1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LUSH

Дискусија во 'Тело' започната од CoverGirl10, 29 мај 2011.

  1. Chikaa

    Chikaa Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    46
    На Lush.com ги има цените.
     
  2. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    вчера поминав до lush и решив малце да се почастам прво го земав тврдиот шампон godiva се измив коса веднаш и супер ми е иако ми кажаа дека за виткана коса подобар е curly wurly нешто како полутечен .....нареден пат тој го земам ако има некој искуство со него нека пише...
    исто земав и чистач за лице herbalism и крема vanishing ми кажаа дека е многу лесна и баш за овој период ...сега за сега сум задоволна лицето ми е некако помеко и се надевам ќе има некој ефект пошто лето обично многу ми се масти и кремата на hemel што ми е незаменлива ми е премногу масна иако не ми предузвикува акни....исто оваа крема на лаш добра ми е и како подлога за пудра полесна е некако ...мада кратко време ја тестирам еден ден ...ќе видиме како ќе се покаже.... ;)
    пишете ако некој има користено од тоа шампонот за пуцвали.... :emo:
     
  3. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    луѓе пишете дали некој го користел полутечниот шампон curly wurly со кокос нешто мене ми го препорачаа ама незнам како ќе се покаже да мојава пуцвал косица а не е ефтин 950 денари да фрлам пишете миселња чекам :)
     
  4. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Може ли поточно да ми објасните каде се наоѓа продавнизата на LUSH во Скопје и според вас кој шампон да го земам за претерано мрсна коса. Дали течен и тврд шампон? Вие од кој шампон сте најзадоволни?

    Дали производите на Лаш може да се најдат во Тетово или ги има само во Ск???
    Кажете ми зошто навистина сакам да пробам некој од нивните производи
     
    Последна измена од модератор: 30 март 2017
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    ЗА МАСНА КОСА ЗЕМИСИ ГО CARMA COMBA ЗЕЛЕН ТВРД ШАМПОН ЌЕ ТИ ТРАЕ ЕДНО 3 МЕСЕЦИ,,,А ПРОДАВНИЦА ИМА САМО ВО СКОПЈЕ И ТОА ВО CITY MALL...НА ДРУГО МЕСТО НЕМАМ ВИДЕНО ТАА ВО РАМТОС ЈА НЕМА ПОВЕЌЕ
     
  6. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Имаат достава сега низ цела Македонија, еве
    https://www.lush.com.mk/shop/info/27/lush-uk-mail-order-|-delivery-and-days-we-can-deliver
     
  7. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Ама тука пишува дека овој шампон е за нормална до масна коса. Мене ми треба обратно......за мрсна до нормална коса....
    Мислам дека Jumping Juniper повеќе би ми одговарал????
    Сепак фала на одговорот.....
     
  8. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    БРАТ МИ ИМА МАСНА КОСА ЕПТЕН И CARMA COMBA У Е ТОП
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.700
    Допаѓања:
    80.850
    Пол:
    Женски
    Јас го користев Jumping Juniper долго време, дури мислам дека ми го нормализираше прекумерното мрсење и сега е каде каде подобра ситуацијата со косата.
    Ти го препорачувам, ако имаш коса која претерано се мрси. :)
     
  10. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Претерано ми се мрси....На утро ја мијам , а навечер е веќе кај ушите и кај челото ми е мрсна...
     
  11. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Феминки зошто неможам да го нарачам тврдиот шампон за мрсна коса од веб страницата на Лаш????
    Знам дека е потрошено, ама дали некој знае кога отприлика ќе го има на залиха за да си го порчам, бидејќи не сум од Ск, за да тркнам до Сити Мол.
     
  12. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.347
    [​IMG]

    Го тестирам чудово веќе три дена, морам тука да го пофалам. Од сите продукти кои ми поминале низ раце без разлика дали сум ги купила или сум ги тестирала за Лаш само, овој си ги вреди сите пари за кои го продаваат. Неверојатно е. Бидејќи нон стоп сум во затворени обувки на крајот од денот стапалата испотени, имам проблем малку и со атлетско стапало меѓу прстите па стално ме чешаат стапалата, ми се лупат на места, секакви кремови и пудри пробав и мачкав и тресеф во чорапи.
    Кремов го нанесувам навечер пред да си легнам. Брзо упива а мирисот на ментол се осеќа и сабајле. Да измислат таков минт за уста :D За три дена јас имам нови стапала! Видно ми е подобрена кожата, преку ден не ми се запотуваат стапалата, и кога ги соблечам чорапите никој не паѓа во несвест околу мене :tmi:
    Дефинитивно ќе си го купувам откако го потрошам тестерот. А од поголемите кутиички е од 225 грама, не е потребна голема количина за ефект, па очекувам дека ќе ми потрае бааги време.
     
    На rainbowec и ivancekitty им се допаѓа ова.
  13. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.242
    Допаѓања:
    2.546
    Која е разликата меѓу пенливите и шумливи купки? И дали пуштаат боја?
    Сакам некоја купка што прави мнооогу пена,ја обојува пената и има слаткаст мирис :D Има некоја таква да ми препорачате или многу барам? :lol:
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.458
    Допаѓања:
    5.862
    колку кошта?
    Каде можам да го набавам???
     
  15. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.347
    Δ

    Во Скопје во Сити Мол има продавница на Лаш. За цени те на продуктите кај вас не знам, не живеам во МК.

    Lush candy mountain bubble bar. И водата ја направи како течна млечно розева свила, мириса на продавница за слатки, и убава пена направи. Ама да ја држиш под чешмата додека ја полниш кадата, за да направи многу пена, ако само ја пропуштиш во вода нема да си задоволна. Полни до пола колку вода ќе користиш, и додека уште полниш со вода тогаш држи ја со рака под млазот додека се стопи целата купка. Уживај.
    [​IMG]
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.458
    Допаѓања:
    5.862
    Мирисот траен е на кожата?

    Дали има млеко за тело,масло или нешто за после капење?
     
  17. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.242
    Допаѓања:
    2.546
    Ја има оваа кај нас? Пошто ја нема на нивната страна :worried:
     
  18. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.347
    Санигрл има лосиони за тело и трае мирисот на кожата. Не знам кој моментално го имате на продажба кај вас.

    Ана свит, ако ја нема таа купка треба да дојде и кај вас на продажба до/во декември, ако обично добивате нови продукти за празнични сезони тогаш и оваа ќе ја има оти е многу популарна. Во меѓувреме можеш да си ја земеш крими канди бабл бар (ако ја има и таа). Слично мириса, малку помалку пена прави ама и поевтина е обично од канди маунтан. Или во продавница прашај ги момичките кои купки се пенливи и мирисај ги која ти се допадне. Бомбите не прават пена иначе ако ти е важно пена да има.
     
  19. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.242
    Допаѓања:
    2.546
    Па мене најмногу ми е за пената :D мноогу сакам пена :inlove:
     
  20. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    ПЛанирам викендов да одам во City Mall и сакам да си купам од тврдиот шампон за мрсна коса, но би сакала да ми кажете на кое место се наоѓаат производите на Лаш. Дали има продавница или на штанд?
    Објаснете ме за да нелутам.....туку одма да ги најдам...
    Поздрав