Mесечината во хороскопот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од oceangirl, 19 септември 2010.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  22.591
  Пол:
  Женски
  Знак: Шкорпија
  Подзнак: Риби
  Месечина: Девица
   
  На Kimberly11, Elf, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Devil's Mistress

  Devil's Mistress Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Знак:Рак
  Подзнак;Бик
  Месечев:Лав
  Moжам да кажам доста моќна комбинација кога ќе ги соединам сите особини ^_^
   
 3. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  11.661
  Пол:
  Женски
  Знак: Водолија
  Подзнак: Бик
  Месечина во Шкорпија
   
 4. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Машки
  Знак:Рак
  Подзнак:Стрелец
  Месечина: Лав
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  5.900
  Знак: Водолија
  Подзнак: Вага
  Месечина: Девица
   
 6. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  707
  Знак Бик, месечина Рак, подзнак Вага
   
 7. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  16.290
  Знак: Јарец
  Подзнак: Девица
  Месечина: Скорпија :devil:
   
  На *Amethyst*, cresa-jagoda и fana им се допаѓа ова.
 8. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  18.795
  Пол:
  Женски
  Знак: Шкорпија
  Подзнак: Овен
  Месечина: Јарец
  :tmi:
   
  На *Amethyst* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.254
  Допаѓања:
  13.934
  Пол:
  Женски
  Лав излезе, таман за да си го комплетирам профилот. :smirk:
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.861
  Допаѓања:
  110.087
  Пол:
  Женски
  И ја на форумов го дознав ова. :D
  Чуден знак, не ми е нешо по ќејф, сега ми е јасно зашо сум била толку измешана и чудна особа :rofl:

  Комбинацијата вака ми е:
  Знак девица
  Подзнак овен
  Moon sign водолија

  Да не се разбира некој да ми протолкува нешо шо особа сум :rofl::rofl::rofl:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  814
  Пол:
  Женски
  Премислуваш раб мн...бунтовна и на моменти надменаа и ладна:D
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 12. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Znak: Lav
  Podznak: Devica
  Mesechnina: Devica:emo:
   
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  22.591
  Пол:
  Женски
  @Ahoy @Elf што ќе кажете? :wasntme: 8-| :D
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  814
  Пол:
  Женски
  Пре пре емотивна, добра, интуитивна, емпатична...
  , контролфрик, спремна да помогнеш, љубопитнаа.... :)
   
  На Ahoy и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  2.154
  Според ова, мисламд дека си сензитивна, емотивна, доста интуитивна, љубопитна, а кога ќе посакаш нешто да дознаеш, го дознаваш сигурно дури и повеќе од што си сакала, па можеш да се загубиш во детали, кои со никого не ги споделуваш, веројатно. Исто можеби имаш високи стандарди, што најчесто е позитивна карактеристика. Понекогаш можеби и досадна и напорна само за да го достигнеш она што навистина го посакуваш. И да, секогаш тука со најдобрите совети. ;)
   
  На *Amethyst* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.001
  Допаѓања:
  18.612
  Пол:
  Женски
  Знак: Бик
  Подзнак: Бик
  Месечина: Јарец

  Престабилна во ставови, знам. :D
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  22.591
  Пол:
  Женски
  :o (y) (y) (y) Особено ме изненади за контролфрик :tmi:
  Најточно е за пре пре емотивноста :nod:
  Леле се осеќам ко кај гатачка да сум отишла :wasntme: :rofl:
  Абе како можевте толку да ме погодите и двајцата 8-|
   
  На *Amethyst*, Elf и Ahoy им се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.329
  Допаѓања:
  17.139
  Пол:
  Женски
  Знак : Стрелец
  Подзнак : Водолија
  Месечина : Скорпија

  Некој да ми толкува :wasntme: ? Знам дека сум авантуристички дух и не знам да лажам :D . Што од кој знак сум повлекла , врска немам (facepalm) .
   
 19. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Машки
  За тоа што си со Авантуристички дух тоа ти е 100% од Стрелецот.За другово незнам не ме фаќа за збор но мислам дека ти е од Шкорпијата :D
   
 20. Fantasy33

  Fantasy33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  Знак: Вага
  Подзнак: Јарец
  Месечина: Вага
  :D