1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Lyoness cash back картичка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Nati.P, 22 февруари 2013.

  1. Софија 88

    Софија 88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    3.077
    Пол:
    Женски
    здраво имам картица мн одамна никогаш не сум ги користела поените ни зела денар па те молам да ми објасниш кои се начините и можностите ... каде се внесуваат податоци од трансакциска ? дали се плаќа данок на ова дали се пријавува во ујп на крајот на годината?
    се користи ли целиот износ или провизија зимаат како е најдобро да се користи а да не си у загуба ве молам подетално не наоѓам никаде вакви детали...
     
  2. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Кој износ треба да се постигне на картичката за да може да се земе ваучер и која е постапката?
     
  3. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Можеш да си ја свалиш апликацијата на телефон, да се најавиш со емаил адресата со која се имаш регистрирано и таму моѓжеш да си проверуваш колку пари имаш. Исто на страната ќе се најавиш и имаш опција дали сакаш парите да ти се префрлуваат на трансакциска (и треба да пишиш транскациска) и на тоа данок треба да пријавиш во ујп. А има и опција да ти бидат како ваучери со кои можеш да пазаруваш во места каде иам лајонец (значи не можеш да ги вадиш како пари, и не ти треба трансакциска за тоа, и не се плаќа данок за тоа).
     
  4. Софија 88

    Софија 88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    3.077
    Пол:
    Женски
    а како можам да земам ваучер од лајонес го пракаат или како иде тоа ? треба некој износ да имам конкретен за да земам ваучер или?
    а ова за данок ако сакам пари да ми се префрлаат лајонес ке си го плаќа и јас само да го пријавам ке треба или јас ем си го плаќам данокот и пријавувам исто?
    ако можеш прати ми линкови на кое место се наога за да внесам трансакциска неможам да најдам каде е таа опција ..
     
  5. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Moite prednosti> moite isplati i imas tamu vaucer ili na transkaciska. A vaucherot ti e kartckata, odis so nea da kupuvas. A inaku na sekoi 200 den se akumuliraat parite. I da, ti plakas danok
     
    На Софија 88 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.600
    Допаѓања:
    151.778
    200 денари
     
    На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anacid

    Anacid Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    2.429
    Пол:
    Женски
    Јас отворив ваква картичка пред 3години и знам дека еднаш преку тел ја искористив си купував слушалки и толку од тогаш ја немам користено а мислам дека и лозинката сега не ја знам. А може ли да се врате акаунтот ?
     
    На anonimna.999 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anonimna.999

    anonimna.999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2017
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Mоже да се врати, можам да ви помогнам пишетеми лп
     
  9. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Е ова дека данок се пирјавува не знаев...ама ваљда не се плаќа данокот си е платен или како?:

    И што значат тие Шопинг поените?:
     
    Последна измена: 23 февруари 2018
  10. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Приливот на средства на трансакциска сметка треба да се пријави. Повеќе за тоа има на страната на Lyoness cash.
    За шопинг поените не знам што значат.
     
  11. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Dali ima nekoj uplateno lyoness oblaci
     
  12. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Iи јас сум заинтересирана на оваа тема мислења...
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Јас имам картичка ја користам една година ама не редовно е сега за да ми ги исплатат парите треба да ажурирам податоци и во код на банка каде што ми е сметката не знам што да пишам. Дали некој знае?
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Прашај некој поупатен на лајонес да ти каже.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  15. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ke im pisam na mail..ne ke se mislam :rofl:
     
  16. rzbdxl

    rzbdxl Нов член

    Се зачлени на:
    15 јули 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    pisete mi na email madzarmaalo@hotmail.com
     
  17. Mr.Lover

    Mr.Lover Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    1.028
    Пол:
    Машки
    Имам но не ја користам мајка ми ја користеше еднаш па ми стига смс дека сум заштедил поима неам можеби 5 денари а можеби и тоа е многу лупам глупости башка јас сум балканец а не шваба и не им давам повеќе да ја користат нека одат тие пари бакшиш џабе ми се кине новчаникот со картички без веза
     
    На Just.do.it и *Ane* им се допаѓа ова.
  18. Virus997

    Virus997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    66
    dali nekoj odovde podiga pari preku western union od internet prodazba vo dr drzava , dali znae nekoj koj e limitot za podiganje pari i dali istite gi odanocuvat posle izvisezn podignat iznos ?
     
  19. Belabela

    Belabela Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Значи луѓе читам тука вашите мислења . Зашто не бидете позитивни ? Зарем глуп е тој презентерот што објаснува ? А како ли стигнал до таа позиција па по 4000 евра си зима не правејки ништо човекот си направил мрежа од 25.000 луѓе за 4 години замислете и тоа млад дечко беше ,ама во македонија толку се негативни луѓето ,да не си верував на себе ќе се откажев.Идејата е супер целта е да се рашири мрежава .можам и да ве сватам зашто толку негативно сте ја сватиле работава со причина дека немало cashback но сега веќе има дури и во 47 држави а сигурно имате фамилија во странство таму има дури повеќе можност за користење на картичка дури ако не без картичка со телефон може само треба да се размисли на кого ја давате и не прави лошо тоа едноставно си имате мала касичка само на картичка .Ако имате каса дома си ставате 2 денари 5 денари..10.. мора да се цени ситното за да се дојде до крупното само сфатете дека нрма ништо лошо тука и не чини ништо
     
    На Floresita7 и marchi-cool им се допаѓа ова.
  20. Мари_ja

    Мари_ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    16
    Мене како скептик само ме интересира колку заработи, бидејќи позитивно гледаш:e: на сето ова?:)
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.