1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LUSH

Дискусија во 'Тело' започната од CoverGirl10, 29 мај 2011.

  1. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Да, Let the good times roll, мириса неверојатно и остава мирис и на лицето, ама искрено е прегруб за секојден, како да се триеш со груба палента (всушност и е палента).
    Имав чувство дека не чисти и како да остава некаков филм на кожата.
    Можеби како пилинг за еднаш неделно или за тело. Не е лош ама не би го користела на лице, а имам нечувствителна и комбинирана кожа.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Од поновите производи bunny Moon ми е омилен. Желе маска за лице, нема дефинирано за каква кожа е ама дека содржи масло од рози јас за земав за сува кожа, плус на мирисот не можем да оддолеам.

    Него имам проблем со Аромако, го користев цело зимо ми беше супер, сега коа се стопли како да ми се исуши коцката и не сака да се мачка. Дури груба ми е на кожата како гребење кога пробувам да ја ставам.
    Ја исеков на пола, се намачкав од таа страна кај исеченото, супер беше и пак се исуши.
    Ја чувам во кутивчињата што они ги продаваат....вие како го чувате, имате ваковв проблем?
     
    На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски
    @AlicaInWonderland како и да го чуваш, се суши.
    Јас го чував прво во ќесичка од тие за замрзнување , па сега во тие металните кутивчиња ама пак ми се суши. Се суши од страните, не од страната со која се мачкам. Го сечкам малку од страните со ноже, ги вадам сувите делови и тоа е. :) толку сум задоволба воопшто не сакам да помислам да го сменам :)
     
    На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.976
    Пол:
    Женски
    Немам проблем, се суши, ама не од страната кај што мачкам, и не многу. Сувите делови ги отстранувам пред да се намачкам. Јас го чувам во обично ќесенце, и во лимена кутија од парфем која не е затворена.
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски
    Пред неколку недели земав неколку работи на Lush , ми требаше нешто за миење на лицето па решив да го пробам Herbalism. Мирисот не ми се допадна да бидам искрена , ама лицето многу убаво го чистеше.:inlove: Само што мислам дека е наменет за по нормална кожа до комбинирана кожа , не е толку за масна. Мене одлично ми одговараат сапунот Coalface и Dark angels , поготово ова второто да не ја црнеше до толку бањата :|
    Сега наредно му се спремам да го пробам чистачот Let the good times roll , гледам и други членки го фалат овде , е сега не сум сигурна колку ќе ми одговара на типот на кожа ама нема врска. Инаку чистачов ми се потроши , и тоа многу брзо памет за друг пат да ја земам големато пакување. :nod:

    [​IMG]

    Путерчето за тело Shimmy shimmy е најубавото нешто на светот што сум го пробала досега. Кожата ја остава нежна , и има светкиии нешто што највеќе ми се допаѓа да ставам во лето на кожата. Остава светки буквално насекаде , и остануваат се додека не се избањаш. Мириса многу убаво, на бело чоколадо мене ми мириса :rofl:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На P.S.love, piglet1, Annath и 5 други им се допаѓа ова.
  6. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    @koritsaki читав низ темава прилично доста пилинзи имаш користено. Па ме интересира од кој си најзадоволна?
    Јас сакам да го земам ocean salt ама се двоумам :?:
     
    На Luciferovog zlo♧ и koritsaki им се допаѓа ова.
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски
    @lovemme

    Ocean salt - го имав купено лани , наменет е само за мрсно лице и бидејќи е составен од морска сол и е груб,не е препорачливо да се користи над 2 пати неделно. Мене ми се допаѓаше многу , исто така за комбинирана-масна кожа е и Cup o coffee , само што за разлика од ocean salt , овој со кафето можеш да го користиш 2-3 пати неделно :)
     
    На lovemme и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  8. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Thanks :)
    А да ми препорачате пилинг за мрсна и кожа склона кон акни.
    Од жешково ми страна прилично мрсна кожава и акни каде што најмногу потам.
    Не сум од Ск па немам прилика да одам до Сити мол , така да секоја информација ми е добредојдена.
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски
    @lovemme да знам дека не си од Скопје , ама можеш да порачаш од страната на Lush , вршат достава низ Македонија :)
    друго имам пробано на Алверде и Логона , едните ги има во ДМ другиве низ Зегин аптеките :)
     
  10. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    @koritsaki Shimmy Shimmy го зема од Скопје? Ако да, колку? И колку време ти траеше? :D
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски
    @sorbet не, од Солун од Лаш го земав :) цената тука му беше мислам 6 евра. А инаку веќе 2 недели го користам и сеуште ко ново ми е :D
     
    На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
  12. JoyJoy

    JoyJoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    27.784
    Пол:
    Женски
    @koritsaki си прашала за чистачите со пуканки. Мене ми е супер во комбинација со Vanishing Cream. Имам чудно лице па морам секога да користам производи за чистење лице со креми. Herbalism ми е супер во комбинација со Celestial.
    Инаку користам и Аромако за под мишка и од време на време маски за лице, гелови за туширање и путер и за тело.
    Lush користам повеќе од десет години.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски
    @JoyJoy да тој чистач со пуканките сакам да го земам следно :) досега Herbalism го користев супер ми беше. Да и кремата што ја спомна Vanishing ми беше одлична какo и Enzymion. Дали можеби ја имаш пробано кремата што служи и како прајмер Magical moringa? Малку е поскапа од другиве и викаат и таа е супер за масна кожа. Аромако е одлично нешто за под пазуви трет пат го користам сега :)
     
  14. JoyJoy

    JoyJoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    27.784
    Пол:
    Женски
    Не сум ја пробала таа со мобинг зашто не сум многу по шминкање и слично. Пудра на лице ставам за посебни пригоди за секој ден само коректор.
    Аромако јас го користам повеќе од 10 години и супер ми е. Ништо друго не ми е ни приближно толку добро.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски
    Женски , кажете ми свеживе маски како Cupcake и итн ги има во Lush во Македонија?
    Исто и за пудрава во прав ме интересира ако сте ја имале користено да ми пишете некој збор :)

    [​IMG]
     
  16. Корнелија

    Корнелија Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    1.121
    Пол:
    Женски
    Користела ли некоја од вас крема за лице на Лаш?
     
  17. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.606
    Пол:
    Женски
    @koritsaki, Колку често може да се користе Dark Angels?
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски

    Секој ден - наутро и навечер :)
     
    На piglet1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми нешто за комбинирана кожа од Lush
     
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.983
    Пол:
    Женски

    Што подетално ти треба? :) ако сакаш чистач за лице - Herbalism е супер , сапун за лице - fresh farmacy, крема за лице enzymion
     
    На MonikaM113 му/ѝ се допаѓа ова.