1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LUSH

Дискусија во 'Тело' започната од CoverGirl10, 29 мај 2011.

  1. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    ^ Штанд има. Се наоѓа на приземје, не ми текнува каде точно, но мислам дека беше пред Шатци парфимеријата (во истиот пролаз кај што се Теранова,Парфоа и сл.)

    Нека пише некој ако знае каде е точно, али во секој случај лесно ќе го најдеш :)
     
    На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Доволно ми објасни.....ти благодарам ќе се снајдам....поздрав
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  3. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Девојки си го купив тврдиот шампон за мрсна коса......значи пре пре презадоволна сум!!
    Сега една другарка ме замоли да и купам тврд шамон ама за сува коса....ве молам каѓете ми кој од тврдите шампони е за сува коса?Ги разгледуав сите ама на ниту еден од нив не пишува дека е за сува коса.
    Дали некој од вас го има пробано чистачот за лице од јаглен Coal Face ili Dark Angels?
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.636
    Допаѓања:
    29.254
    Пол:
    Женски
    Пробав периодов секакви шампони за да ја оправам косава ама ништо не ми успеа, и сега сакам да пробам со некој од овие на Lush.Да ми препорачате некој за косава, ми изгледа безживотно, а не ми е оштетена, ја шишав пред краток период, ич ми нема сјај и волумен, многу брзо ми се мрси.Морам некако да ја оправам, зошто никогаш не ми била ваква косата, сега ми е некако презаситена со се што имам користено.
     
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.635
    Допаѓања:
    321.578
    Пол:
    Женски
    Вчера купив сапун феири тејл во вид на печурка е целиот.Се умириса цела бања на него ептен јак мирис а за нега допрва ке видиме
    image.jpg
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.198
    Допаѓања:
    10.101
    Мојата нова маска за лице од Лаш. До сега два пати ја имам употребено и засега сум задоволна. Го прави лицео нешно и свежо без иритации и не пресушува. За комбинирана до нормала кожа е идеалана. Мирисот на ментол го обожавам како и разладувачкиот ефект. Цената за 125 г. е 380 денари.
    lush-mask-of-magnaminty-arc--es-hatpakolas.jpg
     
    На Oscar Lady, Rose96 и rainbowec им се допаѓа ова.
  7. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    433
    Кој од шампоните е за сува виткана коса ? И освен сити мал има на друго место продавници ?
     
  8. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.571
    Допаѓања:
    9.035
    Пол:
    Женски
  9. Модо

    Модо Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Врв на ароматерапи е гелов за туширање. Има некои мириси, како и некои вкусови, кога ги чувствуваш немаш способност да мислиш во исто време. Е така!
    И Годивата има ист мирис, тоа е жолтиот тврд шампон, али јас не бев задоволна многу од него, се ронеше во рака и не пенеше убаво.
    Овие ги имам купувано порано,кога беа по 200-300 денари, сега никако да ми останат пари за гелов, па си го нарачав за роденден :)
     
    На Kom.pot, Sexybaby86, Giovanna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.095
    Допаѓања:
    17.327
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Јас денеска го купив овој тврд шампон, па ќе видиме како ќе се покаже. Го има некој користено?
     
  11. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73

    многу е добар
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    big blue-500x500.jpg
    1.Big blue
    шумлива купка со мирис на лаванда лимон.Ептен опушта и релаксира.Презадоволна
    sex bomb-360x360.jpg
    2.Sex bomb
    шумлива купка со мирис на жалфија, јасмин и иланг иланг.Премногу остро за мојот вкус.Дури тешко ми беше да лежам во када од мирисот.
    67-03-08-2011_LUSH01_0070-500x500.jpg
    3.Bubble gum
    Пилинг за уста со мирис на мастика за џвакање,направен од кафен шеќер и масло од јојоба.Презадоволна!!
     
    На soncicko, Sexybaby86, Giovanna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Katina007

    Katina007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Женски
    Имам користено повеќе производи за коса и лице и не сум многу задоволна, има само неколку работи што би ги купила повторно...

    New - Тврд шампон за стимулирање на растот на косата, со ментол, коприва, цимет, рузмарин, карамфил... Не сум задоволна затоа што ме чешаше главата, многу непријатно чувство.
    348s.jpg

    Honey I washed my hair - тврд шампон со мед, портокал и бергамот. Не ми остави некој посебен впечаток, пишува дека ја омекнува косата ама пак имав потреба од малку регенератор.
    s-l1000.jpg

    Godiva - Тврд шампон што има најбогати состојки, прекрасни масла, убаво мириса а мене косата ми ја направи УЖАС. Одма ми излезе првут и ми ја измрси косата.
    DormBeautyGodiva.jpg

    Jason and the argan oil - тврд шампон со арган, за посветла коса е наменет, јас имам темна, не беше лош, дава сјај.
    Jason_argan_oils_web.jpg

    Caca Brun - кна за коса со многу убави состојки, одкако ќе се исфарбам косата ми е прекрасна. Дава доста темно кафена боја, оди накај црна. Прекрасна е.
    img_1728-1.jpg

    Eau Roma water - тоник за лице со ружи и лаванда. Катастрофа жива, ми излегуваат бубулици кога ќе се напрскам, жал ми е да го фрлам...
    c6a93ec0330853fd_eau_roma.jpg

    Ocean salt - пилинг за лице. Супер е, го измазнува и чисти лицето, ќе продолжам да го користам.
    Ocean_Salt_490f2f3267f2b.gif

    Mask of magnaminty - се користи како маска или чистач со пилинг ефект, супер е, го дава истиот ефект на мазно и чисто лице како Ocean salt, само што ментолот доста освежува и дава разладувачко чувство на кожата.
    img-thing.jpg

    Aqua marina - чистач за лице. Не ми остави посебен впечаток, го ставав како маска и го држев 10 минути на лицето освежува, ок е.
    aqua marina.jpg

    Повеќе прочитајте си на страната, пишува се: www.lush.com.mk
     

    Прикачени фајлови:

    Последна измена: 25 март 2015
    На poker_face му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Katina007

    Katina007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Женски
    Пробај го Honey I washed my hair.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ana.s.28

    ana.s.28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Како се вика шампонот за мрсна коса?
     
  16. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.571
    Допаѓања:
    9.035
    Пол:
    Женски
  17. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.181
    Допаѓања:
    6.355
    Пол:
    Женски
    И јас ја имам маската на Лаш - Mask of Magnaminty. Многу ми се допаѓа. Лицето ми е премеко и нежно. И претходно ми беше такво, но после употребата , се забележува разлика:)
     
  18. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.719
    Допаѓања:
    4.584
    Пол:
    Женски
    Колку време трае тврдиов шампон за мрсна коса?Еден месец трае ли или брзо се троши?
     
  19. CooperD

    CooperD Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Два и пол / три месеци ми трае мене. Миење просек 3 пати неделно.
     
    На teacher и bebaa им се допаѓа ова.
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.600
    Допаѓања:
    6.383
    Еднаш кога поминав крај Lush во City Mall, ми запна око за едно парфемче, нешто со Death имаше во името, количината дали 15ml беше, мирисот беше претежок за мој вкус и и' се вртам на другарката, и викам сега некоја цена за ова сигурно 500-600 денари... кога што да видам, 1500 беше. :drunk:
    Иако производите ми се многу интересни и привлечни, особено сапуните и тие бомбите за бањање, прескапи се, а верувам и преценети. Како бре 300 денари за еден сапун да дадам, нема шанси. :D