1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mотори

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karak, 16 јуни 2010.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  што мислите за моторџиите во градот?
  дали ви се качува адреналинот кога се возите со мотор?
  дали може следите како љубители на моторите мото гп?

  е сеа и да си ја отворам темата :lol: :lol:
  ги обожавам моторџиите во градов, мислам кога ќе видам добар мотор морам да се свртам да видам каков е :lol: ,
  возев веспа а сеа ме возат мислам дечко ми има веспа па поминувам доста време на неа. адреналинот ми работи 200 на саат кога ќе се качам на било каков мотор :lol: :lol:
  а највеќе го обожавам валентино роси дечкото е топ
  ајде да ги слушнам вашите размислувања
   
 2. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  мотори и мојот омилен
   

  Прикачени фајлови:

  • images 1.jpg
   images 1.jpg
   Големина на фајлот:
   4,5 KB
   Прегледи:
   497
  • images 3.jpg
   images 3.jpg
   Големина на фајлот:
   4,6 KB
   Прегледи:
   497
  • kawasaki-ninja.jpg
   kawasaki-ninja.jpg
   Големина на фајлот:
   92,6 KB
   Прегледи:
   497
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Интересна тема :) Мене не ми се многу интересни моторите, не се вртам по нив и не се палам на моторџии хаха. Тоа е сигурно затоа што татко ми е луд по мотори, има два еден јамаха другиот хонда, член е на мото клуб и цело време е тргнат на некакви мото собири и затоа ми е толку преку глава од мотори па не ми ни прават некој кеиф :?: Секој ден ги слушам како брмчат кога ќе се соберат едно десетина мотори пред куќа и скиснато ми е од нив :$ Ама морам да признаам дека нема поубави журки од мото забавите! Тоа е нешто феноменално, лудо и незаборавно! :)
   
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Сум се возела на мотор ама некоја посебна желба за мотор немам. Едно време дечко ми се запна да купува мотор и кога ми рече да сме оделе до Хрватска со мотор , ми се наежија сите влакненца на телово. Среќа што се откажа од таа луда идеја.
  Немам страв , ама немам ни желба за мотор.
   
 6. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Да си кажам дека обожавам мотори. Ама не веспи туку убави големи брзи. И порано често се возев со моите другари моторџии но сега во последно време послабо. Но планирам да го посетам мото фестот на Кале што ќе се одржи викендов :D
   
 7. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Сакам мотори но премногу ми е ризично возењето на нив, татко ми сака да купи мотор, но никој не го подржува во таа идеа бидејќи е навистина опасно...воедно сака да си купи мотор а од друга страна ми вика дека нема да ми дозволува да се возам на мотор доколку моето момче има, мислам некако нема смисла ама што да се прави :rofl:
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Мразам мотори
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Ќе си купи штом наумил :lol: позната ми е таа ситуација. И мајка ми се лути секој пат кога татко ми ќе купи мотор, ама колку и да му збориме, пак си прави по негово :) Тоа е страст за мотори :)
   
 10. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Па нема некоја голема страст по мотори туку влегува во таа криза каде сака да смени нешто во животот иако тоа мисли дека ке го направи доколку си купи мотор :wasntme:
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Зa мотори знам исто колку и за теорија на релативитет...ниту ме возбудуваат,ниту ми се интересни,не сум адреналински зависник од тој тип,мене адреналиот ми се дига од други нешта.Изгледаат моќно,но ми се превозно средство со ограничена употреба,зима да те видам вози го.
  Лани на одмор требаше моторче да се изнајми зошто ем поевтина,ем по практична варијатна.Не бе брате,да висам ко мајмун од позади,јас не знам да одам ко човек,а па не на мотор да се возам,ќе се истепам.Си се качив фино лепо во количе,што си е сигурно,сигурно си е,тие што земаа мотори,се испокршиле и уште се смеат ко зелени,Марче наш,јез да креваше температура на угорници,ама како си го пичевме секаде,душа му извадивме,ама се осеќав како госпожа (иако,беше крнтивче,кој не го јавал,ама меѓу толку веспичиња,моторчиња,е богме се осеќав хахахахаха).
  Мотор,боже сачувај,еднаш се имам возено,умрев од страв и никат повеќе!Тоа не е возбуда,тоа е рамно на електро шок,не ме возбудува,ме плаши (иако се изедначуваат,ама не е онаа позитивна возбуда).
   
