MAC Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од beautiful87, 20 март 2010.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Ама пази...
  ПЕТРОВЕЦ БЕ. Нека не се навредуваат тие што се од таму,ама во ГТЦ во парфимерии да нема, во Петровец да има... :rofl:

  И веројатно мислела дека маскарата е океј,дека не и наштетила на кожата.Уште да мутираше, е тогаш ќе знаевме дека е оригинал маскарата сигурно. :lol:
   
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  ^ Абе маскара е.. :$
  Колку што можам да прочитам затоа што ми се затвораат очите. :D
   
 3. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Реков дека сум забавна личност,и со тоа дека не мутирав во чудовиште сакав да ве насмеам :(
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  ОМГ која слепача сум. :D
  Ќе си редактирам да не се брукам.
  А тоа мутирањето изгледа на пудра ме асоцирало. :lol:


  П.С не не насмеа. :lol:
   
 5. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  хаха барем се обидов xD се најдобро
   
 6. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Јас си купив MAC туш за очи од Зелено пазарче и тоа за 100че :D :D :D
  Ми е гајле што не е оргинал, супер е! Еве ваков ист е:
  [​IMG]
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Тоо поштуем хаха иначе колку трае
   
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Oвие изгледа МАЦ се, не МАC. :rofl:
   
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Јака ви душа ако можете да ставите нешто на очи од пазар. Подобро нема да ставам ништо отколку да купам нешто кое не ми е сигурно.
  Очите се осетлива работа, не се зезнувајте така со непроверени производи од пазар.
   
  На macka5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Па таа ромката ми рече демек водоотпорен бил, а тоа нема врска, нит пишува на него нит ништо, си стои додека не го извадиш, исто како и другите :)
  Инаку ова ми е прв производ за лице што сум го купила од пазар, онака од шала го земав, ама сепак не ми смета. Ако има нешто проблем ќе престанам да го користам и тоа е тоа. :)
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  ^ Последнава маскара ми е од пазар и супер ми е, да не речам најубава :)
  [​IMG]
  Купував неколку маскари авон, есенце и ем тродупло поскапи ем крш.
  Користам жолта на мејбилајн повеќе за излегување, ама да ти кажам оваа од пазар најубава ми е најсериозно :)
  И онака имам трепки кои после маскара не се ни виткаат и паѓаат надоле.


  Иначе ај да не бидам офтопик колку се на црно пример пудрите и маскарите?
  Може да се најдат кај нас? :wasntme:
   
 12. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Искрено да ти кажам не купувам од пазар такви работи зш ми е страв да не ми се иритираат очите,али верувај тоа зависи од тој што ги користи,така на пример братучетка ми купува пудри,моливи,кармини од пазар и ништо не и е :sweat: ама мојата другарка еднаш купи сјај од пазар и мирисаше на г**на
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Да не бидам сфатена како напувана и напрчена, јас имам осетливи очи и имам забрана од мајка ми да користам непроверена козметика. Фармацевт е, работи во козметика и при срце си зима се.
  Доста спамови, спијте убаво, јас отидов! :)
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Драга веруј не те сфативме како напрчена, супер е тоа што мајка ти е фармацевт ,лесен сон |-)
   
 15. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Ја си купив MAC вештачки трепки од Шутка, и таму имаат MAC донесено! 20 ден. беа, одете побрзо ќе се потрошат! :rofl:

  Ако сакате и да ви ги сликам да видите дека не лажам, (дека ми се MAC!) :!:


  Каков MAC во Македонија бе :rofl: , и тоа за 100 денари (маскара) :o :D
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Дааа и во Струмица имаше такви али 25 денари беа се зезнав шо не си купив :@
   
 17. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  :headbang: за девојчето што мислеше дека купила оригинал МАС и што успеал продавачот да ја измами..
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Росонерке, јас сум верен корисник на маскарава :D И‘ нема замена.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  117
  Ги има во Бугарија и во Грција но се скапи. 6 нијнси 200 евра :( , но се преубави преиздржливи лесно се нанесуваат и не се трошат при нанесување
   
 20. technogirl

  technogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  девоjки козметика на MAC користам подолго време.jа купувам од Софиjа.сенките се траjни но затоа што се професионални.наjголемата палитра на mac е 15сенки.наjмногу ми се допагаат коректорите,кармините и лаковите(кои се и наjскапи 27лв=1000ден).секоjа сезона пуштаат нови производи-лимитирана сериja и ако не побразаш за 3-4дена ги нема:(посебно ми се допага последната-со стриповите
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.