1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mоите креации

Дискусија во 'Мода и стил' започната од simonagvg, 11 октомври 2012.

 1. simonagvg

  simonagvg Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Би сакала со вас да ги споделам моите креации,да дознаам дали го пронаоѓате во нив она што вас ви се допаѓа и она што би сакале да го носите,и дали би сакале да ѓи купувате. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Ognenija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Преубав е фустанот.
  Може некои други креации да видиме?
  За овој 10ка, прекрасен е. :)
   
 3. simonagvg

  simonagvg Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  благодарам. Cекако дека може да видите уште, полека ке прикачувам дел од нив :D
   
 4. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.178
  Допаѓања:
  10.083
  Пристапот ти е аматерски и дизајнот е почетнички, но претпоставувам дека си уште во средно школо и имаш да учиш уште многу во овој занает. Модата е многу комплексен бизнис и за да се пласираш на пазарот трба да понудиш квалитетен и добар дизајн. Ти препорачувам да почнеш да гледаш Project Runway реално шоу со дизајнери кое ги цени добриот вкус и естетика. Како совет плус би ти препорачала да размислуваш која е твојата целна група за која креираш и кои се нејзините желби и потреби. Среќно!
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Grazia

  Grazia Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Сите се супер 10-ката исто мој фаворит...инаку само продолжи и ќе очекуваме нови креации ;)
   
 6. simonagvg

  simonagvg Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  ти благодарам за мислењето и советот, но немам никакво школо во врска со ова, се ми е комплетно аматерски, па ке се потрудам се она наредно да биде се подобро, па затоа и овде сакам да ги поставам сликите и да слушнам повеке мислења.
   
  На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
 7. simonagvg

  simonagvg Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ggggggg.jpg
   ggggggg.jpg
   Големина на фајлот:
   276,2 KB
   Прегледи:
   650
  На WeHeartIt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Добро си почнала. Браво :clap:
  Има некои убави фустани за сечиј вкус. Ми се допаѓаат повеќето на мене :)
   
 9. cucii...ii

  cucii...ii Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  12
  Интересни работи, секоја чест.
   
 10. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Бравоо! Секоја чест! :clap:
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Прекрасно ! секоја чест :clap:
   
 12. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Без лутење ама мене не ми се допаднаа...за рачната изработка секоја чест за тоа не станува збор :clap:

  Ама ! Ама некако многу сакаш се да ставиш во еден модел и изгледа нападно и нафрлано, сфаќам дека сакаш да си создадеш свој стил кој е автентичен, тоа го сите млади креатори ама мене лично ова ми е премногу нападно...