1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Makedonsa poddrska

Дискусија во 'Канта' започната од Canan, 18 септември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Canan

  Canan Нов член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Mi treba pomos dali znae nekoj kako na komp da stavam makedonska poddrska(makedonski font) toa sto stoi najdole na komp kako MK ili EN? Vi blagodaram
   
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.456
  Допаѓања:
  154.979
  Пол:
  Женски
  На десен клик на EN ќе ти излези ова и одиш во Settings
  upload_2016-9-18_11-18-23.png
  После ти излегува ова:
  upload_2016-9-18_11-19-22.png
  Во Add одбираш јазик и откако ќе одбериш ќе одиш на OK.
  И после меѓу одбраните јазици ќе можиш да менуваш на Alt+ Shift.
   
 3. Canan

  Canan Нов член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Blagodaram mn, megutoa jas voopsto go nemam na komp i toa EN na dekstop sto stoi, kako toa da go napravam?
   
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.456
  Допаѓања:
  154.979
  Пол:
  Женски
  upload_2016-9-18_13-28-13.png
  На десен клик на линијата долу било каде ќе притисниш.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.