1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Lyca Mobile

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од TutiFuti, 8 април 2018.

 1. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.371
  Допаѓања:
  32.930
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема но не најдов ништо во врска со оваа мобилна компанија.

  Од скоро почнав да ја користам и јас Lyca Mobile земав број највеќе за да се слушам со мм во странство.
  Супер понуди имаат и сум задоволна од нив.

  Но се до вчера вечерта како некои броеви почнаа да ѕвонат во ниедно време.
  Ме интересира дали броевите оние што се земени од трафики,мали продавнички и што се рандом броеви биле претходно користени од други сопственици? Бидејќи мојот број и јас самата не го знам а не пак некој друг да ми го знае а се случува да ми бараат трето лице по незнам кој пат и тоа само тоа име го бараат.


  Искуства како вие сте задоволни од Lyca ?

  Доколку постои веќе ваква тема се извинувам и слободно нека биде одстранета.
   
  На cresa-jagoda и Albertos им се допаѓа ова.
 2. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.288
  Допаѓања:
  2.097
  Не сум многу запознаен, ама веќе неколкупати сум чул дека на корисниците на овој оператор??? им ѕвонат чудни броеви во ниедно време :)))
   
 3. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.633
  Допаѓања:
  18.931
  Пол:
  Женски
  Јас користам број од лајка и никаков непознат број не ми звонал (само на они што сум им го дала мојот број)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.371
  Допаѓања:
  32.930
  Пол:
  Женски
  Јас еве имам таков број од лајка земан пред 2м. И се разочарав бидејќи бројот на никој го немам дадено и не го коростам нон стоп како што реков по потреба за во странство ми е највеќе. Бараат цело време едно исто име.
   
 5. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  625
  Пол:
  Машки
  Јас зедов лани два Лајкамобајл броја за 100 денари. Ми пропаднаа дека воопшто не ги искориатив повеќе од една година. Годинава пак зедов поради љубезноста на тие што го нудеа. Ги прашав дали може минатите два броеви да платам и да ми се вратат ми кажаа дека нема никаква опција да се вратат... Што би се исклучила можноста бројот да бил на друго лице, па вториот пат тебе ти го дале.
  А, дали ма пример не сфатив ако пример сум во земја кадешто нема Lycamobile ( пр. Србија еве), па ако едниот број го понесам со себе, а другиот го оставам дома, дали пак меѓу двата броеви ќе имам бесплатни минути?
   
 6. IvonS

  IvonS Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Јас имам лајка и сум задоволна, не ми ѕвонел до сега никој непознат број.
  А мислам дека може да збориш бесплатно од лајка на лајка, треба да купиш лајка бројче од земјата каде што ќе престојуваш на пример (Холандија) и некој од Македонија да купи .:lol::wasntme:
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  358
  Го користам уште кога испадна. За надвор е чиста 10ка. Италија е 9 денари минута и се слуша одлично.(y)(y)

  Интересно е што Словенија е поскапа од Италија. Дали е до оператоторот во Словенија кај што вртам или нешто друго незнам, но Словенија е поскапа.
  Србија исто скапо ми се виде, ама еднаш имам sвонето и не приметив точно колку зема
  Врска немам кој им е принципот и како се формираат цените, ама Италија ми е како дома да се јавувам.

  А и да. Никој непознат ми се нема јавено до сега.:(
   
  На IvonS, TutiFuti и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.371
  Допаѓања:
  32.930
  Пол:
  Женски
  Како што реков бројот освен мм никој друг не го знае. А цело време бараат ДАРКО.затоа и реков можеби се користени па одземени броеви.
   
  На Albertos и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. IvonS

  IvonS Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има ценовник за секоја држава каде што сакаш да вртиш:wasntme:
   
  На Снегулк@23 и TutiFuti им се допаѓа ова.
 10. Martin19

  Martin19 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2021
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  Dali nekoj znae kako odi stignuvanje na kredit preku preporacan prijatel od lycamobile?
   
 11. Traveler91

  Traveler91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  908
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој како да го префрлам бројот од А1 на Lycamobile?
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  Kako mozam i kade da najdam karticka na Lycamobile ? Ve molam za pomosh salon mesto za prodazba ....
   
 13. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  20.895
  Во Рамстор.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  Vo site ramstor marketi ili..... karticka mi treba ne za nadopolnuvanje. Fala vi mnogu
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  20.895
  Би требало да има во сите.
   
  На cresa-jagoda и karak им се допаѓа ова.
 16. Traveler91

  Traveler91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  908
  Пол:
  Женски
  На автобуска станица.
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.