1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mотори

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karak, 16 јуни 2010.

  1. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Аее ми се погоди темава
    Обожавам мотори големи брзи :)
    Сега гледам ќе биде ова Мото-Фестот со овие ноќните волци или ноќен волк :) на кале
    Има наградна игра на ммм па кој ќе побрза можеби и ќе добие нешто :)
    http://mmm.com.mk/?ItemID=8406287C59991 ... C28386AEC3
    Иначе се имам возено на веспа но се имам возено и на чопер [​IMG]
    Фантастично е особено оној дел,брзо возење на празна улица,летно време,пролетно ветерче ти ја дува косата..авв :)
    [​IMG]
    [​IMG] би сакала на некој ваков да видам како е :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Хммм, се возиме со дечко ми веспата негова, ама искрено и не ги сакам баш моторите. А како иде се повеќе ги замразувам. Ете лани додекA бевме на одмор, во десет дена видов 6-7 сообраќајки баш со мотор. Имаше и смртни случаеви, па како иде фобија ми прават :worried: Ај додуша ова веспиве и не возат којзнае колку брзо, ама што си е сигурно, сигурно си е.
     
  3. Tamarax3Ronaldo

    Tamarax3Ronaldo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Го имам возено моторот на тато, Сузуки од Хајабуса :inlove: :inlove: :inlove:
     
  4. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Избудалена сум по мотори, но не по веспи и чопери :D
    си ги обожавам [​IMG] :inlove: братучед ми има вакоооов и секогаш го трујам да ме возииии. Тешко него со мене :D :D
     
  5. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Обожавам да се возам..но друг да ме вози..Јас не баратам многу со моториве..Паничарка сум :D :D

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    сакам мотори и сакам да ми купат еден .. ама имаме фамилијарно неубави случки со мотори па моите за жива глава нејќат да ми купат :(
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Имам мотор ама не ми даваат да го возам :^) Инаку сакам голееми мотори :rofl: И поубаво ми е да ме возат :) :)
     
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.612
    Пол:
    Женски
    мотори сакам, ама зависи кои .. На пример чопери интересни ми се, но не и убави..
    Мој тип, и онака највеќе што ги сакам, просто да се заљубиш во нив е ваков ,
    [​IMG]
    хонда :inlove:
    И да, кога ќе видам некој во град со ваков голем мотор, се вртам, ама не по него, по моторот :!: :lol:
     
  9. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Аууу си најдов тема како за мене. Обожавам мотори и многу пати знам да го возам на дечко ми (Honda CBR 600cc), затоа што едноставно обожавам.Не сум толку љубител на коли колку на мотори.Инаку моја омилена марка е дефинитивно хонда :)
     
  10. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    И јас обожавам мотори, татко ми има два, ама јас не смеам да ги возам. На моја среќа дечко ми има ваков мотор и често ме вози :D
     

    Прикачени фајлови:

  11. KrystalTears

    KrystalTears Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    29
    Сакам мотори особено оние големите. :) Но се многу ризични, како и да е би сакала да се возам на еден.
     
  12. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Брат ми ги има исти,иначе вториот го возам ко луда али големиот нешто ме кочи.. :D
     

    Прикачени фајлови:

  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    јас уште од мала имам мотор нон стоп сум качена на него ама скутерчиња си возам а не такви големи мечки.....скорото го расипавме со брат ми па сега ова лето ни купија нов и се возиме со дечко ми.....
    инаку лани дечко ми ме зима со кола и вика сега ќе се паркираме на едно место треба да дојде другар ми нешто и ја ок!!!!!дремам.....
    и еве го овој другар му иде со еден мотор огромен незнам ни што мотор беше......и дечко ми вика:
    -качувај се ќе те возам.....и ја леле радосна ќе се возам на голем мотор...а тпката кратко фустанче газот целе се гледа.....нема врска ни на моторот....и ја се смести се тоа и дечко ми ГАСи јас мислам глават ми се откачи ваква бев :o и коа се стегнав летаме на еден пат со 120km.....и едно време на една кривинка многу страшно стана и јас на увото на дечко ми коа почнав да викам:
    аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа...........(се дерам не ме слуша од бучават)си викам ќе фо штипам за мешето секаоко за него се држам кога ќе го зболе ќе престане....и ја почнав да штипам и после две мин застанува дечко ми и ми вика:
    -ма шо ме штипиш бе срце ме боле.....
    и ја му вика
    -па и мене ме став бе срце врати ме незад!!!!!! :^)
    и ај се вратиме и јас како се симнав од моторот каа си ја ѕивнав на плачка...и другар му ми се смееше.....и ја налутена :devil:
    веќе на таков мотор не...ќе си се возам на мојто не сакам трауми..... :lol:
     
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Татко ми има Хонда од оние за трки. ама сама не го возам. :doh:

    Иначе ги обожавам, а глупо ми е кога не глеаат ко да возиме вселенски брод. |(
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
  16. FuriousBaby

    FuriousBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    2
    Мотор, брзина, адреналин... Преголема страст за мотори! Моите блиски исплашено ме реметат секој ден -“Кога се качуваш на мотор да знаеш дека со едната нога влегуваш во гроб!“ :^)
    Епа јас би рекла дека Тој што се обидува да лета,а сеуште не знае да оди.. лошо му се пишува!
    Така да точно е тоа дека повеќе од сообракајќиве се со мотори, но тоа е заради неписмените,прости луѓе кои се качуваат на мотор за да бидат забележани. Кога ке го возиш моторот со страст, љубов, претпазливост.. не е ништо поопасно од кола ;)
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    во чест на започнувањето на новата сезона во катар на мото гп повелете кој гледа нека си ги каже фаворитите :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  18. ladymilion

    ladymilion Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    27
    обожавам мотори и често одам на мото собири
    :rock:
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    - Немам никакво мислење, не сум ни запознала некој моторџија за да имам оформено мислење.
    - Не сум се возела, ниту сакам.
    - Што е тоа?

    Заклучно: мразам мотори. Ме плашат. :)
     
  20. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Адреналин 100 :rock:

    Свесна сум дека се опасни и се тоа ама си верувам во судбина бре . Ако сака да ти бидне нешто ќе ти бидне :!: и на 2 и на 4 и на 16 тркала !
    Ептен ми е филмот некогаш да си земам од овие големиве скутрчињава не ми го прават ќејфот :shake: како овие големиве горе ... Таков црн јас во кожна јакна , со цвиките на мене 8) . Импосибл мишн 2 :D Отидов јас се занесов ај биче и тоа некад :rofl: .

    Има некоја што поседува ваков мотор значи не чопер него од овие тркачкиве и цена :?: . Да знам колку ми е далеку од целта :wasntme: :lol: