MAC Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од beautiful87, 20 март 2010.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255

  Сигурно се фејк
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.552
  Допаѓања:
  99.645
  Затоа и ги ставив,да ви потечат лигички.
  Овие комплет плус,минус 1000 долари се.
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  49.438
  Пол:
  Женски
  Баш ту гуд. Една оригинална четка вреди колку целиов комплет. :(
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Изгледа валутата ја згрешиле :D :D

  Јас колку имам мерак за овој бренд, и да знаеш дека ми потекоа лиги :(


  Ама ајде, ќе ги купам некој ден, кога ќе бидам некој и нешто :D :D
   
 5. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504

  Oдма се познава дека се фејк... Прво пакувањето е различно, второ четките во сетот се други...

  Јез да...ко што сум во дефицит од четки :wasntme: можда и ќе си ги порачав...

  Некаде прочитав дека фалсификатите на МЕК биле многу блиску до оргиналите :tmi:
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  ^^ Абе и да се фејк, сигурно се подобри од овие што ги продаваат кај нас на пазарче, цели искубани, проќелавуваат одма. Како би ги порачала...
   
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  49.438
  Пол:
  Женски
 8. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Женски една мак четка е премногу скапа, јас ги имам сите во живо видено летоска кога бев у странство во велика британија..не се секавам тачно колку беа, али една четка најмалку беше 12-13 фунти, значи најмалку а камо ли повеке..а знаете фунтата е најскапа валута..поскапа е од еврото...
  а вие цел комплет сакате?? само на сон верувајте, освен ако не сакате куќата да си ја продадете за нив :D
  а и незнам што толку мерак сте им удриле на мас четкиве....ја па ич не сум обожавател на мас брендот ни за четки ни за шминка..незнам зашто али искрено не сум...

  а за да ви кажам какви се фалсификати фрчат, одете на зелен пазар (скопје) и има сенки од МАС, ја ваква останав :o ...да да уште мак да беа...за 100че да си ги купиш...еееее и кај нас...они народ ке лажеле.. :rofl:
  одете видете ако не верувате :)
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Ливинг ју мејд ми крај! ;(
  Преубави се четкициве..али ептен скапи :tmi:
  Да земам кредит за комплет да си купам :emo:
   
 10. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 11. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  *И тоа што викаш :D Баш ќе сонуваме за овие работи :(
   
 12. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  да и јас не сум некоја мераклика на оваа фирма има нешто што би купила доколку би можела, мене искрено повеќе ми се свиѓа Make up forever, и Bhcosmetics, но пак и не ми е важно, добри се и поевтините и достапни за нас.
   
 13. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  девојки дали некоја од вас знае колку чини оваа палета(во долари) на сенки од MAC, сакам да и кажам на братучетка ми од америка да ми купи?
   

  Прикачени фајлови:

  • 453.jpg
   453.jpg
   Големина на фајлот:
   59,5 KB
   Прегледи:
   385
 14. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  ^^ па вака како што гледав на нет мислам дека е околу 40 до 50 долари!
   
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  49.438
  Пол:
  Женски
  ^ Околу дваесетина долари, сигурно не е скапа, бидејќи не е оригинална MAC.
  Ако сакаш таква палета подобро нарачај си од BHcosmetics или Coastal Scents, посигурни се, иако веројатно се истите со различни имиња.
   
 16. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  абе како не е оригинална??????? :worried:
   
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.212
  Допаѓања:
  28.855
  Пол:
  Женски
  http://www.mackozmetika.com/index.php?o ... 82f329178c

  Еве ви MAC козметика во србија. Мозе дасе нарача преку интернет, размерот е 1 динар 0,56 денари, пример 100 динари = 50 денари одпприлика.

  Поздрав
   
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  49.438
  Пол:
  Женски
  МAC не прави такви палети, а српскиот сајт продава фалсификати со многу високи цени. :!:
  Ако сакате таква палета, на ebay истите се по дваесетина долари. Не нарачувајте од српскиот сајт во никој случај.
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.572
  :o :o :o На ioffer карминот ти е по 1,5 долари ако нарачуваш на +10 кармини!
  значи парче ти е 1,5 долар, т.е 15 долари за 10 нарачани!
  а не овде 1600 динари :o |(
  ќе им титнам
  едит------- Јас ваква иста (секако фејк) видов во шутка :D за 100 денари!

  http://www.maccosmetics.com/product/sha ... index.tmpl

  и верувале или не во грција ја пробав истава, иститот ефект беше, само што беше 30е, а не 100 денари :lol:
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  ^ ако е за тоа, и на пазар има мас сенки :lol: за 100 денари секако фејк :)