Mесечината во хороскопот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од oceangirl, 19 септември 2010.

 1. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  66
 2. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Излегов јарец и погодено ми е се. :x
   
 3. SatiranaGirl

  SatiranaGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  Мене ми испадна Риби а Водолија сум :P
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Во знак сум шкорпија, подзнак водолија, месечина стрелец |( комбинација што да ти кажам :D огнен знак |( :devil: :D не ме чуди што си имам со лавови работа :D |(
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.327
  Знак Вага, подзнак Вага, месечина Јарец.
  Се ми погоди мајку му... :?:
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.710
  Мене ми испадна Вага и скоро се ми е погодено. :P
   
 7. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Знак и подзнак сум шкорпија, а месечина стрелец.. па погодиле бајгити :?:
   
 8. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  знак риба месечина бик :D
   
 9. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.714
  Допаѓања:
  8.344
  Пол:
  Женски
  знак: вага, подзнак: риби, месечина:риби :)
   
 10. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Знак: Бик и месечина: Бик :^)
   
 11. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  126
  Знак - лав
  Месечина во лав :lol:

  Интересно, ми погоди се. :)
   
 12. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  Знак-близнаци.
  Месечина-лав. Па и имам многу особености од лав!
   
 13. EdnaMomicka

  EdnaMomicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Сончев знак- Овен, Месечина во Водолија. Сега ми е појасно зошто не се пронаоѓав како Овен. Два тотално различни знака...
   
 14. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  283
  Во хороскоп ОВЕН подзнак СТРЕЛЕЦ и месечина во РАК дали треба да се гордеам со тоа? :D
   
 15. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  Хороскоп Јарец, подзнак Скорпија, месечина Девица.
  Is that even possible?
   
 16. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Знак-девица,поднзак-риби,месечина во хороскоп-јарец. И кога ќе комбинирам навистина сум комбинација од овие три знаци. :)
  Девица-перфекционист(точно),ладна во однесувањето(точно :$ ),заедничко со месечината јарец-добро организирана(точно),риби-фантазија(точно)

  :)
   
 17. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  хороскоп стрелец, подзнак стрелец и месечина водолија ..има нешто точно во ова..погодено е
   
 18. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Знак-Вага, подзнак Вага, месечина Водолија :D
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Знак - Вага
  Подзнак - Рак
  Месечина - Овен

  Толкава контрадикторност на едно место ,не е ни чудно што се чувствувам како две во едно :lol:
   
 20. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Знак- Близнаци
  Подзнак- Вага,премин накај шкорпија
  Месечина- Шкорпија