1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Major Crimes (2012-2018)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 22 септември 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  p14469772_b_v8_aa.jpg

  Major Crimes

  Почнав да ја гледам серијава и добар впечаток ми остави.
  Жанр: Криминална, драма

  Серијава е spin off од The Closer (не ја знам серијава) во Одделот за големи кривични дела на полицискиот оддел во Лос Анџелес, со капетанот Шарон Рејдор. Капетанот сега е шеф, преземајќи го одделот кој не ја заборавила нејзината историја на внатрешни истраги, насочени кон нив и нивниот поранешен шеф, заменик-шеф Бренда Ли Џонсон. Додека Рејдор се обидува да ги поправи грешкитс и да ја стекне довербата на нејзините детективи - нејзиниот најголем непријател во таа смисла е потполковник Пренца - таа води единица која работи поблизу од Џонсон кога и да било со другите полицајци и обвинители за да изгради херметички случаи .
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.