1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mотори

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karak, 16 јуни 2010.

  1. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Можеби сум една од ретките, ама ужасно ги мразам. Не само што ме нервира бучавата, па и воопшто не ми е примамливо да се качам на мотор. Кој сака нека си се вози, јас стојам подалеку од нив.
     
  2. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    ЗАЉУБЕНА сум во мотори!!!! ГОЛЕМИ мотори!! :inlove: Кога ќе ја слушнам таа бучавата,ми иде да се убијам од задоволство! толку многу ми е јако и ми се крева адреналин,нешто прејако!!! 8) Дечко ми, т.е од пред 2 дена бивши :) има Kawasaki Ninja,па кога ќе ги облечевме тоа кожените палта, кацигите...Па кога ќе возевме 250км на саат по тоа автопатот до Скопје...ааах времиња најубави.... :inlove: :doh:
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Бев заинтересирана и ме привлекуваа се додека не ме провозе братучед ми.
    Не дека дечкото возеше брзо или несоодветно или невнимателно, едноставно при првото палење на моторот и првата кривина почувствував дека ќе се превртам.. некое ужасно чувство беше тоа што неможам да го дефинирам :sweat: :worried:

    Од тогаш стојам подалеку од мотори. :angel:
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Имам голем страв од мотори и мислам дека никогаш не би се возела. :|
    Страв ми е од несреќите со мотор кои често се случуваат, страв ми е и од брзината...
    И уште нешто-ми пречи бучавата.
    Не ги сакам моторите, воопшто не ми се безбедни.
     
  5. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    сум се возела , али сепак сум против.. најголеми сообраќајни несреќи се случуваат токму со нив :worried:
     
  6. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Обожавам мотори! Збесната, полудена...!!! имам 2 еден скутер и крос... Возам мотор од 11 години, и да, возам ЛУДО но сепак пазам ;)
     
  7. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Обожавам големи мотори кои брмчатттттттттттт лелеелелелел значи луда сум по нив, обожавам и така кога ќе видам некој тип, како го вози брзо како брмчи уфуфуф
     
  8. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски
    СКУТЕРИ

    Знам дека можеби темата малку е чудна но ми треба помош. Сакам да му подарам на свршеникот скутер, да биде изенадување, но сум ограничена и со буџет а и немам врска од карактеристики на скутери :worried: . Па дали овде знае некој на што треба да се внимава кога се купува, каде може да се набават ефтини скутерти. Буџетото ми е околу 500-600евра. на ендо место прашав 500 е со 550 кубици, што значат воопшто тие кубици :$
     
  9. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Па и немам некое дефинитивно мислење дали сум за или против, сакам или не сакам.
    Со другарка имавме мала незгода пред 2 години и од тогаш се немав качено....се додека не се фатив со дечко ми. Ме убедуваше 2 месеци пред прв пат да се качам.
    Страв ми е понекогаш навистина, пошо стварно лудо вози, ама му верувам и се трудам да се опуштам и да уживам во моментот.
    Ветрот во косата, адреналинот и припиеноста на телата.... :$
     
  10. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Кај нас значи човек не е да испадне да се прошета на раат. Дечишта урлаат со моторите ја незнам шо толку сакаат да се развозуваат секоја вечер по 3 саата -.- секоја година е веке вака па преку глава ми е :worried: :worried: :worried: ја разбирам сакаат може да се направат пред некои женски или да се издуваат онака ама стварно претеруваат .. инаку многу сакам мотори ама некако ми се одмилија :D :D
     
  11. mops

    mops Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    119
    да се возам никако имам уплав од мотори а иначе обожавам чопери ама само да ги гледам а не да се возам филмски ми е некако на чопер уште па да го вози некој батка така..... мераци :rock:
     
  12. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Мразам мотори!!!!!!! Мразам!!! Органски не ги поднесувам,ниту звук,абе каков сака нека е,не го можам. А не знам зошто. Најверојатно сум загинала на мотор во претходниот живот. :D
    Шала настрана,стварно не знам зошто,но кога се спомнува мотор,кај мене има измешано чувство на страв од самото качување на него и гадење. А зошто,поима немам. Да имам некои трауми,ај така и така,али ништо немам.. :?:
     
    На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
  13. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Јас во животот ниту сум се качила на мотор,ниту посакувам да се качам...
    Што значи не обичам многу мотори.
     
  14. ilovehim

    ilovehim Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Најмногуууу ги сакам :rofl: :rofl: Сакам да имам еден розов и тоа од тие големите :devil: иако моите никогаш не се согласија да ми купат ;( ахх колку ги сакам само :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  15. laf4eto

    laf4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Тоо не сум единствена што сака моторрии јееее.... Пред некое време се договорив со татко ми кога ке дипломирам наместото на кола да добијам моторрр, а мајками и брати ми :o :o :o :o :o така да за 2 до 3 години зависи хахах ке имам мотор црно со розовооо до кај 600 коња....уеее. на нероден петко му се радувамм 8)
     
  16. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Не сум од тие џенски што се палат на мотори. Незнам што е толку интересно во нив.
     
  17. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    На таткоми та идеја му паднала уште мнооогу многу години порани ја сум имала негде 5-6 годинки т.с. пред повбеќе од 10 години и купи скутер. Мајками секако во почетокот се бунела но тој шо наумил сторил. И ако верувате крутерчето и ден денеска е исправно и иде, а е едно од првите донесени во градот. Значи се има таткоми тркано и со даалеко подобри мотори ама нашето јамаха бе, стара машина. Денеска мајками го благословува денот кога го купил оти си иде на работа со него. Мене не ми дава да се возам дека сум неспретна али од другото лето ќе го краднувам :)
     
  18. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Не обожавам многу мотори, ама дечко ми повеќе сака да се вози со мотор отколку со кола. Ептен треба да залади, или да почне да врне па да го стави во гаража. Има положено за А категорија уште од 16 години, и отрпилика тогаш купи мотор. Јас сакам да се возам, ама на кратки релации. А тој ме тера до Козјак со мотор да сме оделе... no way! :shake:
    Многу ми беше смешен татко ми кога прв пат ме виде на мотор. :lol:
    Одма ме седна дома и почна да ми држи лекции: Ана, моторите знаат да бидат многу опасни. Не можеш ти туку така да се возиш без соодветна заштита, уште утре ти купувам кацига. Ти не знаеш колку многу млади деца како вас ми доаѓаат на работа со скршеници од такво невнимателно возење.
    И така натаму, и така натаму...
    Како и да е, му реков дека дечко ми внимателно вози и дека нема потреба од купување кацига. И еве до сега, не чувал Господ, не сме направиле некоја беља.
     
  19. samomarija

    samomarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    45
    Премногу сакам мотори.
     
  20. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    И јас сакам мотори . Ама ако се возам на нив .. :worried: