1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mикробранова печка

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од butterflyyy, 9 јануари 2012.

 1. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Сакам да си купам деновиве микробранова, но не знам дали да земам со грил или без грил. Какво е вашето искуство со печење во неа и што најчесто печете?
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Рецепти за храна што се прави во микробранова печка

  Сеисто, не прави некоја значајна разлика.
  Јас не го користам, но другар пече колбаси и кременадли, многу му биле вкусни :)
  Мислам дека цената не е голема разлика без грил или со грил ;)
   
 3. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  557
  Рецепти за храна што се прави во микробранова печка

  и јас си купив микробранова со грил со надеж дека ке ја користам, ама до сега не сум ја искористила таа опција, а инаку микрото си ја користам редовно ;)
   
 4. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  Рецепти за храна што се прави во микробранова печка

  На микробрановата кај мене нема број на W, туку, low, hight, medium итн. Како да подесам да ми биде на 1000 W?
   
 5. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  557
  Рецепти за храна што се прави во микробранова печка

  на hight ти е 1000 w, и на мојата нема бројки ама логички е така ;)
   
 6. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  ДАли можи некој да ми кажи на микробранова печка со грил на колку време се пуштаат јадењата,отприлика за секое јадење колку време треба? Ајде тие што имаат искуство :) Има тајмер,ама не пишува во упатството кое на колку време да се пушти :)
   
 7. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  224
  Јас најчесто си сечам една κρишκа лепче, го мачκам со маρгаρин и од озгоρа ставам паρче-две од млечен κашκавал и го ставам во миκρобρанова да се пече, κога ќе го извадам целиот κашκавал ρастопен абе ρај, од толκу што сум заρазена по таа моја вечеρа моите почнаа да ми го κρијат κашκавалот понеκогаш за да не јадам еднолична хρана. Ама навистина многу ми е вκусна таа κомбинација :) :D
   
 8. Kiska

  Kiska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2014
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  9
  и мене исто така мие тоа преубаво за јадење :)
   
 9. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  Jas ja koristam samo za podgrevanje sega za sega.Probala nekoja od vas da gotvi so nea, da pece pilesko? Kazete nekoj brz i ednostaven recept?!
   
 10. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.068
  Допаѓања:
  13.141
  Пол:
  Женски
  Па незнам колку ќе биде за готвење и да има грил.
  Јас самоза подгревање и за одмрзнување ја користам а за готвење не верувам дека ќе заврши работа.
   
 11. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.213
  Допаѓања:
  124.291
  Која марка на микробранова се има покажано како најдобра,искуства,сакам да си купам ама незз каква :?:
   
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.285
  Пол:
  Женски
  Јас немам дома микробранова печка. :D
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  И јас немам микробранова, од причина шо постојат тврдења дека е штетна. Од друга страна, штетноста е релативна работа, претпоставувам дека е многу практична за подгревање и одмрзнување на храна. (fingers)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.526
  Допаѓања:
  31.527
  Пол:
  Женски
  Имам микробранова Беко. Често ја користам. За подгревање, одмрзнување. Доста е практична.