Mотори

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karak, 16 јуни 2010.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  И јас сакам мотор како овој... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Ickovska му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Мнооогу се убави,ама да ги гледаш 8)
  Не ги сакам, не ми се сигурни.Фала богу дечко ми кола си има па со неа си се возиме, да имаше мотор, незнам дали толку често би се возела.
   
 3. mk.girl

  mk.girl Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  4
  Љубител сум на мотори и тоа како...Но бидејќи имав страв да се возам со друг решив да полагам...Купив и мотор на старо[​IMG] ваков и еве штом се затопли почнав да се припремам за полагање. :inlove:
   
 4. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Обожавам мотори, повеќе од коли.. тоа дека не се сигурни вистина е ама тоа е.. љубов :)
  Ги замолив моите да ми земат веспа ама ми викаат дека сум била мала и кога ке сум направела 18 попрво кола ке ми земеле одколку мотор.. и никако да ги убедам, изгледа ке треба сама да си се потрудам :D
   
 5. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
 6. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  Немам возено мотор, миту пак сакам. Искрено никогаш не сум имала желба да го правам тоа. Мразам мотори, некако ми се небезбедни возила.
  А дел од "моторџиите" низ градот, што сакаат да се направат фраери возејќи како луди по нашиве булевари ми се :puke:
   
 7. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  [​IMG]

  ги обожавам ова чопериве ! :inlove:
   
  На angelche16 и HollyWoodGirl им се допаѓа ова.
 8. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  што мислите за моторџиите во градот?
  дали ви се качува адреналинот кога се возите со мотор?
  дали може следите како љубители на моторите мото гп?
  Мрзам моторџии...ептен ме нервираат само брчат со моторите..Уффф колку се нервирам
  Не уопшто ...
  не-.-
   
 9. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Една љубов :inlove:
  Ама не, озбилно, највеќе ги сакам.
  Од кога знам за мене ги молам дома да ми купат мотор, макар и веспа да е, ама да ти купеле мотор исто како да ти давале пиштол да се пукаш. :fubar:
  Ама сама ќе си купам! А до тогаш, се возам со моторџиите низ градов!
  Тие 'моите' моторџии, ептен се срцки. Ама има едно друго друштво, немаат ни саглам мотор, а ептен се у стилот КОЈ СУМ ЈАС ? :puke:
   
 10. Sienna

  Sienna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Обожавам мотори, обожавам брзина, ме возбудуваат се сметам за адреналински зависник од тој тип :dance:
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Обожавам мотори :inlove: :inlove: :inlove:
  Татко ми има :inlove: Кога и да сакам ме вози 8)

  Кога ќе сакам јас мотор сигурно ќе ме поддржува татко ми :D А мајка ми нема шанси она се плаши и никогаш се нема качено на мотор, не знае дека тоа е доживување и уживање 8)
   
 12. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Сакав, сакав премногу сакав мотори!
  И еден што го сакав, и тој возеше мотор..

  Ама завчера едно 16 годишно умре со тој ГЛУП мотор!!
  Цел Фејзбук беше со негови слики, сите по него плачеа..
  Дури и не го знаев, и плачев како најблизок да ми бил.. ;(
  И сега еве ми се насолзија очите, штом помислам ..

  Е од таа случка, несакам да слушнам за мотор.
  Дома имаме, ама скутер, не е голем. Среќа и што не е.
  Несакам, несакам ни да се качам ни ништо повеќе :(
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Minion.M

  Minion.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  60
  девојки незнаев каде па ајде тука. каде да најдам сервис за мотор? веспа? дајте некои поасални да го средат веќе аман?!
   
 14. Queen-K

  Queen-K Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  8
  Мотори, моторџии, моторџики, кациги, јакни, чизми едноставно обожувам ! :inlove: Кога го слушам тој звук кожата ми се крева, уфффффффф, рај за уши. Имам едно малечко 50 cc (jonway), ама врши работа. Тато ми вети сопртаж, Phoenix, ако поминам со сите 5 годинава, е дури тогаш има да "вришти" градот! :devil: MotoGP, Moto2 и Moto3 редовно следам, уште од мала со тато. Заедно го бодревме Симочели се до 23 октомври 2011, од тогаш и тато престана да гледа (неможам да опишам кои врискотници беа дома тој ден). До лани бев огромен фан на Педроса, а сега некако повеќе го засакав Маркез (љубовта на мојот живот). Инаку среќна сум поради темава, уствари заради темава и го направив акаунтот, ама ве читам веќе долго време. Кога ќе бидам во можност ќе постирам и слики :D И за крај ако имате време гледајте го филмот Biker Boyz, рај за очи и уши, едноставно импресионира, немам зборови :x
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.500
  Пол:
  Женски
  Леле убав е не ваков малку различен, ама бојава ме погоди.
   
 16. thefemiinagirl

  thefemiinagirl Нов член

  Се зачлени на:
  11 јули 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Може ли некој што се разбира во мотори да ми каже зошто моторот потешко ми запалува од предходно? Сега кога ќе го запалам прво како да испушта некој тенок звук и давам малку гас и едвај запалува предходно одма. Има ли нешто врска ова со тоа што пред некој ден кога сакав да го искачам на една препрека, го искачив предното тркало но задното неможев па давав гас мислејќи ќе се искачи али дека е низок моторот и не се искачи да не сум го оштетила така некако?
   
 17. SweetBabe

  SweetBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  не сум некој голем љубител на мотори, но мојот бивш сакан имаше и го обожавав можеби дека беше негов и еден другар ме има возено на неговиот мотор ама не му верував се возевме и другиот ден сообраќајка направи:shake::shake:
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.956
  Допаѓања:
  23.111
  Пол:
  Женски
  Не сакам мотори. Не сум се возела на мотор, ниту планирам да се возам.
   
 19. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  9.195
  Зависник сум од адреналин,мојот омилен kawasaki zx6r :D

  2015-kawasaki-zx6r-black.jpg
   
  На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.028
  Пол:
  Женски
  Сакам мотори и братми сака многу,а најмогу си ја сакам мојата веспа:) иако ретко се возам (поради културата во собраќајот)...
   
  На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.