1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LUSH

Дискусија во 'Тело' започната од CoverGirl10, 29 мај 2011.

 1. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  2.760
  Пол:
  Женски
  Видов дека нема ваква тема на форумов, па решив да ја отворам.
  Дали го користите козметичкиот бренд LUSH?
  Јас лично сум многу голем обожавател на LUSН. Го имам сапунот Honey I washed the kids и можам слободно да кажам дека сум презадоволна од него, а и преубаво мириса.
   

  Прикачени фајлови:

  На babybubu и senjorita-v им се допаѓа ова.
 2. AnaHawaiian

  AnaHawaiian Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  не знам дали беше од LUSH тој сапунот еднаш што го користев, ама беше од тој тип, од боровинки и многу убаво мирисаше и интересен беше :) треба пак да си купам :)
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Jaс на пример се бањам со течен сапун или со dove, зашто само тоа ми дава влажност на кожата.
  Лаш се преубави во однос на мириси и избор на сапунчиња, но мене после тоа кожата не ми е влажна, се суши како и со секој друг сапун.
  Затоа купив 2 пати и си се вратив на течните сапунчиња.
  А и сеа имаат нели само тезгиче во рамстор, порано на плоштад кога беа знаев да ги посетам, сеа јок.
  Плус добив награда од нив пред некој месец од една страна, отидов да ја подигнам и ме изиграа :)
   
 4. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  Баш сакав да си купам некој шампон за плава фарбана сува и оштетена коса па се сетив на lush има ли некој што користел и далие задоволен и колку пари е поззззз
   
 5. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Имам една пенлива купка - бомба, што мириса како детска пошта. И не сакам да ја искористам, поради причината што убаво ми мириса, и еве си стои тука на бирото покрај компјутерот за да ми е при нос :lol:
  Инаку немам ништо користено од нив, освен еднаш што ставив шампон од кокос и манго мешано.. и не ми ја ни изми ко што треба косата..
   
 6. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  Mмм даа и јас го имам пробано сапунчето Honey I washed the kids преубаво мириса многу ми се допаѓа,уфф кога веќе спомнав треба да си купам ново одамна не ми текнало,супер тема :D
   
 7. blackup

  blackup Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Mnogu mi e milo shto nekoj otvoril tema za LUSH, jas sum golem fan na nivnite proizvodi, ednostavno sum opsednata so niv, posebno so sapuncinjata. Ednistveno mi e krivo sho ima samo vo Sk, i nemozam cesto da gi posetuvam,. Gi imam koristeno Rockstar sapunot i TheGodmother, a se spremam i za pilngot za usta Bubble Gum. Any other Lush fans out there ? :)
   
 8. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  И јас сум фан на Lush, може не ги користам, ама преубаво ми мирисаат производите :)
   
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Сакам и јас да пробам некое сапунче,каде рековте во Рамстор ги има само? И која цена се одприлика,како се движат?
   
 10. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Леле LUSH најдоброто нешто!! Омилен ми е тој за пилинг со цимет, и тој со грав, а и купките се фантастични!
   
 11. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам сите производи на Lush, а посебно пенливите топки. :rofl: Супер се, само што минатиот пат изгледа претерав со седењето во вода со една топка, па кога излегов цело тело ми беше зацрвенето.Значи, на сите што ги користите, немојте да седите долго во када за да не ви се создаде иритација на кожата.И сапуните им се топ, само што цените им се малку превисоки како за такви производи |(
   
 12. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  465
  Уфффф...како не ми текна да отворам и јас ваква тема :lol:
  Првпат дознав за LUSH кога дечко ми ми купи сапунче кое се викаше SEX IN THE SHOWER :rofl: :rofl: :rofl:
  [​IMG]
  Ај нема да коментирам колку е добар сапунот, доволно е името ;)
  Инаку имам користено маска за коса [​IMG] одлично мирисаше и многу убав сјај ми даваше на косата. Треба да проверам дали ја има уште :)
   
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Дали знаеш отприлика колку чини сапунот??? :rofl: :tmi: пошо поклон е :)
   
 14. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  465
  :D :D
  Судејќи по тоа дека скоро сите сапунчиња од оваа серија се некаде 300 денари... вајда и тој бил толку. Ама вреди за парите, верувај :lol: :lol:
   
  На Black.Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.128
  Допаѓања:
  56.418
  Пол:
  Женски
  Ооооо Рај во мало пакување. :inlove:
  Знам да се изгубам во мирисите.
  Омилен сапун ми е Karma, особено за во зима, зашто мирисот е јак и топол. Honey I washed the kids и Demon In The Dark ми се исто така прекрасни, а демонот особено го сакам во лето затоа што освежува.
  Најголем обожавател сум на сапуните, но и другите производи се одлични. Користев еден пилинг за лице што беше како зелена паста и заборавив како се вика, но беше феноменален.
  Путерите за тело се фантазија.
  Е имав едно желе за туширање што мирисаше на портокал, тоа не ми се допадна. Плус беше многу непрактично за употреба, ќе земев внимателно со рака но додека го распенував повеќе од половина ми паѓаше. Така да желеата не ги препорачувам.
  Бомбите за во када се прекрасни, вистинско уживање е да можеш да си го дозволиш тоа после многу напорен ден.

  Ги обожавам малите текстови што ги пишуваат за секој различен производ, едноставно те тераат да го купиш и да го пробаш. И навистина како да се инспирирани од самиот мирис и состав, предобро го опишуваат.

  Единствено што не ми се допаѓа е... цената. Не можам редовно да си ги дозволувам за жал.

  За крај еве по една Карма за сите - it's on me. :)

  [​IMG]
  Spicy patchouli is complemented with refreshing lemongrass, orange oil and pine to create a clean and lovely smell that lasts on the skin for ages after you've washed. If you've been mindful and brimming with loving kindness, this is the soap to reward you. One whiff and you'll be hooked - for this life and the next.
   
  На 1209, Miss-Independent и CoverGirl10 им се допаѓа ова.
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  А колку се отприлика цените на производите, не ми текнало на видам? Сега се заинтересирав :wasntme:
   
 17. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Имам топка за во када, сапунче, путер за тело..ама се ми е неискористено зошто многу убаво ми изгледаат како украс :D ама кај и да е ќе си ги искористам, супер се.
   
 18. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  197
  Го користам тоа сапунчето со светки, Лелееее како мирисаааа :P
   
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Јас денес купив едно за чистење на лице . Имам комбинирана кожа и морав нешто за земам зошто зимно време ми е лицево за нигде . Ми дадоа и тестер , крема исто за комбинирана кожа . Прочитав и критики а и од овде видов па да се надеваме дека ќе се покажат добро :) Како што кажа Ливинг , скапо е за редовно да се купува . Ќе купиш едно и дур ги преболиш парите .. :lol:
   
 20. TheBallerina

  TheBallerina Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Имам доста проблематична кожа и пробував најразлични препарати за нега на лице. Искрено најпрвин бев скептична во врска LUSH козметиката, но по препорака од една другарка си купив сапун наменет за чистење на лице (дечкото шо продаваше ми препорача и некоја крема која била добра во комбинација со сапунот, но не ја купив). Сепак презадоволна сум од резултатите, лицето доста ми се исчисти и некако порите ми се затворија (порано ми беа многу попроширени). :)