1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LUSH

Дискусија во 'Тело' започната од CoverGirl10, 29 мај 2011.

  1. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Дали некоја го има користено серумов за лице? :)
     
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.474
    Допаѓања:
    5.870
    Имaт некoјa стрaницa дa рaзгледaм штo и зa штo мaркa е oвa, штo нуди, кoлку е квaлитетнo дa се купи нештo?
     
  3. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    https://www.lush.com.mk/
     
  4. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Девојки колку сте задоволни од сувиот шампон против опаѓање на косата и за раст (NEW)? Се мислам да го земам ама косата од половина надолу ми е бланширана па да не ми ја направи ептен сува. И дали може да се комбинира со некој регенератор?
     
  5. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.563
    Допаѓања:
    39.975
    Пол:
    Женски
    Некој да каже искуство со jumping juniper?
     
  6. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    ^
    Океј е. Јас го почнав веднаш по I Love Juicy и да ти кажам ако морам да бирам, би го одбрала течниот.
    Тврдиов ми се потроши отприлика за три месеци. Наменет за мрсна коса меѓутоа забележав дека врвчињата ги правеше малку суви. И не остава никаков мирис на косата по миење (за мене ова е - бидејќи сакам да мирисам убаво по бања).

    Туку сакав да ве прашам дали сте имале некакво искуство со враќање на црните кутивчиња?
    Си пишува на официјалниот вебсајт дека даваат попуст
    ...па си мислам дека имам неколку празни кутивчиња низ дома, да ги вратам. а? :^)
     
    Последна измена: 11 јуни 2017
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.750
    Допаѓања:
    80.961
    Пол:
    Женски
    Треба да собереш 5 кутивчиња и ќе ти дадат подароче. :)
    За попуст не знам и не прашав, мене ми ја дадоа на подарок Mask of magnaminty. :mm:
     
    На LivingGlam, DzingrlakaDzikica и Beauchamp им се допаѓа ова.
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.474
    Допаѓања:
    5.870
    Имaaт нештo прoтив целулит?
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.181
    Допаѓања:
    104.655
    Пол:
    Женски
    Крема за масна кожа имате пробано на Lush ? :)
     
  10. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Enzymion ја имам користено. Добра е, држи мат ама мене лично не ми држеше многу долго. Зависи од кожа до кожа нели. И како подлога ја користев, така повеќе ми се допаѓаше искрено. Побарај тестер пробај така прво ако сакаш да земеш некоја крема :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Јас го користам и многу сум задоволна. Се двоумев многу време пред да го земам и ми беше чудно како едно мало сапунче може да ти ја измие косата, но се излажав. Шампонот е преубав, прави пена 3x повеќе отколку течен шампон и ја чисти косата. Јас имав малку проблем и со првут, веќе немам :D а за ефективноста во однос на мастењето на косата кај мене лично од секојдневно миење сега са намали на 2-3 пати неделно.
    Но ако косата ти е фарбана може да ти ја исуши.

    На нивната страна www.lush.com.mk ги имаат сите производи со детален опис. Инаку имаат, но не сум ја користела.
     
    Последна измена од модератор: 21 јуни 2017
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.474
    Допаѓања:
    5.870
    Дaли имaaт прoизвoд зa хидрaтaцијa нa кoжa?
     
  13. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.889
    Допаѓања:
    13.461
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.750
    Допаѓања:
    80.961
    Пол:
    Женски
    Јас го користев во зима (цел ден се цитираме, ќе ти станам досадна :lol: ), кога кожата ми беше терсене еден период. :)
    Го користев и за тело како пилинг, многу ми се допаѓа како ја негува кожата во целост. Не ја суши, меѓутоа не е ниту премногу нежен за да остави такво непријатно чувство на кожата ко да не си правела ништо.
    Ми се допаѓа како смирува црвенила, најверојатно поради невенот и камилицата во составот.
    Го препорачуваат за сува кожа (другарка која има егзема го користи редовно), меѓутоа јас мислам дека им одговара на сите типови на кожа. :)

    П.С. Многу е фин и Let The Good Times Roll, со пуканки е и многу е интересно дури правиш пилинг.
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.181
    Допаѓања:
    104.655
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Дали некоја има употребувано антипреспиранти на Lush? Заинтересирана сум за овој погоре на сликата би требало и да бе се троши брзо. Досега на Балеа користев ама незнам составот мислам не им е баш природен иако штитат од непријатна миризба. На Алверде не штитат воопшто , поготово на топливе денови не сум задоволна.

    Почнав да си правам список што да земам од Lush кога ќе дојдам во Мк :lol:, шампонот во тврда состојба ќе го земам со сигурност , сакам некој антипреспирант и евентуално чистачот за лице со јаглен за масна кожа. :)
     
    На teteks му/ѝ се допаѓа ова.
  16. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Дали сте ја користеле Mask of magnaminty од Lush и дали е добра за чистење на лицето?
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.181
    Допаѓања:
    104.655
    Пол:
    Женски

    @Mishela ја има користено мислам :)
     
    На poker_face му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.750
    Допаѓања:
    80.961
    Пол:
    Женски
    Да, јас ја користев. :)
    За мрсна кожа е одлична, ми се допадна многу. Но, за другите типови на кожа не би знаела да кажам. Има мед во составот, но не сум сигурна колку би била добра за некој со сува кожа. Сепак мислам дека предност имаат комбинираната и мрсната кожа.
    За сува и нормална кожа може да се најде подобра маска/чистач.
     
    На sorbet, poker_face и koritsaki им се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.181
    Допаѓања:
    104.655
    Пол:
    Женски
    @Beauchamp јас пак со прашање во врска со кремите за лице :) вчера ми ја дадоа оваа крема на тестер , баш бев земав еден пилинг за лице и побарав тестер да ми дадат од крема некоја. Ми стави да ја пpобам Vanishing кремата
    https://www.lush.com.mk/shop/product/product/path/157/id/502/---Vanishing-Cream

    Ми кажа дека содржи помалку масла од другиве креми на Лаш и дека помага во врска до акните. Од др страна ми рече ако не ми се погоди ќе ми даде по лајт крема - дали мислеше на Enzymion ти таа што си ја користела. :wasntme:Мислам од сите креми овие 2 се за масна кожа. Ти оваа Vanishing ја имаш пробано? Сега ја тестирам баш на прв поглед ми се гледа лесно впивлива и мат го прави лицево. Ќе видам деновиве колку ќе ја држи мат кожата , ипак е најскапа од сите 1500 ден и сакам ептен да сум сигурна незнам што да правам :D
     
  20. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Vanishing ја немам користено јас, али другарка моја ја користеше. :) И беше мнооогу задоволна. И помогна колку што ми текнува во врска со акни и мозолчиња(она има доста проблем со нив), не и помогна премногу да кажам , али имаше ефект тоа секако. И мислам дека ми кажуваше дека не светнува од неа, ама она нема толку мрсно лице како јас на пример :x :D Сакам и јас таа да ја пробам, баш си ја ставив на листа за пробување уште одамна, ама цело време ја заборавам :D

    Не можам баш да ги споредам двете зошто јас лично само едната ја имам користено, Enzymion која ми беше супер, и држеше мат одредени саати и ми беше многу добра како подлога за шминка исто така. А, оваа Vanishing чим викаш дека држи мат, мора да се проба :D Ајде пиши баш како ќе бидеш задоволна. И јас сум заинтересирана за нивните креми, и онака сум во потрага по идеална крема за мрсна кожа после толку неуспешни обиди со милиони креми :sweat::D
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.