Mотори

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karak, 16 јуни 2010.

 1. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Можеби сум една од ретките, ама ужасно ги мразам. Не само што ме нервира бучавата, па и воопшто не ми е примамливо да се качам на мотор. Кој сака нека си се вози, јас стојам подалеку од нив.
   
 2. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  ЗАЉУБЕНА сум во мотори!!!! ГОЛЕМИ мотори!! :inlove: Кога ќе ја слушнам таа бучавата,ми иде да се убијам од задоволство! толку многу ми е јако и ми се крева адреналин,нешто прејако!!! 8) Дечко ми, т.е од пред 2 дена бивши :) има Kawasaki Ninja,па кога ќе ги облечевме тоа кожените палта, кацигите...Па кога ќе возевме 250км на саат по тоа автопатот до Скопје...ааах времиња најубави.... :inlove: :doh:
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Бев заинтересирана и ме привлекуваа се додека не ме провозе братучед ми.
  Не дека дечкото возеше брзо или несоодветно или невнимателно, едноставно при првото палење на моторот и првата кривина почувствував дека ќе се превртам.. некое ужасно чувство беше тоа што неможам да го дефинирам :sweat: :worried:

  Од тогаш стојам подалеку од мотори. :angel:
   
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Имам голем страв од мотори и мислам дека никогаш не би се возела. :|
  Страв ми е од несреќите со мотор кои често се случуваат, страв ми е и од брзината...
  И уште нешто-ми пречи бучавата.
  Не ги сакам моторите, воопшто не ми се безбедни.
   
 5. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  сум се возела , али сепак сум против.. најголеми сообраќајни несреќи се случуваат токму со нив :worried:
   
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  Обожавам мотори! Збесната, полудена...!!! имам 2 еден скутер и крос... Возам мотор од 11 години, и да, возам ЛУДО но сепак пазам ;)
   
 7. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  Обожавам големи мотори кои брмчатттттттттттт лелеелелелел значи луда сум по нив, обожавам и така кога ќе видам некој тип, како го вози брзо како брмчи уфуфуф
   
 8. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  СКУТЕРИ

  Знам дека можеби темата малку е чудна но ми треба помош. Сакам да му подарам на свршеникот скутер, да биде изенадување, но сум ограничена и со буџет а и немам врска од карактеристики на скутери :worried: . Па дали овде знае некој на што треба да се внимава кога се купува, каде може да се набават ефтини скутерти. Буџетото ми е околу 500-600евра. на ендо место прашав 500 е со 550 кубици, што значат воопшто тие кубици :$
   
 9. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.299
  Допаѓања:
  4.222
  Па и немам некое дефинитивно мислење дали сум за или против, сакам или не сакам.
  Со другарка имавме мала незгода пред 2 години и од тогаш се немав качено....се додека не се фатив со дечко ми. Ме убедуваше 2 месеци пред прв пат да се качам.
  Страв ми е понекогаш навистина, пошо стварно лудо вози, ама му верувам и се трудам да се опуштам и да уживам во моментот.
  Ветрот во косата, адреналинот и припиеноста на телата.... :$
   
 10. Hell0.kitty

  Hell0.kitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  40
  Кај нас значи човек не е да испадне да се прошета на раат. Дечишта урлаат со моторите ја незнам шо толку сакаат да се развозуваат секоја вечер по 3 саата -.- секоја година е веке вака па преку глава ми е :worried: :worried: :worried: ја разбирам сакаат може да се направат пред некои женски или да се издуваат онака ама стварно претеруваат .. инаку многу сакам мотори ама некако ми се одмилија :D :D
   
 11. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  118
  да се возам никако имам уплав од мотори а иначе обожавам чопери ама само да ги гледам а не да се возам филмски ми е некако на чопер уште па да го вози некој батка така..... мераци :rock:
   
 12. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Мразам мотори!!!!!!! Мразам!!! Органски не ги поднесувам,ниту звук,абе каков сака нека е,не го можам. А не знам зошто. Најверојатно сум загинала на мотор во претходниот живот. :D
  Шала настрана,стварно не знам зошто,но кога се спомнува мотор,кај мене има измешано чувство на страв од самото качување на него и гадење. А зошто,поима немам. Да имам некои трауми,ај така и така,али ништо немам.. :?:
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 13. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Јас во животот ниту сум се качила на мотор,ниту посакувам да се качам...
  Што значи не обичам многу мотори.
   
 14. ilovehim

  ilovehim Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Најмногуууу ги сакам :rofl: :rofl: Сакам да имам еден розов и тоа од тие големите :devil: иако моите никогаш не се согласија да ми купат ;( ахх колку ги сакам само :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 15. laf4eto

  laf4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Тоо не сум единствена што сака моторрии јееее.... Пред некое време се договорив со татко ми кога ке дипломирам наместото на кола да добијам моторрр, а мајками и брати ми :o :o :o :o :o така да за 2 до 3 години зависи хахах ке имам мотор црно со розовооо до кај 600 коња....уеее. на нероден петко му се радувамм 8)
   
 16. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Не сум од тие џенски што се палат на мотори. Незнам што е толку интересно во нив.
   
 17. la.diva

  la.diva Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  На таткоми та идеја му паднала уште мнооогу многу години порани ја сум имала негде 5-6 годинки т.с. пред повбеќе од 10 години и купи скутер. Мајками секако во почетокот се бунела но тој шо наумил сторил. И ако верувате крутерчето и ден денеска е исправно и иде, а е едно од првите донесени во градот. Значи се има таткоми тркано и со даалеко подобри мотори ама нашето јамаха бе, стара машина. Денеска мајками го благословува денот кога го купил оти си иде на работа со него. Мене не ми дава да се возам дека сум неспретна али од другото лето ќе го краднувам :)
   
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.970
  Пол:
  Женски
  Не обожавам многу мотори, ама дечко ми повеќе сака да се вози со мотор отколку со кола. Ептен треба да залади, или да почне да врне па да го стави во гаража. Има положено за А категорија уште од 16 години, и отрпилика тогаш купи мотор. Јас сакам да се возам, ама на кратки релации. А тој ме тера до Козјак со мотор да сме оделе... no way! :shake:
  Многу ми беше смешен татко ми кога прв пат ме виде на мотор. :lol:
  Одма ме седна дома и почна да ми држи лекции: Ана, моторите знаат да бидат многу опасни. Не можеш ти туку така да се возиш без соодветна заштита, уште утре ти купувам кацига. Ти не знаеш колку многу млади деца како вас ми доаѓаат на работа со скршеници од такво невнимателно возење.
  И така натаму, и така натаму...
  Како и да е, му реков дека дечко ми внимателно вози и дека нема потреба од купување кацига. И еве до сега, не чувал Господ, не сме направиле некоја беља.
   
 19. samomarija

  samomarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  46
  Премногу сакам мотори.
   
 20. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  И јас сакам мотори . Ама ако се возам на нив .. :worried: