MAC Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од beautiful87, 20 март 2010.

 1. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.017
  Допаѓања:
  18.782
  Пол:
  Женски
  Само што се јавив. :D
  Тенк ју.
   
 2. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  Дали кај нас во Скопје ја имаат донесено новата бронзена колекција? :)
   
 3. M Bison

  M Bison Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2020
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Знае некој како се движат цените за Mac кармините?
  Многу се имам намерачено да си купам една розевкасто-месо боја, па ме интересира дали има некоја купено и како е задоволна.
  Инаку од Mac досега ги имам користено Face and body пудрата што е предобра.
  И Mac pro lonгwear коректорот што го имам купено еднаш во Италија и еднаш овде, и имаше разлика во квалитетот, не знам зошто.
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.311
  Допаѓања:
  70.546
  Пол:
  Женски

  Кармините се околу 1300 денари ,течните се нешто поскапи. Розевкасто месо боја имаш многу нијанси и тоа Velvet teddy , Mehr , Faux , Modesty , зависи дали сакаш мат , сатин или по хидратантен.. има од сите линии. Е сега дали вредат за цената , мое мислење е не , не се нешто посебно трајни (кога се работи за Мак кармините , позитивно е само што имаат многу избор на нијанси , друго ништо) , за мене кармините на NYX , Сефора па и Голден роуз , Есенс , се многу по трајни и за таа цена можеш да земеш и повеќе нијанси :)
   
  На Selest, M Bison, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. M Bison

  M Bison Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2020
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Тенк ју вери мач за одговорот.
  Јас од Голден роуз кармините многу не ги сакам зашто сите што сум ги пробала претерано многу ми ја сушат устата. А од другиве по парфимерииве некако ми нема убава нежна розевкасто-месо боја каква што сакам, па затоа сакав да пробам од Mac,
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.