1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Make up според хороскопот

Дискусија во 'Лице' започната од pink4ever, 27 март 2011.

  1. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Близнаци – жолта сенка
    Слика
    Значење – енергизира и стимулира, боја која асоцира и зрачи со светлина. Има способност да Ви го подигне духот. Нејзиното носење ја зголемува меморијата и комуникациските способности.

    Начин на апликација – Светло сончева жолта може да биде совршена доколку се аплицира на внатрешниот агол на очите и капаците. Завршете со сиво црна сенка на надворешните краеви на капакот, да се добие ефект на ултра модерниот “smoky eyes” изглед.
    Хах не обожавам баш жолта сенка,но секогаш на надвборешните краеви на капакот малку ставам сиво црна сенка :D
     
  2. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Да, бе, како барбика ќе бидам... :worried: :D
     
  3. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Рак – розева сенка
    [​IMG]

    Значење - Оваа боја инспирира љубов и може да се носи за време на промени или транзиција. Добро е да ја носите и кога се чуствувате дека ви е потребно емоционална поддршка. Таа влијае на отворање на срцето и ја зголемува приемчивоста.

    Начин на апликација - За да се избегне изгледот на зајаче, ставајте розево помешано со бело и други нијанси. Обидете се со нежно розево со повеќе нијанси и тонови, и секако не ја заборавајте маскарата за дополнителен ефект.


    Mене ни најмалку не ми погоди со розева ко Вештерка сум :@
     
  4. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Црвена сенка и како да сум плачела 5дена...No way,no how...јас маскара понекогаш не ставам,не пак сенки...Понекогаш се прашувам зошто не сум се родила како машко,ионака многу шминка не користам. хаха
     
  5. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Девица – Кралско сина сенка
    [​IMG]
    Значење – оваа боја асоцира на убавина, едноставност и мудрост. Помага за намалување на тензијата и промовира смиреност. Носењето сина боја поттикнува охрабрување на трпението, ги отвара погледите кон светот и ја зголемува елоквенцијата.

    Начин на апликација – Кралска или војничко сината боја е одлична да се аплицира како линија , со што очите изгледаат побели. Или аплицирајте ја на целиот капак на окото и комбинирајте ја со темно сина маскара или направете сино “зачадени очи”.