1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mесечината во хороскопот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од oceangirl, 19 септември 2010.

 1. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
 2. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Излегов јарец и погодено ми е се. :x
   
 3. SatiranaGirl

  SatiranaGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  Мене ми испадна Риби а Водолија сум :P
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Во знак сум шкорпија, подзнак водолија, месечина стрелец |( комбинација што да ти кажам :D огнен знак |( :devil: :D не ме чуди што си имам со лавови работа :D |(
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Знак Вага, подзнак Вага, месечина Јарец.
  Се ми погоди мајку му... :?:
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Мене ми испадна Вага и скоро се ми е погодено. :P
   
 7. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Знак и подзнак сум шкорпија, а месечина стрелец.. па погодиле бајгити :?:
   
 8. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  знак риба месечина бик :D
   
 9. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.663
  Пол:
  Женски
  знак: вага, подзнак: риби, месечина:риби :)
   
 10. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Знак: Бик и месечина: Бик :^)
   
 11. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  127
  Знак - лав
  Месечина во лав :lol:

  Интересно, ми погоди се. :)
   
 12. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Знак-близнаци.
  Месечина-лав. Па и имам многу особености од лав!
   
 13. EdnaMomicka

  EdnaMomicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Сончев знак- Овен, Месечина во Водолија. Сега ми е појасно зошто не се пронаоѓав како Овен. Два тотално различни знака...
   
 14. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Во хороскоп ОВЕН подзнак СТРЕЛЕЦ и месечина во РАК дали треба да се гордеам со тоа? :D
   
 15. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Хороскоп Јарец, подзнак Скорпија, месечина Девица.
  Is that even possible?
   
 16. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Знак-девица,поднзак-риби,месечина во хороскоп-јарец. И кога ќе комбинирам навистина сум комбинација од овие три знаци. :)
  Девица-перфекционист(точно),ладна во однесувањето(точно :$ ),заедничко со месечината јарец-добро организирана(точно),риби-фантазија(точно)

  :)
   
 17. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  хороскоп стрелец, подзнак стрелец и месечина водолија ..има нешто точно во ова..погодено е
   
 18. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Знак-Вага, подзнак Вага, месечина Водолија :D
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Знак - Вага
  Подзнак - Рак
  Месечина - Овен

  Толкава контрадикторност на едно место ,не е ни чудно што се чувствувам како две во едно :lol:
   
 20. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Знак- Близнаци
  Подзнак- Вага,премин накај шкорпија
  Месечина- Шкорпија