1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Make Up Дилеми, Совети и Трикови

Дискусија во 'Канта' започната од Vitorija, 1 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Ако има ваква тема слободно заклучете ;)
  Како што е спомнато во насливот тука може да си дискутираме за различни Make up дилеми, совети и корисни трикчиња...
  Еве јас да си кажам имам кафеава боја на очи ама многу светло кафени дури како некоја нијанса на мед, како на сликата :lol: . Е сеа за по кежуал изглед си користам сенки со зенјеени тонови и некои бронзени нијанси, но последно што слушнав е дека не било добро да користиш сенки кои се со иста боја на твоите очи? Што мислите вие?
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.813
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.