1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Lyoness cash back картичка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Nati.P, 22 февруари 2013.

  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Јас ја имам картичката неколку месеци, имам околу 300 денари состојба на сметка, па ме интересира како да почнам да зачленувам други луѓе?
     
  2. Dzevelekova

    Dzevelekova Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    1.325
    Пол:
    Женски
    Со препорака преку е- маил како што те зачленија тебе така, доколку неможете да си ја испечатите картичката додека ви стигне таа од пошта може да си ја инсталирате апчикацијата на мобилен, и јас некогаш кога ја заворавам картичката од моб го кажувам бројчето и ми го куцаат на каса со сумата за колку сум пазарела, имам и мрежа околу 5 души ама не пазарат..
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Jas ja imam i neznam ni kolku imam sobrano nitu nisto. Imam zaboravono na koj mejl se imam registrirano. Kako da proveram?
     
  4. Dzevelekova

    Dzevelekova Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    1.325
    Пол:
    Женски
    Отвори ја страната и обиди се со заборавено корисничко име, или заборавена лозинка..
     
  5. FeVeR

    FeVeR Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Здраво на ситее еве ме и мене на оваа тема. Мажот ми Апочна да прави мрежа во лајонес. Па кој сака нека ме контактира во пп за картичка поззз не е лошо човек да заштеди па макар и за еден пар чевли... позЗз
     
    На Dzevelekova му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ana992

    ana992 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    5.992
    Здраво форумки ај ве молам да ми пише кој што знае како се префрлаат парите на трансакциона сметка и каде се внесува бројот на сметката?? неколку год. сум член немам досега подигнато. Дали банката зема провизија ? Дали има улога колкава сума подигнуваш а колкава останува ? :|
     
  7. Dzevelekova

    Dzevelekova Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    1.325
    Пол:
    Женски
    Треба да се собере одредена сума за да ти префрлат на сметка. Бројот на сметката се внесува во лични податоци внесуваш банка и трансакциска. Јас сум во Стопанска банка, ми префрлија 500 ден на сметка од кои 250 ден ми земаа за провизија, во другите банки не знам како е..
     
  8. ana992

    ana992 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    5.992
    фала ти,не се исплаќа така,појке се испаќа ако земам ваучер за целата сума
     
    На Dzevelekova му/ѝ се допаѓа ова.
  9. moni.poni

    moni.poni Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    84
    online се зачленив,но не ми е јасно како да добијам картичка ,се нарачува негде и дали се плаќа за картичката????
     
  10. Dzevelekova

    Dzevelekova Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    1.325
    Пол:
    Женски
    Јас си ја испечатив на принтер, не ми пратија од нив. И на телефонот си ја симнав апликацијата си ја користам.
     
  11. ana992

    ana992 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    5.992
    А дали има некој ранг на почетна сума,па ако си испод таа сума не може да ги подигаш парите ??
     
  12. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    350 мислам дека беше.
     
  13. cockerspaniel

    cockerspaniel Активен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Дали некој активно ја користи картичката?
    Кои придобивки ги има?
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Маж ми склучиле договор од работа со Лајонес па земал и картичка. Ко шо разбрав можеш со неа и на рати да купуваш. Бев во Мона купував ташна неодамна и продавачката ми рече ако имаш Лајонес може на рати? Како функционира ова и каде може да видам список кај може да купувам на рати? Ова поише ме интересира отколку враќањето пари , со оглед на тоа што имам сметка во Комерцијална|(
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Долго време другарка ми ме убедуваше да земам картичка (таа има и има картички за понуда) но бев скептик и не прифаќав. Бев убедена дека не е исплатливо. Но, сестра ми си зеде пред некое време и таа успеа да ме убеди да земам и јас. :D Па еве... колку навистина е исплатливо, ќе видиме. :)
     
  16. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.667
    Кој сака да биде регистриран, слободно нека ми се обрати. Или за било какви информации
     
  17. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Како што прочитав на првиот пост - мрежава ја има Азија, Филипини Океанија УСа...и не знам каде, Европа не прочитав или скокнав можеби. Другарка моја беше Шпанија на одмор, нигде не можела картицата да ја искористи :)))
    Од она што го прочитав на овие 2 страници постови....при купување со картицава ми се враќаат 5 - 10 ден ???? така е или јас не разбрав ??

    А тоа за мрежа правење, ако го ширите тоа со картиците т.е им давате картици на ваши пријатели, вие добивате 100 ден плус вие

    ако некој има подобро искуство, ова јас сум го слушнала само
     
  18. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Не е така како што си разбрала, туку за секој зачленет од некој се зема некој мал процент од сите негови пзарувања, додека за тебе во зависност од тоа во која продавница ќе пазариш зависи колку процент Cashback ќе земеш, односно најчесто 1 до 2%. Додека за другите држави немам некое искуство.
     
  19. maci1iii

    maci1iii Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Едноставно функционира, како еден вид касичка каде што си штедиш. Нема никаква штета ако се има. Секаде во светот ваквиот систем функционира, само што таму секоја поголема компанија си има сопствени клиенти на кои им дава попусти или враќање назад одреден процент од сумата. Јас ја имам уште од 2013 но тогаш немаше каде да се користи. Сега е подобро. Еве денес од 420 денари сметка во ресторант, добив назад 12,60 MKD. Кој сака нека пише. https://www.lyoness.com/mk/registra...gistration.hq&utm_source=taf&utm_content=3009
     
    На Millionstars му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mar.0702

    Mar.0702 Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Zdravo, jas iam karticka lyoness i iam luge koi bi sakle da imaat isto taka vakva karticka, kako moze da gi vnesam vo mojata mreza i od kade se nabavuvaat tie karticki i kako se odviva celiot ovoj proces? ako znae nekoj da mi odgovri :)