1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LUSH

Дискусија во 'Тело' започната од CoverGirl10, 29 мај 2011.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Мене не ми прија. Немам лупење буквално, ама има некоја реакција. Кожата е како изиритирана и се перути.

    Дефинитивно не е за мене, не ми е ниту практичен за употреба.
    Си зедов антиперспирант во спреј (оној виолетовиот од Кам, декларацијата му е ок, нема алуминиум) и толку со експериментите од Лаш.
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  2. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Pa taka nesto mi e, kako ispukana na pokrupno. Grozno deluva..
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Ако не си сменила детергент или нешто од препаратите за нега на тело, можно е да е од него.
    Јас го баталив. Прекинав да го користам неколку дена, се повлече иритацијата и кога пак се вратив на него, ме снајде истото.
    Пробај така, па ако не чини менувај.
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.957
    Пол:
    Женски
    Досега не, допрва ќе видиме.
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  5. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Мишкава ми е многу нежна изгледа :rofl::rofl::rofl:
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.957
    Пол:
    Женски
    Изгледа. Јас стварно немам приметено промени, ама парчето стик во последно време има остри рабови и нонстоп го сечам пред да мачкам. Уште ми е првото, купено во ноември, оттогаш без прекин го користам секојдневно. А твојата кожа може реагира на некоја од состојките. Не секогаш реагираме убаво на нешто поприродно, напротив.
     
    На eli25 и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
  7. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.404
    Допаѓања:
    42.702
    Пол:
    Женски
    Може слика од тој од Кам? И како си задоволна? Штити добро од потење? И дали прави таква нептијатна миризба (како некои други без алуминиум, пр Балеа)?
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Ставив слика во темата за Антиперспиранти.
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски
    Хмм немам ни јас некој проблем со Аромако , го користам 7 месеца а сега го земав второто пакување. Во врска со острите рабови @Annath и јас го имам приметено од кога почнав да го чувам во тие ќесичките за замрзнување , изгледа се суши така повеќе и мора да се потсече малку..кога го чувам во тој самолеплив целофан го немам овој проблем
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Шала на страна, си мислам да не е од содата. Има сода бикарбона во составот. Мене таа ми е добра само за лицето и тоа во одредени комбинации, за по тело јок.
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  11. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    E mozno e, vo pravo si
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  12. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Vazi li kaj nas uslovot ako odneses 5 prazni kutii od proizvod so oznaka deka ke dobies maska gratis?
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски

    Да , да важи :) моја другарка пред 5-6 месеца се сеќавам зема така маска :)
     
    На SunnyGirl2 и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Има некаде продавница или преку интернет се порачуваат производи? Сапун сакам ;)

    Имам целулит. Стрии и сува кожа. Па нешто да ми предложите. И да колку им е трајноста на производите во смисла дали брзо се трошат?
     
  15. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Девојки, дали сте го користеле Dark Angels од LUSH? Сакав да го земам пред некој месец ама дечкото таму ми го препорача Aqua Marina и го земав тој, ама немам никакви резултати. :(
    Се мислам сега дали да го земам овој Dark Angels, дали вреди? Имам масна кожа со акни :doh:
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски
    Да јас го имам користено :) супер е мн убав чистач , поготово за тие со мрсна кожа ама многу ме нервираше тоа што цела бања ја правеше црнила, и некако мн тешко се измива од лицето. Јас мн сакам да го пробам Herbalism чистачот и тој е наменет за мрсна кожа.
     
    На SaNJaAaaAaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто темава не е толку активна , многу членки овде ме `заразија` со производи на Lush ,а сега ги снема :^) пишувајте жени мислења да не се караме :D
    Кога сме кај Lush , ќе направам еден update , да пишам што имам друго користено :) последниве 2-3 месеци кога бев во Македонија купив доста производи на Лаш. Бидејќи беше Велигден , имаше нова линија на производи. Решив да пробам два сапуни , Carrot soap и Honey i washed my kids
    И двата сапуна ми се допаднаа како мирисаат , но искрено одбегнувам да купувам сапуни бидејќи полесно ми е за употреба гел и сапуните многу ја сушат кожата. :!: Мирисите им се фантастични , тој со морков ми мирисаше на свежо направен сок од морков а другиот на карамела и мед :inlove: ги потрошив и двата ,но повеќе не би купила сапун од Лаш.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Го купив и пилингот Cherryish - составен од семки од цреша и чоколадо. За мирисот ,немам зборови едноставно сакав по цел ден да го мирисам. Прави одличен пилинг , јас сум секогаш ЗА пилинзите со големи гранули , да се осети на кожата дека правиш пилинг , единствено негативно што при крај почна да се рони , дали јас правев грешка што по употреба не го ставав на суво место ,можеби требаше да се исуши како што треба. :?:

    [​IMG]

    Го земав и шампонот Wash behind your ears , кој беше лимитидирана едиција , мириса на лимон и тоа многу јако. Буквално го имав како украс досега а и цела соба ми мирисаше на него :lol: Го пробав дури завчера , шампонот е одличен за мрсна коса. Штета што беше л.едиција.

    [​IMG]


    Кремата за раце Lemony flutter ме спаси ладните месеци и се колнам во неа. Таква ми е работата , што морам постојано да ги мијам рацете , па ми се сушеа , ми пукаа од ладната вода , едноставно ме спаси од сувите делови на рацете. Мириса на лимон , како некој колач со лимон , составена е од масло од авокадо , путер од манго , масло од лимон, масло од лаванда....
    Ја препорачувам доколку имате многу многу сува кожа на рацете. :)
    [​IMG]

    Маскава за лице Mask of magnaminty е мој фаворит кога се работи за маски за лице , заедно со Cup O coffee. Одлична за мрсна кожа , буквално уживам кога ја нанесувам. Мириса на ментол , на билки интензивно и при измивање обавезно правам и пилинг. Составена е од масло од пеперминт , масло од невен и ванила.

    [​IMG]
     
    На Noemi, Sexybaby86, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Ќе направам и јас апдејт на што користам/ев.

    Го користев Seanik тврдиот шампон со алги и морска сол за волумен и се вратив на Karma Comba.
    Не ми даваше волумен, мирис, почна пак да ми се мрси косата на втор ден. Со кармата пак е под контрола работата. Нема да го повторам.:shake:
    Го пробав Big шампонот меѓутоа тежок ми беше за нанесување, не би го купила.

    American Cream регенераторот за коса - барав регенератор од Лаш и најискрено се заљубив во мирисот. АМА - само мирисот е ефектот :( за жал не ми дава убаво чувство после миење дека имам ставено регенератор на косава. Премногу количество ставам со надеж за ефект ама два месеци нема.
    Примам препораки за нов регенератор (дефинитивно не од тврдите.)
    Angels on Bare Skin :angel: трето пакување трошам, најдоброто нешто што и се случило на мојата кожа.
    Aqua Marina е како кремаста верзија на Fresh Pharmacy исто со каламин, не мириса убаво но е ефикасен, го купив за кога сакам да го одморам лицето со кремаст чистач од ексфолирачкиот AOBS.
    Bunnymoon :inlove: желе маската за лице. Прекрасен мирис на ванила и мед, маска за хидратација на кожата премеко, нежно и хидрирано го остава лицето и многу мала количина е потребна. Си сечкате мало парче го растривате на дланка во допир со топлината се растопува и нанесувате.
     
    На Annath, koritsaki и sorbet им се допаѓа ова.
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски
    @Noemi тој чистачот со пуканките го имаш пробано? :)