1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Macklemore

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Tumblr, 5 јуни 2013.

 1. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  Рапер,секси,што уште...? :x
  Има прекрасна музика,текстот му е многу реален и на сцена мислам дека го изнесува најдоброто од него.Macklemore или Ben Haggerty соработува со Ryan Lewis кој е диџејот.Ги подржува геј браковите и општо хомосексуалците,не само поради тоа што неговиот вујко кој многу е сака е геј туку поради тоа што има разбирање кон таквиот вид на врски иако не е геј и не се грижи што луѓето мислат за тоа.Веќе подолго време ми е селебрити краш и затоа решив да создадам тема со него :$
  Еве нешто за оние кои не го слушаат или го знаат да го запознаат,а за оние кои го знаат чисто да си исплакнете очи и да се опуштите со вќе познатата музика.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Macklemore и Ryan Lewis
  [​IMG]
  [​IMG]
  Еве некои изреки од него:
  [​IMG]
  [​IMG] оваа ми е омилената :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И за крај... музика
  1.http://www.youtube.com/watch?v=QK8mJJJvaes
  2.http://www.youtube.com/watch?v=xHRkHFxD-xY
  3.http://www.youtube.com/watch?v=hlVBg7_08n0
  4.http://www.youtube.com/watch?v=Vhf5cuXiLTA
  5.http://www.youtube.com/watch?v=fvDQy53eldY
   
  На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Човеков омилен ми стана :)
   
  На Tumblr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Првпат кога ја слушнав Thrift Shop буквално ваква фаца ми предизвика :^)
  Ама после, кога ја слушнав уште неколку пати, ми влезе во глава и ја пуштав по 100 пати на ден. :D
  Сега голем хит ми е Can't Hold Us. :music: Песните му се неверојатно catchy и со супер ритам. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=QK8mJJJvaes

  http://www.youtube.com/watch?v=2zNSgSzhBfM
   
  На Sara123 и Tumblr им се допаѓа ова.
 4. hristijana-13

  hristijana-13 Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Ја засакав Otherside SO MUCH а Thrift Shop & Can't Hold Us се незаменливи хитови
   
  На Tumblr му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Can't Hold Us, Thrift Shop се единствените песни за кои знам од него. Интересни се, но ништо посебно.
  Можеби не се мој стил. За човеков, ништо посебно како личност, памет јас едвај две песни му знам што ќе кажувам. |(

  http://www.youtube.com/watch?v=2zNSgSzhBfM
   
 6. 13333

  13333 Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Во моментот ја слушам „Can't Hold Us“, ја обожавам песнава, прекрасна е, огромен хит! Инаку тој е симпатичен, убав е, талентиран, се најдобро! :)
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Воопшто не го слушам.Ме иритира...
   
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Can't hold us :music: Се сложувам со тебе :)
   
 9. DaddyDirectioner

  DaddyDirectioner Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  Слушам само неколку песни од него. Инаку да убав е ...
   
 10. TargaryenBurn

  TargaryenBurn Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  Песните не му се нешто нај и се многу репетитивни.
  И на Фејсбук како некои и го величаат, демек е многу "длабок" со своите коментари(рециклирани цитати) и дека е претставник на нашата генерација.. :x
   
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.979
  Пол:
  Женски
  Интересен ми е и смешен :D И забавни ми се песните и заразни. :up:
   
 12. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  What? What? What? What? What? :D
  Ретко го слушам :)
   
 13. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.552
  Пол:
  Женски
 14. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Женски