1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Lyconet

Дискусија во 'Канта' започната од Blue000, 29 мај 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Blue000

  Blue000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки. Чисто си ја пробувам среќата тука. Ми требаат маркетери. Со ова се запознав пред некој месец знаев претходно дека постои сигурно имате слушнато и вие ама не бев запознаена со ова. Мојот дечко се приклучи и стана маркетер. Тоа се оние cash back картички и се обидуваше да ми објасни што и како е ама не сакав да слушам стварно немав време за губење така велев па се откажа. Ама минатава недела се случи да ме земе на нивен семинар кој се одржуваше во Прага. Се согласив зошто сакав да ја прошетам Прага не дека ме интересираше што ќе се случува на тој настан.

  Јас таму мислам неверојатна шлаканица добив и освестување. Буквално перење мозок ама на позитивен начин. Не перење мозок за Lyconet него општо за животот за тоа како времето со блиските ни е ограничено со мајка, со татко, со брат, со сестра, со деца ни е ограничено, измерено ни е сите тие еден ден нив ќе ги нема и нас ќе не нема а ние сепак од нашето скапоцено време одвојуваме по 8 саати секој ден и му го даваме на некој што не го познаваме, некој што не е твое семејство твој пријател твое ништо. Ја користи твојата работна сила, го троши твоето скапоцено време, те прави роб во буквална смисла за некои пари што инаку никогаш не ти се доволни.

  Решив и си ветив дека нема ова да го дозволам нема да дозволам некој да ми владее со моето време кое ми е ограничено дека ќе направам нешто свое и ќе успеам во тоа нешто свое. Со ова сакам да пробам пошто тоа е највеќе што можам моментално. Не можам да си отворам немам финансии за да развијам нешто свое а тука реално пружаат веќе развиен бизнис ти даваат насоки ти даваат се. Верувајте ми тоа се луѓе генијалци. Не зборам за картичкиве него за тоа што е позади картичкиве. Се работи за огромни проекти кои веќе ги остваруваат. Картичкиве се само воведен дел во сето тоа. Луѓето што ги презентирале до сега тие картички ги презентирале на лош начин со малку информации со малку знаење за цел тој проект па така секој врти глава. Кога ја добив јасно цела информација и цел план од човекот кој го води овој проект кој го создал овој проект останав без зборови. Да ти работи така мозокот тоа е стварно восхитувачки и неверојатно.
  Работата е што сега земаат уште поголем замав и сакам да пробам да навлезам во цел тој проек а имам прилика и за други луѓе да внезам во ова, зошто сеа е најголемата шанса понатака кога ќе се развие и ќе го има насекаде немаш што многу на направиш.

  Значи ако некој е заинтересиран би сакала да ме контактира. Би ми помогнал мене а и себе. И доколку работите ова би ви било плус приход. И секако доколку има веќе членови тука можат да остават искуства и да кажат до кај се и колку успеале.

  На страна сето ова луѓе видов поинаков свет таму. Луѓе кои се полни со живот и со амбиции. Луѓе кои не се задоволуваат со плата од 15 20 30 илјади луѓе кои се жедни да се остварат како личности и да изградат нешто свое. Тука сме сосема поинакви затворени за разни можности вртиме глава на што и да ни се пружи пошто сме научени од мали дека треба да си најдеме убава работа дека за нас не се големи работи тешко ни е да ги замислиме дури и дека вложувањето во нешо е губење пари, наместо да не учат да созадеме нешто а не да си најдеме убава работа и да бидеме роб на таа убава работа и да не можеме да си отидеме со семејството каде сакаме кога сакаме и да чекаме некој годишен одмор да ни даде. Ало да ни дозволи 15 дена да бидеме со семејството или пријателите и да одмориме. Чекаме дозвола од друг многу жално. Што мислите вие околу ова ? Задоволни ли сте од вашата работа?
   
  На FeVeR му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.