 12. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  ме возбудуваат.Постојано го давам дечко ми кога ќе купи веќе еднаш за да се возиме. :lol:
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  сакам мотори..имав страв да се качам и да ме возат на мотор и си викав никогаш..ама нели никогаш не речи никогаш..си се качив и тоа на спортски голем мотор..а бе уживање просто адреналин се качува а од друга страна кулирање до бесвест..ама имав добар искусен возач ;) ..и сакам пак да си се провозам на мотор :rofl:
   
 14. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Имам мотор4е.......се имам спукано по пат 2 пати :devil: .......чувството хмм? појќе непријатно :tmi: , него што боли :puke: .....
  4 колца 8) што е сигурно си е сигурно....... :lol:
   
 15. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Ги обожавам...Кога ке спомне некој андреналин одма на мотор ми текнува...Имам другарче што е луд по мотори и вози одамна и секој ден го напињам да се возиме,башка кога ке го дигне на едно мислам дека ќе полетам :D Единствена маана им е што се сезеноски т.е само пролет лето можеш да се возиш :)
   
 16. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Моторите се мојата слаба точка :) Тетка ми имаше мотор и со неа се развозував уште на 6 год.И бившиот имаше мотор и што да ви кажам милина :lol: :lol: Кога се возам на мотор едноставно уживам :rofl: Еден период и запнав дома за да си купам ама мајка ми никако да се согласи.Вика мотор како сама гробот да ти го копам :( А ми се прави ќеифот да се извозам и на брз спортски мотор ама само со искусен возач :P
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ќе одговорам кратко: не сакам мотори. Претпочитам автомобили. Четири гуми возат подобро од две :D
   
 18. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Него кога сме веќе кај моторите само што прочитав една приказна на фб и сакав да ја споделам.Се расплакав ;(
  DJEVOJKA: "Nemoj tako brzo voziti, smanji..."
  MOMAK: "Ne, bas nam je dobro."
  DJEVOJKA: "Nije mi dobro, molim te..."
  MOMAK: "Kazi mi da me volis..."
  DJEVOJKA: "Volim te i ti to znas."
  MOMAK: "Zagrli me..." (djevojka zagrli momka)
  MOMAK: "Skini mi kacigu sa moje glave i stavi sebi na glavu, molim te..."

  SLIJEDECE JUTRO U NOVINAMA:
  "Motor je imao saobracajnu nesrecu, jer su otkazale kocnice.
  Na motoru su bile dvije osobe. Jedna je poginula, a jedna prezivjela..."

  A PRAVA ISTINA JE:
  Momak je na pola puta shvatio da su kocnice otkazale, ali nije zelio da kaze djevojci. Zelio je posljednji put od nje cuti rijeci VOLIM TE, i posljednji put osjetiti njen zagrljaj. Zatim joj je rekao da stavi njegovu kacigu, jer je znao da ce onda ona prezivjeti... iako je to znacilo da ce on poginuti...

  VOLIO JU JE VISE OD SVOG ZIVOTA...
  Sutradan je djevojka presjekla vene...
  VOLeLA GA JE VISE OD SVOG ZIVOTA...
  Се извинувам што е на српски но не би можела ова да го преведувам :(
   
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  леле се расплакав се наешив, ме потсети на нешто страшно затоа што и брат ми а пред 2 години и дечко ми имааше сообраќајка со мотор
  воедно и затоа ја отворив темата. сакам и уживам во мотори али сепак ја сваќам ризичноста од истите
   
 20. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Ги обожавам ама и ги разбирам моите дома и дечко ми што ми забрануваат да купам :worried: