1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Majк и Моли (Mike & Molly)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 9 ноември 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Искрено незнам зашто нема тема за серијава, а е една од подобрите хумористични серии која се емитува на екраните во поседниве 3 години.
  Кратка содржина:
  Mајк е патролен полицаец од Чикаго, Моли е наставничка во основно училиште.
  Се среќааваат во Overeaters' Anonymous meeting(Клуб на диеталци) и таму ја започнуваат својата приказна.
  Ликот на Моли го игра Melissa McCarthy, која во 2011 година освои Primetime Emmy за најдобра женска улога за серијава
  Ја загледав по препорака на Раинбоу, и од серија за тепања на време ми стана една од поомилените,
  Омилен лик ми е покрај Моли ми е Карл,посебно во првата сезона, имаше екстра моменти.
  Моментално се емитува 3тата сезона, епизодите се кратки по 20 минути.
  Дефитивно препорачувам, бидејќи знае да изнасмеа од срце.
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Majк и Моли(Mike & Molly)

  Требаше да ја отвориш темава вчера,хаха, денес почнав да ја симнувам Two and a half men, зошто очајно ми требаше комедија.
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Majк и Моли(Mike & Molly)

  Последната епизода ми беше врв, како сум се смеела со мајка му на Мајк. :rofl:
  Пеги ми е крај. :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И Моли ми е срцка. :)
  Серијава станува се подобра и подобра со хуморот.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Смешна беше епизодава, како и претходните 2-3, се изнасмеав :rofl:
  [​IMG] :D
  Али сорит Мајк што не претрпе, башка и болен а гладен :D
  ИНаку најмногу на свет се смеев на првата епизода од сезонава, со сликта од свадбата, каква цена беше тоа, Мајк фотогеничност 0 :rofl:
  [​IMG]
  Aли слики и гифс за серијава на нет слабо :(
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Малку ја напнаа со бременоста, т.е со забраманувањето, веќе 3-4 епизоди само за тоа се работи...
  НЕма некоја акција, тапкаат у место.
  Едино најјака ми е бабичкава на Карл :D
  [​IMG]
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Барав, барав, барав нова серија и отварам тука, ги гледам Виножитка и Хипстер и толку ми требаше за да почнам да ја гледам... и за три дена ја изгледав :rofl:

  И сега пак немам што да правам :D

  Инаку ептееееен, ама ептен е добра серијава, многу ги засакав двајцата, абе сите ги сакам, и Карл и баба му и сите ликови, ептен се погодени и многу често онака од срце си се смеев. :)

  Се надевам уште излегуваат нови епизоди, ајде просветлете ме :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Да,да новата епизода вечерва има примиера во Сад, а од утре ќе ја има на нет за симнуvвање.
  Моментално е стигната до трета сезона, епизода 17, утре 18тата ќе ја гледаме.
  Баш сега читам уште не се знае дали ќе има 4та сезона, али можно е, има голема веројатност да гледаме уште една сезона.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  ^ Ќе има и четврта сезона :)
   
  На teddybear и Hipster им се допаѓа ова.