1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LUSH

Дискусија во 'Тело' започната од CoverGirl10, 29 мај 2011.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Знам дека имаат шампони и за фарбана коса, Daddy-o и Rehab од течните и Jason од тврдите, само што првиве два содржат парабени. Третиот го користи другарка и задоволна беше, омекнува и дава сјај, тој можеш да го пробаш ако го немаш пробано.

    Шумливите топки им се ептен привлечни и прееубаво мирисаат, ама ем немам када, ем не ми се даваат 5-6 евра за едно топче што ќе се растопи и е за еднократна употреба. Ама можеш некогаш за да се релаксираш, опојни им се мирисите стварно. :D

    Ај таман кога ќе одам да ги купам таблетите и шампонот ќе го мириснам и Big, ако мириса исто ко шампонот би го купила. :D Исто од парфемите сакам да ги пробам Dirty и Shade зошто видов дека содржат темјан, обожавам. :D
    Тоест сите парфеми сакам да им ги пробам.

    Си најдов јас некој да замарам за Lush. :tmi: Ако има уште нешто што си пробала и си задоволна, слободно сподели, се сакам да им испробам. :lol:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    @blueeparadise

    Нема проблем , какво замарање и мене ми е мило што се активира темава зошто не беше воопшто активна :D

    Rehab го имав од тестер ама немам некое мислење зошто треба повеќе пати да се испроба :)
    Од парфемите-
    https://www.lush.com.mk/Lust-Парфем

    Lust е мнооогу јак парфем, мирисаш цел ден нема шанси некој да не го примети, цветен е ама многу јак. Повеќе ми е за поладните денови:) митиса баш на јасмин

    https://www.lush.com.mk/Vanillary-Parfem

    Vanillary- исто е многу јак и траен , мириса на чиста ванила

    Breath of God- воопшто не ми се допаѓаше, парите се уште ги жалам. Немав поим на што мириса, ама беше некој доста тежок мирис.

    И последен што го купив е American cream
    https://www.lush.com.mk/_American_Cream_parfem

    Многу убаво мириса, баш како регенераторот за коса доколку го имаш пробано, ама мн брзо ветрее т е. Не е траен :(

    Јас од мирисите за тело сакам да го земам

    https://www.lush.com.mk/LTGTR-bodyspray

    И

    https://www.lush.com.mk/Twilight-Спреј-за-тело

    Првиот let the good times roll ако си го пробала чистачот, мирисот е неверојатен , мириса на карамела и пуканки а и содржи внатре пуканки ,исто би требало и спрејот да мириса така.

    Twilight треба како sleepy лосионот за тело да мириса, лаванда, миросот е толку убав и релаксирачки, јас го имав купено лосионот и пред спиење секогаш го мачкав.


    Cup o coffee е пилинг за лице и тело, секогаш го имам на залиха и секако големото пакување.
    Мириса многу јако на кафе :inlove::inlove::inlove:
    [​IMG]
    Од limited edition Snow fairy го имав купено спрејот, гелот за туширање таков митис не сум сретнала на друг производ, нешто неопишливо слатко , на шеќерна волна да речам. :)

    Друг производ што не го заборавам никогаш е ова ама лани го немаше, ова излегува за новогодишните празници. Желе за туширање, остава светки, мириса на нешто овошно и тоа мириса цел тоалет кога се бањаш.

    [​IMG]
    И ова , маска за лице со чоколадо Rudolph се вика
    Мириса на чоколаден пудинг. И такво е кремасто. Кога го имав на лице ми доаѓаше да го изедам. Ако ја донесат зимава пробај ја обавезно

    [​IMG]
     
    Последна измена: 29 август 2022
    На angela.kostova, piglet1 и blueeparadise им се допаѓа ова.
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Лелеле, готово, ме убеди, сега сакам скоро се да купам. :D

    Фала ти многуу, кога ќе имам можност ќе пробам некои од работиве, посебно Rudolph, само страв ми е да не го изедам упм. :lol:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Нема проблем :)
    Да таа маска стварно толку убаво мириса , чоколадо млечно 100%

    ако за нешто друго те интетесира слободно пиши :)

    А и за врска со парабените, не е докажано дека навистина се штетни, тие ги додаваат како конзерванс :)
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  5. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    933
    Допаѓања:
    18.562
    Пол:
    Женски
    Wasabi не беше лош, ми беше ок, ми се допаѓаше ефектот на ладење што го предизвикуваше на скалпот. Flyway, Seanik и Big исто така не ми беа нешто посебно, никој шампон не ме импресионирал досега, ниту скап, ниту евтин, не знам зошто. Од спрејовите за тело ги имам пробано Let the good times roll, многу убаво мириса, баш како што кажа @koritsaki, на карамелизирани пуканки, Honey I washed the kids, мириса на мед, ама на почетокот е малку јак мирисот и Coco Loco, мириса прекрасно, на пинаколада, ама за жал мислам дека го стопираа. Од лимитед едишн, Sticky dates ми е омилен, мириса на прегорен шеќер, карамела и ванила, ах и Yog Nog - Christmas edition e. What’s up doc исто така беше супер, мислам limited edition е исто така.
     
