1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mелиса и Џои (Melissa & Joey)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од CIA, 23 октомври 2011.

 1. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Во серијава се зборува за Мелиса која е локална политичарка и ги чува своите внуци (незнам поради која причина беше) и и треба помош во нивното одгледување.Тогаш го вработува Џои кој е дадилка на нејзините внуци.

  Мене ми е интересна серијава и ја следам на фокс лајф...ја даваат во недела во 21:00.

  И да додадам дека Џои ми е многу
  сексоповикателен :$ :P
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Баш ја ставив серијава во темата препорачајте интересна серија. Баш ја засакав, Мелиса многу ми е мила, има некоја неверојатна харизма. Инаку ги чува децата бидејќи мајка им e во затвор, а татко им е бегалец поради проневера на пари. Децата се преинтересни, Ленокс ми е многу симпатична и паметна :)
  Првата сезона има 30 епизоди, а втората ќе се емитува во 2012. Топло ја препорачувам серијава за љубителите на ситкоми. :)
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  МЕЛИСА И ЏОИ!! :)

  интересна серија е.. сум глеала неколку епизоди :)
   
 4. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Супер серија. Баш се јаки. Особено Џои. :D
   
 5. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  ауф,ја обожавам серијава :D
  срцка е Џои :inlove:
   
 6. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Интересна е серијава!!Омилени ликови ми се Ленокс и Џои
   
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Мене па ми е досадна.
  Имало некои епизоди кои биле така поинтересни ама повеќето не ми паѓаат во око за да ги гледам.
   
 8. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Јееејј најдов темаа!!! :rofl: Мноогу ја сакам серијава, ненормално се смеам! Ја гледам на Фокс Лајф.
  Вчера епизодата што беше со овој јапонецот колку беше смешна :D Врв ми беше кога Џои ја учеше Мелиса некои јапонски зборови, и и вика дека мило ми е што се запознавме е хаџиме маште, и Мелиса вика: Hadzime mashe, uh i can say it serious: Hadzime mashte. Or i can say it happy:Hadzime mashte! Or i can say it like Yogi Bear:Hey,hadzime mashte BooBoo! ВРВ! Еве видео одете на 1:53 :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=vOV4bRhiXR0
   
 9. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  А ви текнува на серијава каде има глумено Мелиса ( Melissa Joan Hart) ? :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.302
  Пол:
  Женски
  Џои е прекрасеннн :inlove: :inlove: :inlove:
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Тие двајцата како пар започнаа да глумат уште во Филмот "My fake fiance".Погледнете го ако имате прилика, навистина е интересен.И Џои таму некако ми е посекси :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Интересна ми е серијава многу.. ја следам на Фокслајф, кога ја фатам.. Инаку Џои ми е ПРЕЕЕЕКРАСЕН! :)
   
 13. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Интересна е серијава имам гледано неколку епизоди...
   
 14. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  OMG морам да го гледаамм :rofl: Фала XStrongerX :*
   
  На Elennaa и XstrongerX им се допаѓа ова.
 15. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Интересна серија, ја следам на Foxlife :)
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Мене ме нервира малку што во втората сезона е
  како ништо да не се случи помеѓу нив на крајот од првата. Исто си се понашаат, а требаше барем малку да има акција.
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Многу, многу го тупат на Фокс со серијата, мене ми е ептен досадна и не ми е смешна ич. А пак таа рекламата уште еднаш ако ја дадат ќе се самозапалам, во сон ќе почнам да ја кажувам :).
   
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ја обожавам!
  Со душа чекам да се заврши втора сезона и да ја симнам. :wasntme:
  Првата? -30 епизодчиња. Милина!!
  Ја изгледав цела за еден ден.

  Вторава, мора нешто да се случи понатаму, некоја искричка меѓу Мелиса и Џои. Нема да биде финта инаку.
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 19. attias

  attias Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  13
  Jas ja obozavam ovaa serija... Edna od omilenite mi e :D
   
 20. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  2.679
  Ја гледам на Фокс Лајф кога ќе видам дека ја има на распоредот.
  Интересна ми е, една од подобрите комедии.
  И филмот со актериве ми е гледан, значи совршени ми се ко пар.