусија во 'Канта' започната од trendafil1, 24 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  Lucid Dreaming is the ability to become aware while you're dreaming... to consciously "wake up" inside the dream world and control your dreams.
  Сте имале ли вакво искуство или можеби као out of body experiences
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.