Mастерс R'N'R Tемпл

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Andromaster, 13 април 2013.

 1. Andromaster

  Andromaster Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  64
  PINK FLOYD, е бенд формиран во 1965 година во London UK, кој постигна мегународно признание за нивната психоделична рок музика испреплетена со соник ефекти кои за тоа време авангардно му навестија на музичкиот свет дека историјата на бендот ке биде една историја на еден генијалец музичар- Roger Waters - кој стоеше зад креативната моќ на бендот со своите мелодични развлечени гитарски полуакорди и филозофски лирики во песните .

  ...With their over 250 million albums worldwide sold PINK FLOYD have legitimate right to stand somewhere upon the very top in the Masters Rock Temple... 8)  http://www.youtube.com/watch?v=JU-OSLBKwG0

  http://www.youtube.com/watch?v=DLOth-BuCNY

  http://www.youtube.com/watch?v=8UXircX3VdM
   
 2. Andromaster

  Andromaster Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  64
  AEROSMITH e хард рок бенд и е најголемиот RNR мејнстрим Aмерички бенд зачнат во 1971 год, понекогаш ословуван со лошите момци од Boston US, кој го изгради својот оригинален стил влечејки корени од блуз -хард рок-елементи на поп-хеви метал- ритам и блуз...и кој по 43 год и продадени 150 милиони албуми сеуште постои и важи за најпродаваниот Aмерички бенд.


  ...that is why the "toxic twins" Perry & Tyler will have a special place on the walls inside the Masters Rock Temple... 8)  http://www.youtube.com/watch?v=Ss0kFNUP4P4

  http://www.youtube.com/watch?v=EsUUr22n8N4

  http://www.youtube.com/watch?v=PvezjDat48U

  http://www.youtube.com/watch?v=gW1j5K4JPMg

  http://www.youtube.com/watch?v=KEKDgZH0EGQ
   
 3. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  царски бендови :D