Mесечината во хороскопот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од oceangirl, 19 септември 2010.

 1. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Знак - Лав
  Подзнак - Девица
  Месечина - Лав

  Знае ли некој каква комбинација е оваа?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.245
  Допаѓања:
  44.815
  Пол:
  Женски
  Делумно точно.
  Инаку, девица.
   
 3. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  знак - Шкорпија
  подзнак - шкорпија
  месечина -риби
  вода вода вода :D
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.235
  Libra :)
  не сум сигурна дека ми е точно,тоа ......
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Дојдов всушност, само оти темата ме потсети на она „лавови мои морски, тигрови мои океански“.:$

  In the depths of their souls, these people know they are true nobility, perhaps even royalty or monarchs.:bug:
  But of course. Така и изгледам:wasntme: :emo::D
   
 6. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  Мојата е во Близнаци, ама некако на излез. Се плашам да не префатила нешто од Ракот (иако, засега нема такви индиции)
   
 7. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.818
  Допаѓања:
  16.141
  Пол:
  Женски
  Знак: овен.
  Подзнак: јарец.
  Месечина: шкорпија.

  Комбинација: шта речи :rofl:
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Знак: Лав.
  Подзнак: Вага.
  Месечина: Близнаци.
   
 9. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
  Како да видам за месечина?:^)
   
 10. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
 11. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
 12. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Ние се водиме според Central European Time Zone UTC+01:00. Имаш повеќе опции, јас селектирав кај (UTC+1) Sarajevo, Warsaw што е исто како и кај Македонија иако не е на листата.
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
  Знак: Стрелец
  Подзнак: Јарец
  Месечина: Бик
   
 14. ChErLlOyD

  ChErLlOyD Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Знак: Рак
  Подзнак: Риби
  Месечина: Девица
   
 15. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.661
  Пол:
  Женски
  Знак: Рак
  Подзнак: Вага
  Месечина: Јарец
  Знаев дека имам нешто од јарците.:lol:
   
 16. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Женски
  Си направив според ова и ми испадна месечина во лав, а и знак и подзнак сум лав. Да не има некој што знае што значи вака тродупло да си лав? Се ја со некои вакви чудни работи и фаленки може да се паѓам (facepalm)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Па не знам баш што би можело да значи тродупло лавче. Интересно звучи во секој случај. :D
  Прашај ја @zhap4e , неа ја имам забележано низ темиве по астрологија, ако сака да ти толкува.
   
  На zhap4e и Versace Btch 24 им се допаѓа ова.
 18. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Версаче, не можам да те тагнам од те., ништо чудно не е тоа, само е доминантен лавот каj тебе - реакциите/емоциите (месечина) ти се со лавовски призвук.. Карактерот, ко и физичкиот изглед. Месечина во лав е горделива, се прави силна и ко да се е под контрола,а е слаба, има потреба од луге,поддршка,внимание. Изгледот.. Впечатливи,крупни очи, впеталива,густа коса. Да речеме. Може и благе везе да нема. :D :D
   
  На Versace Btch 24 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.235
  Знaк терезијa
  Пoдзнaк лaв
  Месечинa oвен


  А кaкo влијaaт и штo улoгa имaaaт не ми е јaснo
   
 20. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Женски
  Си ме погодила до срж, се што кажа така е ахахха дури језиво е
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.