    На blueeparadise и koritsaki им се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    @piglet1 баш така мириса тој спрејот Let the good times roll ,како и чистачот нели? И дали е траен? Мене на пример спрејовите за тело ми се погодиле повеќе него ли ете тој парфемот American cream :(

    Yog nog гелот за туширање ми го дадоа на тестер ауу како мирисаше само 8-|
    Имаше и од ова спреј? Да го имам во предвид
     
    На piglet1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    933
    Допаѓања:
    18.562
    Пол:
    Женски
    Спрејовите и не им се нешто трајни… Чистачот мене искрено ми мириса далеку поубаво. Yog nog немаше спреј за жал, Snow fairy имаше, се сеќавам баш. Исто Golden pear ми беше дефинитивно омилен, ама и него го нема веќе. :worried:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Snow fairy да за НГ го имав купено, не беше и нешто мн траен ама ок беше како за спреј за тело. Golden pear мислам исто е limited edition,ќе видиме дали ќе го има пак есенва :)
     
  9. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    394
    Пол:
    Женски
    Lust е прејак парфем ама некои не можат да го поднесат...мене ми е неодолив и преубав. Breath of God ми мириса на храм баш како и описот во кој пишува дека е инспириран од Тибет...убав ми е на друг и повеќе ми е машки иако пишува дека е унисекс. Добар е и Love само што имав некое печење на кожа од него некои викаа дека е од лимонивата трава а некои од цимет па не го користам на кожа...
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    10.451
    Пол:
    Машки
    Дали некој користел од т.н. massage bars во замена за лосион пример? Дали се хидратантни и колку траат?
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Да јас, со допир на кожата од топлината се растопува и дава голема хидратација на кожата. Зависи колку често го користиш :)
     
    На Waverly Raven му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    10.084
    Дали некоја го пробала лабелото со цимет?
     
  13. Dandra4

    Dandra4 Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2022
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    258
    Kako se vika labeloto so cimet?
     
  14. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    10.084
    Не знам го видов на пултот во сити мол, мислам беше околу 350 ден.
     
  15. Dandra4

    Dandra4 Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2022
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    258
    Go vidov denes katastrofa e mislev da go kupam ali koga go testirav katastrofa ni mirisa na cimet ni nisto
     
    На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
  16. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.657
    Допаѓања:
    9.430
    Пол:
    Женски
    Предложете спреј за тело, но да нема прејак мирис @koritsaki мислам ти имаш користено, ако да, можи да кажиш и трајност и кој ти се допаѓа
     
    На WhiteCat33 и koritsaki им се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Јас од мирисите за тело овој го имам користено , не беше јак многу, ама само во зимската колекција го има. Сладок мирис, преубав.

    [​IMG]
     
    На FridaodaMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WhiteCat33

    WhiteCat33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2020
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    339
    Пол:
    Женски
    Овај незнам сега дали може да се каже јак или нежен ама предобро ми мирисаше истиот мирис е како sleepy лосионот јас првично добив тестер од лосионот и се заљубив во мирисот и од него прашав што имаат друго спрејчето ми го предложија. Презадоволна бев,трае премногу долго, со три четри прскања мириса преку целиот ден, вреди за секој денар.
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_9513.jpeg
      IMG_9513.jpeg
      Големина на фајлот:
      109 KB
      Прегледи:
      27
    На FridaodaMk и koritsaki им се допаѓа ова.
  19. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Дечки, ако некој ги има користено, да ми каже дали Seanik е добар, да не ја суши косата? И меѓу пчелката и Buffy кое е подобро за убав пилинг ама и за мекост на кожата?

    @FridaodaMk Од спрејовите мене Big ми се свиѓа многу, за јаки мислам дека мирисите на Lush општо скоро сите им се интензивни, спрејов ми мириса на прошетка во лето покрај море, на сол, лимон, лимета, нешто свежо и цитрусно. Мириса како шампонот од морска сол што им е ако го знаеш, исто Big се вика.
     
    На WhiteCat33, koritsaki и FridaodaMk им се допаѓа ова.
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    @FridaodaMk леле како можев Big да го заборавам (facepalm) го имав и тој мирис , и тој мириса пре прекрасно, имаат отворени спрејови на нивните штандови да си пробаш. А да како што вика @blueeparadise исто како шампонот мириса и тој го имам користено, прекраснотии
    Let the good time roll сакам да го земам ама не знам дали исто мириса како тој чистачот.
    Seanik ми се допаѓаше ми даваше многу волумен на косата.
    Од тие пилинзите за тело , пчелката ми се допаѓаше многу и ова што не знам дали се уште го има cherrysh се викаше. Поинтензивен пилинг правеше

    [​IMG]


    @WhiteCat33 тој twilight мириса баш како sleepy? Ако е така супер, може да се проба :)
     
    Последна измена: 18 јуни 2023
    На blueeparadise и FridaodaMk им се допаѓа ова.